RetroKomp / LOAD ERROR 2017

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#61 Post autor: brush »

argasek pisze:Party było wyborne. Brawa dla wszystkich, którzy wystawili komodorowskie produkcje w kompotach - nie przespałem, obejrzałem, była moc!
Dzięki za fotkę :) Party faktycznie dla nas ciekawe bo i kompoty OK i towarzysko re-union wyszło bardzo dobrze. Będą konsekwencje.
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#62 Post autor: wackee »

carrion pisze:To chyba najlepsze party tak, gdzieś od 20 lat (conajmniej) na którym byłem.
Trzeba częściej jeździć ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

mistrzswiata
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2017, 07:44

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#63 Post autor: mistrzswiata »

My tu z chłopakami ze szkoły kibicujemy wam na następnych party. Fajne zdjęcie ale wiem tylko kto to jest Sebaloz bo to słynna postać w Polsce. i tak od góry z lewej tzn. od Sebaloza do dołu to chyba ten czwarty koleś w okularach z oczami demona to jest Frei ? Widziałem na youtube z Silesia Party 8. A ktoś mógłby opisać, kto jest kto na zdjęciu z prawej i lewej od góry w dół i patrząc od poziomu Sebaloza bo tam dalej i tak już nikogo nie widać. Dzięki i pozdro

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: RE: Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#64 Post autor: kmeg »

mistrzswiata pisze:My tu z chłopakami ze szkoły kibicujemy wam na następnych party. Fajne zdjęcie ale wiem tylko kto to jest Sebaloz bo to słynna postać w Polsce. i tak od góry z lewej tzn. od Sebaloza do dołu to chyba ten czwarty koleś w okularach z oczami demona to jest Frei ? Widziałem na youtube z Silesia Party 8. A ktoś mógłby opisać, kto jest kto na zdjęciu z prawej i lewej od góry w dół i patrząc od poziomu Sebaloza bo tam dalej i tak już nikogo nie widać. Dzięki i pozdro
Nie, to jest demon wszystkich demonów.

Ps. Jest z nami admin banujacy fejkowe konta?

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#65 Post autor: carrion »

wackee pisze: Trzeba częściej jeździć ;)
Wacku. To bardzo miłe z Twojej strony, ale obawiam się że to tak nie działa.
Tzn sam fakt że pojadę na jakieś party jeszcze nie sprawi że będzie ono najlepsze.
c64portal.pl, retronavigator.com

mistrzswiata
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2017, 07:44

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#66 Post autor: mistrzswiata »

dobrze Kmeg gdzie tu sie usuwa konto? trzeba to zaznaczyć gdzieś na stronie że scena komputerowa nie jest dla młodych pokoleń to nie bedą sie logować

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#67 Post autor: wackee »

carrion pisze:Wacku. To bardzo miłe z Twojej strony, ale obawiam się że to tak nie działa.
Tzn sam fakt że pojadę na jakieś party jeszcze nie sprawi że będzie ono najlepsze.
Chodziło mi bardziej o to, że jeżeli rzadko jeździsz, to kilka lepszych lub równie dobrych mogło Cię ominąć.
Zgadzam się z drugim zdaniem ;) a tak serio to trochę szkoda że nie wsparliście (Ty i ESM) swoją obecnością Silezji.
Absolutnie nie umniejszając Sachemu, V-12 i reszcie i kompanii świetnej inicjatywy (thumbs up guys!) mam takie
przeświadczenie że jednak w pierwszej kolejności powinniśmy wspierać nasze komodorowskie imprezy.
Inaczej nie przetrwają.
Ale to tak bardzo mocno no offence w stronę RKLE, mam nadzieję że ten komentarz będzie tak odebrany jak należy ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
sachy
Posty: 109
Rejestracja: 10 gru 2014, 10:25
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#68 Post autor: sachy »

@Wacek: spokojnie i na lajcie, mamy dystans do siebie i całego wszechświata ;) Pozdrawiam :)

Dzięki wszystkim za pozytywny odbiór i recenzję naszej imprezy, cieszymy się, że się podobało. No i my trzymamy kciuki za Silesię i inne imprezy w PL, bo prawdę mówiąc wolimy jeździć gdzieś i tam się bawić, niż tyrać przy organizacji naszej 8)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#69 Post autor: carrion »

@Wacek
Jak widzę sarkazm mi się nie udał... ;)

A co do party to nie wydaje mi się aby mnie coś ominęło.
RKLE ma wszytko to co chciałem by dobre party w Polsce miało, a co kiedyś (chyba jest to tutaj na forum) próbowałem przekazać.
W tym miejscu było wyjaśnienie tak conajmniej na 10-20 zdań. ale nie chcę zanudzać.
Demoscena C64 w 2017 jest mało ciekawa.

Nawet dramy na CSDB kończą się ostatnio po dwóch postach i nikogo poza kilkoma osobami to chyba nie interesuje.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#70 Post autor: wackee »

carrion pisze:Jak widzę sarkazm mi się nie udał... ;)
Kurs z emotikon by się chyba przydał ;)
A co do party to nie wydaje mi się aby mnie coś ominęło.
No ominęło Cię kilka świetnych imprez, ale skąd masz to wiedzieć ;)
Demoscena C64 w 2017 jest mało ciekawa.
Polska czy insza?
Nawet dramy na CSDB kończą się ostatnio po dwóch postach i nikogo poza kilkoma osobami to chyba nie interesuje.
To akurat jest piękne :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#71 Post autor: carrion »

No ominęło Cię kilka świetnych imprez, ale skąd masz to wiedzieć ;)
no właśnie takiego sposobu dyskusji nie cierpię. Wszystkie imprezy na których chciałem być to byłem i były fajne. Na tych na których nie byłem, a które Ty uważasz powyżej za fajne ja nie planowałem być. Uszanuj to. Co innego lubię ja, co innego Ty.
Polska czy insza?
Demoscena to demoscena... W 2017, wg mnie jest mało ciekawa - zapewne w 2018 to się zmieni.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
zep
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2009, 19:48
Grupa: Elysium / inflexion
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#72 Post autor: zep »

Również dzięki chłopaki, było czadowo :D
zep/esm

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#73 Post autor: wackee »

carrion pisze:no właśnie takiego sposobu dyskusji nie cierpię. Wszystkie imprezy na których chciałem być to byłem i były fajne. Na tych na których nie byłem, a które Ty uważasz powyżej za fajne ja nie planowałem być. Uszanuj to. Co innego lubię ja, co innego Ty.
1. Na jedynym polskim stricte komodorowskim party być NALEŻAŁO, WYPADAŁO, no już nie wiem jak Ci to napisać żebyś zrozumiał. Dla mnie to są rzeczy elementarne, jakieś poczucie współodpowiedzialności za scenę na której jestem. Oczywiście IMHO.
2. Szanuj, jeżeli oczekujesz szacunku. Przeczytaj te dwa zdania które napisałeś i zastanów się, jak można je odebrać.
Demoscena to demoscena... W 2017, wg mnie jest mało ciekawa
Twoje zdanie, pamiętaj tylko że swoim znikomym partycypowaniem w niej w roku bieżącym umniejszasz wagę swojej oceny ;-) To tak jakby piłkarz powiedział "w tym roku nie grałem, to był kiepski rok dla piłki" ;)
Dobry to rok, w którym mamy w końcu polskie demo w top 20 na csdb... ;-)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#74 Post autor: comankh »

wackee pisze: 1. Na jedynym polskim stricte komodorowskim party być NALEŻAŁO, WYPADAŁO,
nie sondzę. taki przywilej sofascenera.

jeśli inaczej - to czy widzieliśmy się na revision? bo to tak samo warzne.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#75 Post autor: wackee »

comankh pisze:nie sondzę. taki przywilej sofascenera.
Carrion jest aktywnym partycypantem, Ty pasywnym. Pewna różnica ;)
jeśli inaczej - to czy widzieliśmy się na revision? bo to tak samo warzne.
Nie polska scena, nie commodore-only party, nie tak samo.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#76 Post autor: elban »

Komancz, był taki wątek, w którym dyskutowaliśmy o podejściu do c-64 na multiparty sto lat temu. Pewnie też wtedy, przynajmniej wśród naszej ekipy (ale sądzę, że też wśród reszty jeżdżących wtedy komodorowców), wziął się szczególny szacunek do party c-64.

Po prostu, takie imprezy "od zawsze" cieszyły się większą estymą.
was twenty, is five, my friend...

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#77 Post autor: comankh »

wackee pisze: Pewna różnica ;)
jestem aktywnym devem #wystarczy #sellout #tybułko

Elban, nie mówimy o temacie multi/platform specific.
Jedziesz na party bo ci się chce albo nie.

Szacuneg, acha :> w takim razie silesia na squocie była najlepsza.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#78 Post autor: wackee »

comankh pisze:jestem aktywnym devem

Więc dla sceny jesteś zasadniczo aktywnym nikim :)
w takim razie silesia na squocie była najlepsza.
Kwestia smaku.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#79 Post autor: elban »

Komancz, chodziło mi tylko o to, że wytworzyła się taka gradacja:

* c-64 -> super, trzeba wspierać
** są kompa na c64, ale też są na inne platformy - as you wish
*** nie ma komp na c64 -> kogo to obchodzi?

kiedyś jeszcze w kategorii ** było rozróżnienie 'komercja != niekomercja" i zapewne dlatego, że zdecydowanie woleliśmy niekomercje wpadaliśmy na imprezy organizowane przez Silent Riota.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#80 Post autor: carrion »

wackee pisze: 1. Na jedynym polskim stricte komodorowskim party być NALEŻAŁO, WYPADAŁO, no już nie wiem jak Ci to napisać żebyś zrozumiał. Dla mnie to są rzeczy elementarne, jakieś poczucie współodpowiedzialności za scenę na której jestem. Oczywiście IMHO.
2. Szanuj, jeżeli oczekujesz szacunku. Przeczytaj te dwa zdania które napisałeś i zastanów się, jak można je odebrać.

[...]
Twoje zdanie, pamiętaj tylko że swoim znikomym partycypowaniem w niej w roku bieżącym umniejszasz wagę swojej oceny ;-) To tak jakby piłkarz powiedział "w tym roku nie grałem, to był kiepski rok dla piłki" ;)
Dobry to rok, w którym mamy w końcu polskie demo w top 20 na csdb... ;-)
Wacku.
Twoje zdanie #1 jest tak nieprawdziwe, że nawet nie wiem jak odpowiedzieć. Myśli po prostu kotłują się niesamowicie bo z jednej strony warto podyskutować a z drugiej wiem że to nic nie da.
Odpiszę więc krótko bez tłumaczenia:

Wacku to jest hobby - nic nie musimy, nic nie należało, wypadało itp...
Zrozumiałem to teraz po wielu latach zabawy w retro i po wielu emocjonalnych wzlotach i upadkach.
Szanuję Ciebie i innych. Nie narzucam się i proszę nie zmuszać mnie do rzeczy, których nie chcę robić.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ