Wsparcie dla roznych platform C= na party.

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

Wsparcie dla roznych platform C= na party.

#1 Post autor: SuperNoise »

Mam pytanie,
Carrion jako pierwszy sie nie bal i sie przyznal do swojej sympatii dla C+4 :).
Czy sa jeszcze w Polsce osoby aktywne na C+4 lub na innych platformach tylu Vic-20, C16?
Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć w jakim kierunku sprawy się mają i czy myśleć poważnie o wsparciu tych platform podczas party?

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#2 Post autor: carrion »

C16/+4 to mala scena. Nie licze ze u nas w kraju ktoś sie tym jeszcze zajmuje.
c64portal.pl, retronavigator.com

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#3 Post autor: comankh »

zaryzykowałbym stwierdzenie że nigdy nie było. jakieś produkcje?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Piesiu i Yerzmyey cos tam rysowali, a 3 osoby to juz scena :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#5 Post autor: carrion »

prosz
http://plus4world.powweb.com/members/li ... try/Poland

Pan Bohdan Rau to nawet w sumie legenda. Robił gry w połowie lat '80. Kazik i duchy to na serio kultowa gra na c16. pamiętam że ją miałem jako chłopak na c 116 (moim pierwszym komputerze). i zagrywałem się nie dając wiary zę to polska produkcja.

poza wypisanymi osobami nie ma nas więcej :)
ale zachęcam. pomogę jak by co w pixlowaniu. dla koderów przesiadka to pryszcz. poszczególne rejestry VICa d020/21 d011 d012 d019 d016 d018 mają swoje odpowiedniki w TEDdzie (zaczynają się od $ff00)
$0400 i $d800 działa podobnie jak u nas (może być w dowolnym banku). $d800 dodatkowo zapisuje się luminację jednego z 16 kolorów.

na prawdę jest łatwo się przesiąść - zachęcam.

jako pomoc dla koderów tutaj macie .xls z całą (wg mnie zajebistą) rozpiską TEDa i mapy pamięci C16/+4
http://plus4world.powweb.com/dl/tools/rommap/index.php
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

#6 Post autor: odyn »

carrion pisze:prosz
http://plus4world.powweb.com/members/li ... try/Poland

Pan Bohdan Rau to nawet w sumie legenda. Robił gry w połowie lat '80. Kazik i duchy to na serio kultowa gra na c16. pamiętam że ją miałem jako chłopak na c 116 (moim pierwszym komputerze). i zagrywałem się nie dając wiary zę to polska produkcja.
Tak się składa, że Ethanak (Bohdan) jest moim starym znajomym, z ktorym kiedyś pracowałem w jednej z firm z branży IT, mieszka nieopodal mnie. W zeszłym roku, jakoś w lecie, nagrywałem z nim wywiad przy piwku o amigowych czasach, o jego działalności na C16 itp. Wywiad poszedł we fragmentach do książki B. Polskie v2.0, a całość ukazała się chyba w C&A Fan. Ethanak to wyluzowany człowiek renesansu, i jak pisałeś, prawdziwa legenda, zarówno 8bit, guru języka C na Amidze, i komputerów w ogóle. Po opuszczeniu C64 i Amigi przesiadł się na Linuxa, obecnie tworzy swój syntezator mowy Milena, i komponuje muzykę (ukończył konserwatorium w klasie fortepianu). Zachęcałem go nawet do napisania jakiegoś moda na Amisie, albo zaka na C64 :) Mało kto wie, ale Ethanak napisał swojego własnego trackera, kto wie, czy nie wkrótce po Obarskim :)

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#7 Post autor: SuperNoise »

No to jest kameralnie... ale i z dobrymi tradycjami :)

ODPOWIEDZ