początki sceny w Opolu

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

początki sceny w Opolu

#1 Post autor: carrion »

Witam
Zakładam wątek (aby przenieść tu dyskusję z c64power) w poszukiwaniu początków sceny w moim mieście rodzinnym Opolu.
dyskusja zaczęła się tutaj:
http://c64power.com/forumng/index.php?t ... #msg108544
I chciałbym aby tu była kontynuowana.
tak jak zaczęliśmy dyskusję... najpierw był Brocmatt na giełdzie w Opolu w NOT'cie.
ktoś pamięta inne eventy? Giełda na WSP?
c64portal.pl, retronavigator.com

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: początki sceny w Opolu

#2 Post autor: elban »

.

/obserwuje!
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#3 Post autor: carrion »

@elban
obserwuj :)

powiem tak po 1 godz. przegadanej na telefonie z Yugorin'em mam tak mega naładowane baterie jak nie pamiętam kiedy ostatnio (no może ostatni RKLE naładował mnie podobnie). W świetle (albo cieniu) tego co się wyprawiało ostatnio mam Mega motywacje do działania.

ale w temacie
cały czas intryguje mnie to pierwsze party C= w Opolu. Z Yugorinem mamy pewne typy i inwestygujemy jak to się stało, że się stało. W międzyczasie przegadaliśmy kwestie niejakiego Ptysia który na CSDB figuruje w składzie Cruel Soldiers (mojej pierwszej grupy).
Jedno jest pewne - to, że jestem tu gdzie jestem (scenowo) to w dużej mierze zasługa Brocmatt'u i giełdy w Opolu.
Nostalgia time....
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: początki sceny w Opolu

#4 Post autor: kotrobot »

Ten komiks, jak na początek lat 90 b. fajny. Bez względu na to, czy to ten kolega, cze nie.

Był jakiś czas temu w

Obrazek
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: początki sceny w Opolu

#5 Post autor: joodas »

Fajny wątek! Dawać jeszcze proszę:) Ze scenowych czasów pamiętam, że chyba Gryf był z Opola. Szkoda, że tak mało pixelował choć fajne obrazki tworzył.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#6 Post autor: yugorin »

Wywołany do tablicy :) tak, jam jest Yugorin :P (milion lat temu, nikomu i nigdzie nieznany Falcon/Brocmatt). Carrion ma inne zdanie :)))) wolno mu :P

Coś próbujemy robić od nowa, inaczej.

W sumie już jest widoczne, oficjalnie, więc zaproszę choćby na chwilę tutaj:

http://fb.me/smok.pl

Wszystkiego dobrego
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#7 Post autor: yugorin »

carrion pisze:@elban
obserwuj :)


cały czas intryguje mnie to pierwsze party C= w Opolu. Z Yugorinem mamy pewne typy i inwestygujemy jak to się stało, że się stało. W międzyczasie przegadaliśmy kwestie niejakiego Ptysia który na CSDB figuruje w składzie Cruel Soldiers (mojej pierwszej grupy).
@Carrion - przypomniałem sobie jeszcze o jednym gościu. Tylko przy tym RODO obes...ym nie podam nazwiska publicznie bo mnie posadzą :P.
Generalnie Amigowiec, dość pokaźnych rozmiarów gość. Adam K. mieszkał vis a vis elektryczniaka na Kośnego. Ale był przez chwilę potentatem na giełdzie jeśli chodzi o Amigę. Potem to już my :P :P :P

Był jeszcze Jacek Cz. Ale Jacek handlował głownie sprzętem (przez Brocmatt :))) na giełdzie. Był jeszcze Przemek K. który napisał jakieś Turbo kasetowe do C64 i C128. Potem Przemek był szefem kuchni w restauracji 103.2 przy Radiu Opole. Był jeszcze Tomek, człowiek o wielkiej wiedzy, dość charakterystyczny, bo miał chyba jakieś porażenie, na coś chorował. Nie pamiętam. Wyginało mu dłonie, mówił bardzo niewyraźnie i się jąkał. On chyba dużo pisał, ale w Basicu. Człowiek miał naprawdę sporą wiedzę. Mieszkał gdzieś na Spychalskiego. Też był częstym gościem u mnie w domu. Widywałem go jeszcze w latach 2000. Potem zniknął.

Najgorsze jest to, że chyba tylko Ty i ja pamiętamy ten zlot. Mój starszy brat zupełnie nie wie o czym ja mówię :P
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#8 Post autor: carrion »

joodas pisze:Fajny wątek! Dawać jeszcze proszę:) Ze scenowych czasów pamiętam, że chyba Gryf był z Opola. Szkoda, że tak mało pixelował choć fajne obrazki tworzył.
@joodas
Tak Gryf był z Opola, tak samo jak niejaki Demon z Asphyxii (nawet mieszkali blisko siebie) zrobił kilka fajnych jak na tamte czasy grafik ale potem jakoś zamilkł i nie wiem czy po moim i Rekina odejściu z Asx jeszcze coś pixlował.
Historia Asphyxii tak btw to temat na inny ciekawy wątek - była by to z kolei historia demosceny na dolnym i opolskim śląsku (Głogów, Wrocław, Opole) :)
A Gryf pojawił się dopiero w czasach Elysium - i dobrze :). Zresztą czasami tu chyba bywa ...

@Yugorin
Tych kolesi co teraz wymieniass totalnie nie kojarzę. Z ul. Kośnego to znam założycieli amigowej grupy Pepsi Drinkers (Bracia Ch. ;) )
Oczywiście giełda nas wszystkich łączyła i tak się zaczynała scena nie tylko w Opolu.

Ciekawe na jakim etapie są prace nad filmem kolegów z "Loadingu" bo może warto dotrzeć do nich i dopowiedzieć coś o giełdzie w Opolu. Dla tych co nie wiedzą:
Loading to kanał na YT a koledzy kręcą od jakiegoś czasu dokument (choć teraz to już pewnie montują) o giełdach komputerowych w Polsce w latach 80/90. Z moich rozmów na Retronizacji z Michałem z Loadingu wynikało że film wyjdzie w okolicach końca roku - tego.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#9 Post autor: carrion »

yugorin pisze: W sumie już jest widoczne, oficjalnie, więc zaproszę choćby na chwilę tutaj:
http://fb.me/smok.pl
No, no...
Gratulcje. Trzymam kciuki a jak potrzebujesz pomocy to wiesz ... ;) rozmawialiśmy

C
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#10 Post autor: yugorin »

carrion pisze:
yugorin pisze: W sumie już jest widoczne, oficjalnie, więc zaproszę choćby na chwilę tutaj:
http://fb.me/smok.pl
No, no...
Gratulcje. Trzymam kciuki a jak potrzebujesz pomocy to wiesz ... ;) rozmawialiśmy

C
Si... Grazie mille :)
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: początki sceny w Opolu

#11 Post autor: kotrobot »

Podpinam się pod temat, bo było wspomniane.

https://szkolafilmowa.pl/aktualnosci/13 ... z-tworcami

8 grudnia premiera tego dokumentu. Może będę.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

Re: początki sceny w Opolu

#12 Post autor: KB777 »

kotrobot pisze: https://szkolafilmowa.pl/aktualnosci/13 ... z-tworcami

8 grudnia premiera tego dokumentu. Może będę.
Kino Elektronik -> Zajączek. Wypadałoby po latach odwiedzić swoją szkołę średnią.
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: początki sceny w Opolu

#13 Post autor: carrion »

będę.
bilet już kupiłem
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ