Poznasz głupiego.....

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#21 Post autor: elban »

Raf w swoim grajdole pisze:W zaistnialej sytuacji, odnosnie calego party takze mam wlasne zdanie, ktorego nie boje sie przedstawic... po krotce tytulem wstepu (calosc przemyslen pozniej): zabawnie patrzy sie na zgraje osob szukajcych "frajera", ktory poprowadzi im party, przeszkadza im multiplatforma (vide riverwash) ale akceptuja atari+c64 (to nagle juz nie jest multiplatforma) i niektorzy wrecz tak rwa sie do supportu tego eventu, ja sobie nie przypominam aby ktos tak mocno trabil invitkami i wznioslym gloszeniem "zrobcie cos na kompoty" przed ktorakolwiek silesia (jesli sie myle to prosze o przytoczenie takowych akcji).

Ostatecznie to pewnie lepiej, ze Grey wyszedl z inicjatywa, bo ze scenowych rozwazan nt jak zrobic party niestety wiele nie wykrzesano ;)
czytajac to i pierdoly Kisla to zygac sie chce i w sumie to sie odechciewa wszystkiego.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#22 Post autor: grey/msb »

Z gory sorry za bledy, ale pisze "w biegu" i i w dodatku z telefonu. Troche dziwnie się czuje przyjmujac "zaczepki" ze srodowiska, do ktorego bez niczyjej namowy wyciagam reke. Co prawda najgorsze już chyba za mna (kolega Kisiel wyczerpal limit w kategorii hardcore, w czym wprawil w oslupienie nawet najbardziej skloconych ze soba atarowcow) to jednak kolejne -mimo mniejszego kalibru- dzialaja niestety podobnie. Jedynym moim zamiarem było pomoc scenie C-64 w Poisce, bazujac na tym co udalo mi sie osiagnac na poletku atarowym. Wasza platforma nie bedzie jedna z ilus tam - mimo iz spectrumowcy również chcieliby się podlaczyc pod SV i pisali do mnie w tej sprawie, to jednak szanse na to maleja z kazdym dniem. Atarowcy zyczliwie podchodza do pomyslu party z C-64 pod egida osoby Jacka Tramiela i już sam ten fakt uwazam za sukces. SV nie jest impreza multi, nigdy nie zostanie poszerzone o PC, Amige itd. Stanowczo i konsekwentnie odrzucam takie propozycje od wielu osob.

W chwili obecnej staram się o prace na C-64 od ludzi z zagranicy. Jeśli marnuje swoj czas to wolalbym to wiedziec już teraz.

Pozdrawiam!

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#23 Post autor: elban »

grey, zapytaj znajomych komodorowcow na prive kto to jest Kisiel i kto to jest Raf. Zorientuj sie tez dlaczego nie ma ich na scenowym forum. Bedzie Ci latwiej. ;)

Niemniej, to zenujaca sytuacja kiedy faktycznie ktos do nas wyciaga reke a tu ratlerki szczekaja.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#24 Post autor: kenji »

grey/msb pisze:
W chwili obecnej staram się o prace na C-64 od ludzi z zagranicy. Jeśli marnuje swoj czas to wolalbym to wiedziec już teraz.
Z Polski też będzie support. O to się nie martw.
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#25 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Kisiel z Rafem oczywiscie powinni byc zignorowali albo co najwyzej strollowani, ale skoro ktos ich cytuje to znaczy ze ktos jeszcze bierze pod uwage ich zdanie, ktore powinno byc znane tylko i wylacznie najwierniejszym uzytkownikom c64power. Juz dawno mowilem zeby Rafalali podziekowac za Silesia Party, slaby poziom organizacji w ostatnich latach powodowal ze nikt nic nie robil na kompa i malo kto przyjezdzal na party, ale nic innego nie bylo wiec cieszylismy sie ze jest cokolwiek. Teraz mamy nowe party stojace na wyzszym poziomie organizacyjnym i zobaczymy czy nasza scena c64 dostosuje sie do poziomu imprezy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#26 Post autor: jammer »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:slaby poziom organizacji w ostatnich latach powodowal ze nikt nic nie robil na kompa i malo kto przyjezdzal na party
Nie no, tutaj już galopujesz z bzdurą, bo Silesia poza szkolną jedynką i Warlockową abominacją, zawsze będzie kojarzona z dobrym eventem. I nie tylko Raf ją robił chyba ;]

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#27 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nie zaprzecze ze to byla dobra seria eventow, ale widac bylo spadek poziomu organizacyjnego w ostatnich edycjach. Nie powiesz chyba ze ostatnia edycja byla najlepsza? Zreszta kazdy moze miec swoje zdanie. Doceniam starania organizacji, ale przeciez kazdy popelnia bledy i podejmuje zle decyzje, wdalo sie juz chyba zmeczenie calym tym organizowaniem. Nikt nie jest w stanie przez tak dlugi okres utrzymywac wysoki poziom. Zaznaczam ze to jest tylko i wylacznie moja opinia, a jesli ktos ma inna to nie nazwe tego bzdura albo ze odwiedzil malo parties i malo widzial :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#28 Post autor: splatterpunk »

Proponuję zamknąć ten wątek i skoncentrować się na przyszłości czyli SV'15.

Raf z Kisielem mogą po prostu odpuścić imprezę skoro tacy z nich pesymiści. Niechaj pozostaną w domu.

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#29 Post autor: jammer »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Nie zaprzecze ze to byla dobra seria eventow, ale widac bylo spadek poziomu organizacyjnego w ostatnich edycjach. Nie powiesz chyba ze ostatnia edycja byla najlepsza? Zreszta kazdy moze miec swoje zdanie. Doceniam starania organizacji, ale przeciez kazdy popelnia bledy i podejmuje zle decyzje, wdalo sie juz chyba zmeczenie calym tym organizowaniem. Nikt nie jest w stanie przez tak dlugi okres utrzymywac wysoki poziom. Zaznaczam ze to jest tylko i wylacznie moja opinia, a jesli ktos ma inna to nie nazwe tego bzdura albo ze odwiedzil malo parties i malo widzial :)
No ok, ok. To tylko mój autorytatywny sposób argumentowania ;) Na 7ce akurat nie byłem, więc nie będę dalej polemizował ;]

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#30 Post autor: kenji »

Sebaloz - pierdolicie Hipolicie. SP5, SP7 to imo jedne z lepiej zorganizowanych parties na jakich byłem.
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#31 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wedlug mnie SP5 to najgorzej zorganizowana edycja, trzy glowne zarzuty:

1. Piata edycja Silesia Party miala poczatkowo odbyc sie w terminie od 30 wrzesnia do 2 pazdziernika, ale na poltorej miesiaca przed party zostala zmieniona data na 21-23 pazdziernika, bo zostal znaleziony nowy lokal lepiej nadajacy sie na party. Niestety finowie Zer0-X i Sir Garbagetruck, mieli juz bilety na 30 wrzesnia i nie mogli przyleciec w drugim terminie, bo w tym samym czasie bylo Alternative party w Helsinkach. Raf zaprosil ich do siebie, zeby zwiedzali Czeladz w pierwszym terminie.

2. Na bigscreenie lecialy glownie dema, ale puszczane byly tez glupie filmiki z youtube, co nie powinno miec miejsca na party

3. Z powodu braku sprzetu, hardware kompo odbylo sie na emulatorze. Organizatorom udala sie parodia hardware kompo z niemieckich party. Nie protestowal nawet szef Tropyxu, ktorego czlonek grupy wystawial prace na emulatorze zamiast na prawdziwym c64. Nie do smiechu bylo za to na 2sid music kompo, gdzie dubstep Randalla tez musial leciec z emulatora.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#32 Post autor: SuperNoise »

Sebaloz, jak Ty mnie ostatnio uruchamiasz :)

Punkt 1 - zgoda.
Punkt 2 - pierdoła.
Punkt 3 - nie wiem, jakie gówno brałeś przed kompotami że takie zwidy miałeś. Kompoty robiłem ja i Booker. Mnie pot po dupie leciał jak sie stary komodor na zasilaczu z PeCeta nie chciał uruchomić, (później się okazało bo napięcia do Sida mu zabrakło), Hornetowi z ręki jego Made in England komodę wyrwałem i pognałem, żeby zaki na starym sidzie puszczać. Jedyne co, stuff był puszczany z Ultimate - Moogowego ale to chyba nawet na Xsie 2014 nikogo nie ruszało!

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#33 Post autor: SuperNoise »

Aby jednak uciac kolejna dyskusje zupelnie bez sensu, moglbym SP podsumowac stwerdzeniem, ze patrzac ogolnie, z perspektywy innych imprez, Silesia byla bardzo slaba pod wzgledem organizacyjnym.
Patrzac znowu z perspektywy - ilu oficjalnych organizatorow bralo czynny udzial w organizacji party, cud ze ludzie wyjezdzali zadowoleni z imprezy. Wielu ludzi bylo zaangazowanych w Silesie zupelnie poza protokolem.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#34 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

O organizacji kompotow na SP5 to juz nawet nic nie mow. Booker zgubil dwie grafiki oraz kawalek Daty, ktory zostal puszczony ale dopiero po interwencji Daty. O tych dwoch grafikach nie bylo komu przypomniec, wiec nie zostaly w ogole pokazane. Podczas kompo nie byl dostepny c64 z dwoma nowymi sidami 8580 potrzebny do puszczenia kawalka Randalla na 2 sidy, oraz nie bylo c64 z nowym sidem oraz rozszerzeniem pamieci +60k potrzebnym do hardware kompo zeby zaprezentowac kawalek Daty z samplami i wykorzystaniem rozszerzenia pamieci. Sprzet jest zawodny podobnie jak ludzka pamiec, dlatego przeczytalem sobie przed chwila wszystkie 3 raporty z party oraz wszystkie posty z watku Silesia 5. W zwiazku z tym, fakt ze podczas kompo bylem pod wplywem alkoholu nie ma tu nic do rzeczy. 10 stycznia na meetingu we Wroclawiu mozemy pogadac na ten temat, ale mysle ze nie ma o co walczyc bo takie rzeczy zdarzaja sie rowniez na innych party. Ogolnie Silesie oceniam dobrze.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#35 Post autor: SuperNoise »

Masz racje Seba.
Do zobaczenia we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#36 Post autor: booker »

To prawda, niestety posiałem dwie grafy na SP5 -- mimo prob odizolowania sie na sortowanie prac, ktos co chwile wpadal a to z bronem, a to z lufa a to z jakims innym waznym problemem, i tak zeszlo, niestety.

Kawalek Daty o ile pamietam w ogole nie zostal dostarczony i dorzucono go w czasie trwania kompo.

Co do muzy Randalla, to akurat po rozmowie z autorem nie bylo problemem, zeby zak lecial na emulu - nie pamietam dlaczego nie udalo sie odpalic 2SID ale sie nie udalo.

Co do sprzetu z +60K to dziwne ze autor wilda nie przytachal ze sobą komody, nie uważasz?

Tak czy siak odnioslem wrazenie ze SP5 bylo udane :-P
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#37 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

booker pisze:Kawalek Daty o ile pamietam w ogole nie zostal dostarczony i dorzucono go w czasie trwania kompo.
Dzieki za wyjasnienia. Organizacja kompotow to niewdzieczna praca, jesli zrobisz wszystko dobrze to nikt tego nie zauwazy, ale jak popelniasz jakies bledy to okazuje sie ze patrzylo Ci na rece kilkadziesiat osob. Wrzucam cytat z raportu V-12:
"Zajmujący się gościnnie organizacją kompotów Booker, popełnił niestety kilka poważnych błędów. Pierwszym z nich było pominięcie modułu Daty, jednakże w ostatniej chwili plik udało się odnaleźć dzięki interwencji autora. Wpłynęło to zapewne na wyniki głosowania w kategorii Sample Compo, ponieważ ludzie pierwotnie byli przekonani, że wystawiona została tylko jedna praca."
http://www.riversedge.pl/strefa-8-bit-i ... ia-party-5
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#38 Post autor: Cobra »

Tyle, ile energii niektórzy tu tracą - to już niezłe demko by powstało :lol:
8 bit rulez:)

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#39 Post autor: SuperNoise »

Panowie, zakonczmy temat konkursow SP5.
Sam znam smak pominiecia mojej produkcji podczas kompotow, wiem jak to jest. Jednak przeszlosci sie juz nie zmieni.

Wnioski na przyszlosc jednak zostaly wyciagniete, miedzy innymi moja decyzja o angazu minimum 2 osob w temat odbioru produkcji od ludzi na partyplace.
Pracowalo to dobrze na RW2014.

Jeszcze dygresja. Sa osoby, dla ktorych 3 (robiacych cos) organizatorow wystarczy, tak bylo na SP5. Liczmy sie wiec ze skutkami ubocznymi i cieszmy sie, ze tak sie to skonczylo a nie inaczej.
@Booker: prawda jest taka, ze sam od siebie przyszedles i pomogles, odwaliles kawal dobrej roboty, takim ludziom to sie bardzo, bardzo dziekuje a nie wyciaga po forach 2-3 lata po party. Problem lezy zupelnie gdzie indziej. Szanujmy sie.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#40 Post autor: comankh »

booker pisze:a to z bronem, a to z lufa
umarłem. xd

ODPOWIEDZ