BCC Party #9 Berlin 27.02-01.03

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#21 Post autor: kenji »

Właśnie wróciłem do kraju. Hołek zrobił mi nieco psikusa i miałem wycieczkę krajoznawczą po Berlinie. Drogi mają tak gładkie, że jeździć po nich nie idzie. Bez sensu zupełnie. Na szczęście udało się znaleźć fragment remontowanej ulicy, wyglądającej jak te w moim Poznaniu, wtedy dopiero kozaki z Niemiec, jeżdżące w swoich nowiusieńkich Mercedesach, mogły popatrzeć jak jeździ kozak z Polski. :) Ha! Nie na darmo, ten starszy niepalący Pan, co kilkanaście lat temu jeździł moim autem do kościoła, płakał jak je sprzedawał! (tak twierdził ten sympatyczny, barczysty, ogolony na łyso sprzedawca).


Tak już zupełnie serio, to dziękuję za miłe słowa. Gęba aż sama się uśmiecha, po takiej lekturze.

Splatter: przede wszystkim to zasługa DjGrubego. Bez jego kodu tego dema by nie było. Nie ma co się oszukiwać. Jeszcze raz wielkie dzięki i Gruß God Pawle :)

wackee: Trzeba było przesłać pracę w sobotę :D; O godzinę przesunięto kompo, bo czekali aż jedna z grup ukończy demo. Co do tekstu powitalnego po Niemiecku to był to mój pomysł. Takia forma "podziękowania" do organizatorów. Działa to w dwie strony. Wiele dowodów sympatii otrzymaliśmy na miejscu. Były też inne powodu, ale za dużo by pisać. Teraz to już nie ważne.

O co chodzi z tym kozłem? Uchylicie rąbka tajemnicy? :D

Skoro już było o łyżce dziegciu, to boli mnie jedna rzecz. Żeby zrobić w tej chwili demo w Polsce, trzeba robić "pospolite ruszenie" po wszystkich grupach.


wersja live:
https://www.youtube.com/watch?v=GXds31p ... e=youtu.be

Aha! Tak mi się przypomniało. Całe kompo było puszczane z czystego C64 + 1541-II, bez jakiegokolwiek cartridge.
. : dream : .
Boom!

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#22 Post autor: bimber »

Obrazek

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#23 Post autor: carrion »

proszę, proszę.... jak tu powiedzieć że niby fajne, ale jednak nie do końca....
hmmm. może tak:
wackee pisze:Widać progres. Gratulacje!
to takie HRowe deliktatne powiedzenie, że raczej dupy nie urywa.

normalnie CSDB w takich sytuacjach pisze, że dobrze że wam się chciało, thanks for the effort, screen looks nice, nice pace, good flow, itp, itd...
ale skoro scena może na grafiki JSLa mówić, że są do bani (bo to JSL i raczej nam nie podskoczy) to mówmy otwarcie, że to demo to też raczej, najdelikatniej mówiąc jest - early 90's.
come on.... tam jest jeden efekt - vector cube - raczej nie najszybszy...

i tak, jasne, jasne - wiem, że trolluje/hejtuje, ale wszyscy wiedzą, choć nie wszyscy napiszą, że demo jest słabe!

pierwsze miejsce?- gratuluję.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#24 Post autor: kenji »

To jest demo na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym demem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest demo społeczne, w oparciu o wszystkie grupy z Polski.
. : dream : .
Boom!

DJ Gruby

#25 Post autor: DJ Gruby »

Obrazek

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#26 Post autor: comankh »

cactus, jakby było czym polaryzować to tak.
ale nie ma.

fajny slideshow.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#27 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

a co z grafika Xpo w nufli?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

perf
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:48

#28 Post autor: perf »

Wystawiać u germanów demo z Światowidem ze Zbrucza 8) Szacunek
Nie narzekali na brak Schwarze Sonne ?

DJ Gruby

#29 Post autor: DJ Gruby »

carrion pisze:come on.... tam jest jeden efekt - vector cube - raczej nie najszybszy...
Jeden efekt? Bo tricki z multiplekserem tak, żeby zmienić dane aż 4 sprajtów w krótkiej linii to już efektem nie jest, prawda? Nie wspominając o dziesięciu innych... Vector cube nie najszybszy? To znaczy nie podoba ci się, że jest taki płynny? Miał mieć mniej klatek? Proszę bardzo... Pagan's Mind Carrion Edition specjalnie dla Ciebie? Jeszcze "za wolny"? Po prostu takie masz pojęcie o kodowaniu: chuj wiesz. Ale za to jak prawdziwy Polak patriota, zawsze gotowy rzucić pierwszy kamień: "Nie znam się, to się wypowiem."
carrion pisze:i tak, jasne, jasne - wiem, że trolluje/hejtuje, ale wszyscy wiedzą, choć nie wszyscy napiszą, że demo jest słabe!
Słaby to jesteś ty i twoje gówniane komentarze. Palma uderzyła ci do głowy i myślisz, że jak dopiszesz sobie przy ksywce esm, to każde rzucone przez ciebie gówno zamieni się w płatki śniegu. Naucz się trochę pokory zamiast pierdolić bez sensu dla samego pierdolenia.
carrion pisze:pierwsze miejsce?- gratuluję.
Zdziwiony? To może powiedz, które demo według ciebie powinno być pierwsze?

Nie jesteś żadnym autorytetm, a każde twoje słowo pokazuje dobitnie, że nie masz zielonego pojęcia, o czym mówisz. Autorytetem może być na przykład Fenek, ale nie ty. Zakoduj cokolwiek na podobnym poziomie w tak samo krótkim czasie jak my mieliśmy do dyspozycji, to wtedy będziesz dla mnie partnerem do rozmowy.

DJ Gruby

#30 Post autor: DJ Gruby »

carrion pisze:i tak, jasne, jasne - wiem, że trolluje/hejtuje, ale wszyscy wiedzą, choć nie wszyscy napiszą, że...
Jeszcze trzy grosze... Ton twojej wypowiedzi sugeruje, że:

1. Ogłaszaliśmy przed BCC wszem i wobec, że mamy EOD-killera.
2. Nigdy nie obejrzeliśmy żadnego dema.

Napisałem to raz, a dopóki nie udowodnisz, że którykowiek z powyższych punktów jest prawdą, napiszę po raz kolejny:

Pierdol się, trollu.
carrion pisze:...demo jest słabe!
Słowa Kenji'ego, że to jest demo na miarę na naszych możliwości powinny jak dla mnie zamknąć ten wątek, trollu ty jeden.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#31 Post autor: elban »

Cactus - czołgi dokończ skoro Cię tak nosi..
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#32 Post autor: kenji »

Narysuj grafę, to będą czołgi. Kod jest skończony :)
. : dream : .
Boom!

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#33 Post autor: comankh »

co ja czytam.

po pierwsze robisz kaktus rzecz najgorszą☻, bijesz się z koniem zamiast zostawić produkcję do oceny. krytyka jest po to aby ją wziąć na klatę, a od tych których nie szanujesz olać.
DJ Gruby pisze: Bo tricki z multiplekserem tak, żeby zmienić dane aż 4 sprajtów w krótkiej linii to już efektem nie jest, prawda? Nie wspominając o dziesięciu innych...
kawałek względnie interesującego kodu niekoniecznie jest od razu efektem.
DJ Gruby pisze: że jak dopiszesz sobie przy ksywce esm
przypominam ci że masz mleko pod nosem w wielu kwestiach, w tym szacunku do kolegów którzy mają trochę dłuższy staż i nieco bardziej interesujący dorobek.
DJ Gruby pisze: Zakoduj cokolwiek na podobnym poziomie
uwielbiam. na forach muzycznych podobna argumentacja pojawia się bardzo często - 'nagraj lepszy kawałek w gatunku x mając x środków'. rozumiem że chcesz doprowadzić do paradoksu oceniania kodu li tylko przez koderów. w takim razie nie rób jebanych dem tylko wypuszczaj w świat listingi.

rozumiem że muzyki i grafiki nigdy na żadnym party nie oceniałeś?:)

generalnie mnie to jebie ile 'artysta miał czasu', jeśli za mało - trzeba było to puścić jako fake prod i nie odwalać tych żali teraz.


powtórzę - fajny slideshow.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#34 Post autor: kotrobot »

Kaktus, der Blaue Montag? ;)

Ten jad to chyba w podzięce za grafikę do dema.

Strach już cokolwiek nieprzychylnego napisać.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

DJ Gruby

#35 Post autor: DJ Gruby »

Grafik taki trochę gówniany...

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#36 Post autor: comankh »

no ale to jest mocny sygnał o jakiejś twojej mentalnej aberracji. bo on to taki raczej jeden z lepszych.

chyba że właśnie odstawiłeś leki, wybaczę.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#37 Post autor: kenji »

Porobiło się. No nic. Jest jakieś życie na forum i to już jest plusem. :)

Za wszystkie opinie i uwagi bardzo dziękujemy.

Może od początku. Nigdzie, ale to nigdzie nie mówiliśmy że robimy EOD killera, więc wołanie teraz że "cesarz jest nagi", jest mocno przesadzone. Raz, że żaden to cesarz, a dwa że ma na sobie chociaż gacie.
Napisałem to już raz, ale powtórzę: to jest demo na miarę naszych możliwości. W tej chwili są one takie a nie inne. Koniec kropka.

Jasne, że każdy z nas chciałby być HCL'em czy innym Graham'em*. To oczywiste. Każdy chce równać do najlepszych. My też. Taki jest nasz cel. Pozostaje tylko postawić pytanie: co jest lepsze? Nie wydawać nic, czekać, uczyć się, kodować "do szuflady"? Czy może jednak od czasu do czasu coś zrobić?
Osobiście wolę ten drugi wariant. Wolę usiąść z osobami które lubię, wypić piwko, oglądnąć co kto zrobił nowego (nawet jeśli jest to scroll z logosem), pobawić się. Wolę to, niż siedzieć nad tym samym piwkiem, oglądać topowe produkcje "early90" i narzekać jak to teraz jest chujowo, a drzewniej fajnie było. Wolę wydać "slideshow" i się z tego cieszyć, niż za X lat zrobić DEMO na miarę oczekiwań, którego nikt nie obejrzy, bo już nie będzie komu, bo każdy będzie miał dosyć picia picia piwa i oglądania tych samych dem.


Szacunek do starych Mistrzów jest ważny. Jednak Mistrzowie też powinni pamiętać, że "ci z mlekiem pod nosem" i "o mniejszym dorobku" też zasługują na szacunek. edit: " na to żeby ich szanować, a nie gnoić"


Co zaś się tyczy PM, to faktycznie wielu efektów (takich "dla mas") tam nie ma. Zabrakło albo trochę czasu (Gruby) albo umiejętności (ja). Plany były nieco ambitniejsze. Nie chcieliśmy powielać tego, co już wcześniej gdzieś pokazaliśmy. Może to był błąd. Mogliśmy też nic nie wydawać. Świat by się od tego nie zawalił, ale nam byłoby przykro.

Na koniec: jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zrobili z nami to demo. "Lista płac" jest w demie, na csdb lub kilkanaście postów wcześniej. :)


* specjalnie nie podaję przykładu polskich koderów (choć na to zasługują), żeby nie było że wciągam kogoś w dyskusje
Ostatnio zmieniony 02 mar 2015, 11:57 przez kenji, łącznie zmieniany 1 raz.
. : dream : .
Boom!

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#38 Post autor: comankh »

ale ja napisałem że on jest fajny. i dodam że ładne grafiki są.

j/w, zupełnie nie rozumiem ekscytacji cactusa, a juz flejmu w kierunku współtwórcy i swojego współpracownika. dziwna ta scena ad 2015 :)

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#39 Post autor: comankh »

kenji pisze:że "ci z mlekiem pod nosem" i "o mniejszym dorobku" też zasługują na szacunek
nein. niech sobie zapracują.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#40 Post autor: carrion »

@kenji
nie pisałem, że nie mam szacunku. napisałem że demo jest wg mnie słabe. po prostu spodziewałem się więcej, bo to nie pierwsza wasza produkcja, a grupa istnieje już 20 lat - eh.
z ciekawości obejrzałem pozostałe produkcje z party. faktycznie wasze ma chyba najwięcej włożonej pracy. jeszcze raz gratuluję wygranej.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ