RetroKomp / LOAD ERROR #2015

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#81 Post autor: carrion »

jak widać mi podoba się chujowa muzyka :)
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#82 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

przez cale party na tym bigscreenie byly wyswietlane grafiki i dema z muzyka.

jesli basy byly za glosno a hiresy zle wygladaly to trzeba bylo podejsc i zapytac:

- mam wrazenie ze przez 2 dni leci zle muzyka i grafika, czy zaraz przed kompami zmienicie ustawienia? pewnie nie, dlatego przychodze!

tak samo glosowanie. trzeba bylo przyjechac i zaglosowac na takie prace jak sie wam podobaly, a tak to o wynikach zdecydowali Atarowcy i Amigowcy. ja jestem zadowolony :)

ps. widze ze Carrion ma takie samo spostrzezenie co do glosowania :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#83 Post autor: bimber »

nie zauważyłem wcześniej i nie mam z tym problemu :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#84 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

to raczej taki pomysl na kolejne imprezy, zeby podejsc przed kompami i sprawdzic czy grafika i muzyka jest ok bo po kompo to sie nie da juz nic zrobic
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#85 Post autor: SuperNoise »

Hej, byliście wszyscy po pijaku a się wypowiadacie jak dźwięk źle leciał albo grafiki były złe wyświetlane. Takie wypowiedzi się nie liczą :)

Ja w sumie niezależnie od stanu upojenia mogłem stwierdzić fantastyczny klimat imprezy. Bardzo przyjazne i otwarte podejście organizatorów do ludzi. Fajne kompo z dużą dozą produkcji.

Panowie, Quartet się obudził a jakoś nie widzę tutaj efektu WOW!
Nawet jednego słowa!

Jak do tej pory jedyne trackmo polskie wydane w tym roku na c64.

Na tym party zostało wydanych chyba więcej produkcji niż sumarycznie rzeczy w zeszłym roku :). Dodając do tego jeszcze produkcje z RW oraz Piernika, można powiedzieć, że scena polska powoli zaczyna się budzić ze snu (oby oby oby).

Ze snu napewno obudził się koder Jaro (kiedyś w Albion) fajny gość.

V12 dziękuję za fajną imprezę. Szacunek!

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#86 Post autor: SuperNoise »

No i oczywiście ZDRADA! Carrion wydał intro na Amigę...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#87 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

WTEM! Prezentacja z okazji 20-lecia grupy Tropyx
https://youtu.be/Q5_bthnVKlA
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#88 Post autor: V-12 »

SuperNoise pisze:Hej, byliście wszyscy po pijaku a się wypowiadacie jak dźwięk źle leciał albo grafiki były złe wyświetlane. Takie wypowiedzi się nie liczą :)

Ja w sumie niezależnie od stanu upojenia mogłem stwierdzić fantastyczny klimat imprezy. Bardzo przyjazne i otwarte podejście organizatorów do ludzi. Fajne kompo z dużą dozą produkcji.

Panowie, Quartet się obudził a jakoś nie widzę tutaj efektu WOW!
Nawet jednego słowa!

Jak do tej pory jedyne trackmo polskie wydane w tym roku na c64.

Na tym party zostało wydanych chyba więcej produkcji niż sumarycznie rzeczy w zeszłym roku :). Dodając do tego jeszcze produkcje z RW oraz Piernika, można powiedzieć, że scena polska powoli zaczyna się budzić ze snu (oby oby oby).

Ze snu napewno obudził się koder Jaro (kiedyś w Albion) fajny gość.

V12 dziękuję za fajną imprezę. Szacunek!
Dziękuję SuperHałasie po stokroć :) Cenne są Twoje słowa, jak i wielu innych, którzy składali mi gratulacje różnymi kanałami, nie tylko tuż po kompotach. Impreza wyszła bardzo dobrze, było kilka niedociągnięć. Korygowaliśmy dwukrotnie poziom basów na moją prośbę, bo pierwszy z zaków na C64 ostro dawał po uszach. Ogólnie mam wrażenie, że 2 lata temu ustawienia audio były nieco lepsze. Ponieważ w tej miejscówce odbywa się szereg imprez kulturalnych (kabaretony, koncerty), z pewnością nawyki technicznego miały wpływ na ustawienia gałek na konsolecie.

Warto zauważyć (apropo wizji), że 2 lata temu kompoty były prowadzone z lewego projektora, w tym roku z prawego. Grafiki mało kontrastowe prezentowaly się lepiej. Również uważam, że prace Leona i Bimbra powinny być wyżej w wynikach. Zresztą przyjrzyjcie się na punktację. Jedna votka odwróciłaby wyniki o 180 stopni. Dlatego tak, jak napisał Sebaloz - trzeba było faktycznie przyjechać, zawołtować, a potem narzekać. ;-)))

Mnie najbardziej cieszą niespodzianki, czyli aktywacja Quartetu po 25 latach, powrót Jaro po 23 latach bodajże, a także powrót legendarnego ROCK-a, który też po 25 latach wrócił do komponowania. Gdyby kompoty nie były łączone, cieszyłby się z miejsca na podium.

Dopiero LE2015 pozwoliło mi zrozumieć dogłębnie, że kompoty mieszane mają tylko i wyłącznie sens, gdy na sali jest mniej więcej równa liczba przedstawicieli danych platform. Pomijam Sam coupe, bo ta platforma za samą nazwę miała +10 i lepsza paleta kolorów zrobiła swoje, ale w przypadku naszego C64, oberwaliśmy nieco w kompotach przez to, że np. w Chip compo były amigowe AHX-y.

Dlatego panowie - reasumując. Potrzebujemy ponownie własnego C64 only party, bo mamy potencjał, są chęci, są osoby nadal chcące coś tworzyć. Zasługujemy na wiele więcej, niż mixowane kompoty na RW czy LE.

Szacunek dla wszystkich, którzy przybyli z C= - cieszę się, że byliście. Bez Was taka impra miałaby nieco inny klimat. Swoją organizatorską pracę wykonywałem głównie dla Was. I tak niech pozostanie. Do zobaczyska w przyszłym roku gdzieś tam. ;-) (ewentualnie połowa listopada tego roku w Koszalinie ;).
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Asthor
Posty: 62
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:28
Grupa: EXlusive ON

#89 Post autor: Asthor »

SuperNoise pisze:Panowie, Quartet się obudził a jakoś nie widzę tutaj efektu WOW! Nawet jednego słowa!
może nikt nie chce zapeszać, żeby powrót grupy Quartet nie skończył się tak szybko jak objawienie po latach :wink: W każdym razie jest to pozytywne zjawisko, tak samo jak grupa Paragon, która wydała demo w tym roku - demo czekało na to dobrych kilkanaście lat.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#90 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Asthor pisze:może nikt nie chce zapeszać, żeby powrót grupy Quartet nie skończył się tak szybko
Oni odwiedzili 3 party w ciagu ostatniego roku, na kazde jechali po kilkaset kilometrow, a ile jest u nas grup ktore zapowiadaly dema w ostatnich latach, nawet bylo powiedziane na jakie party beda te dema wystawiane czyli duzo szumu i nic. A Quartet sobie odwiedzili jedno, drugie party, a na trzecim wystawili demo i to bez zadnych szumnych zapowiedzi.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#91 Post autor: V-12 »

Pełne rezultaty kompotów z Load Error 2015:

https://files.scene.org/view/parties/20 ... esults.txt
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

ODPOWIEDZ