Polskie Party 2015

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#201 Post autor: carrion »

@Grey
to jak, będzie SV+C64 w lecie? Można by zacząć robić invitki i szum na CSDB i IRCu (sam deklaruję się zrobić 3 screenowy obrazek).
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#202 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

carrion pisze:@Grey
to jak, będzie SV+C64 w lecie?
Do takiego party 8-bit powinni tez dolaczyc Spektrumowcy. Duzo Atarowcow dziala tez na scenie Spektrum, wiec moga przy okazji cos wystawic. Moze przyjada tez Rosjanie z Pentragramami. No i letnie 8-bitowe SillyVenture nie kolidowaloby z atarowskim Gluchołazy Party, tak jak jesienny RetroKomp nie koliduje z SV. Dla niezorientowanych: Atarowcy protestuja przeciwko letniemu SV ze wzgledu na letnie Głuchołazy.
carrion pisze: (sam deklaruję się zrobić 3 screenowy obrazek).
A moze 3 scenowy obrazek? Kazda czesc bedzie w innym trybie charakterystycznym dla danej platformy. Zeby wyswietlic caly obrazek to na party mozna ustawic obok siebie 3 monitory, po lewej monitor podlaczony do C64, w srodku Atari, a po prawej ZX. Silly :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#203 Post autor: grey/msb »

@Carrion: na razie intensywnie "badam teren". Mam już obiecane kilka produkcji na duże Atari, robię rozeznanie odnośnie terminu (początek lipca). Oczywiście ze swojej propozycji się nie wycofuję :) co prawda parę osób mi zakomunikowało że Wasze środowisko jest mocno skłócone i że nie mam na co liczyć, ale jestem z natury optymistą ;)

@Sebaloz: Atarowcy protestują? Słuchaj... "Protestuje" parę osób, które w przeważającej większości i tak nie jeżdżą na SV. Im odpowiada inna forma eventu - totalny luz, piwko, ognisko itd. Wystarczy im trochę prądu, sala (lub jej brak jak na ostatniej edycji), przesiadywanie na korytarzu i szukanie podczas imprezy projektora. I spoko, szanuję to. SV to inna bajka - nad tą marką ciężko pracowałem wiele lat i efekty widać - ostatnia edycja ok +/- 230 osób, 122 prace konkursowe. Invitki pojawiają się na prawie wszystkie możliwe platformy (były już na VCS, Lynxa, małe Atari, ST, Falcon'a, a nawet Jaguara). O video-invitkach nie wspominając. Nad samym eventem (jeśli odbywa się w zimie) pracuję ok. 10 miesięcy do dnia party. Teraz myślę o lecie, więc czasu jest mało - z drugiej strony SV jest już na tyle znane, że nie potrzebuje takiego rozgłosu.

Ktoś kto mi zarzuca jakieś rozbijanie sceny jest (delikatnie mówiąc) śmieszny. Zawsze chciałem łączyć te wszystkie "środowiska", ale okazało się, że jest mała grupka ludzi, która tego nie chce - a na siłę się nie da. Dlatego skupiam się na tych osobach, które chcą ten wózek pchać do przodu. Zwieram szeregi i efekty będzie wkrótce widać. Już robię rozeznanie kto zrobi invitkę i kto co wystawi w compo. Większość z tych ludzi (99 %) mówi, że albo coś wystawi na SV albo w ogóle.

Miałem wiele propozycji z różnych stron odnośnie zrobienia multi-party - nie da rady. Sorry, nigdy na to nie pójdę. Chciałem zaprosić Was, aby zrobić to pod labelem hołdu dla Jacka Tramiela, który jest ojcem obu obozów. I tylko dlatego (no, może jeszcze z egoistycznych pobudek, mam C-64 i chciałbym w końcu pooglądać coś na real HW!). Inne platformy nie wchodzą w grę. Nie dlatego, że mi się nie podobają (uwielbiam muzę z AY'a na ZX Spectrum), ale druga platforma jaką jest C-64 już jest dla mnie wielkim wyzwaniem :)

To tyle. Jak macie pytania to słucham.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#204 Post autor: carrion »

carrion pisze: (sam deklaruję się zrobić 3 screenowy obrazek).
A moze 3 scenowy obrazek? Kazda czesc bedzie w innym trybie charakterystycznym dla danej platformy. Zeby wyswietlic caly obrazek to na party mozna ustawic obok siebie 3 monitory, po lewej monitor podlaczony do C64, w srodku Atari, a po prawej ZX. Silly :)
w sumie o tym też myślałem. na /|\ jestem w stanie zrobić jako taki pic. na ZX od biedy też - bo hires mają taki jak my..... nie mówię nie.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#205 Post autor: carrion »

grey/msb pisze:@Carrion: na razie intensywnie "badam teren". Mam już obiecane kilka produkcji na duże Atari, robię rozeznanie odnośnie terminu (początek lipca). Oczywiście ze swojej propozycji się nie wycofuję :) co prawda parę osób mi zakomunikowało że Wasze środowisko jest mocno skłócone i że nie mam na co liczyć, ale jestem z natury optymistą ;)

@Sebaloz: Atarowcy protestują? Słuchaj... "Protestuje" parę osób, które w przeważającej większości i tak nie jeżdżą na SV. Im odpowiada inna forma eventu - totalny luz, piwko, ognisko itd. Wystarczy im trochę prądu, sala (lub jej brak jak na ostatniej edycji), przesiadywanie na korytarzu i szukanie podczas imprezy projektora. I spoko, szanuję to. SV to inna bajka - nad tą marką ciężko pracowałem wiele lat i efekty widać - ostatnia edycja ok +/- 230 osób, 122 prace konkursowe. Invitki pojawiają się na prawie wszystkie możliwe platformy (były już na VCS, Lynxa, małe Atari, ST, Falcon'a, a nawet Jaguara). O video-invitkach nie wspominając. Nad samym eventem (jeśli odbywa się w zimie) pracuję ok. 10 miesięcy do dnia party. Teraz myślę o lecie, więc czasu jest mało - z drugiej strony SV jest już na tyle znane, że nie potrzebuje takiego rozgłosu.

Ktoś kto mi zarzuca jakieś rozbijanie sceny jest (delikatnie mówiąc) śmieszny. Zawsze chciałem łączyć te wszystkie "środowiska", ale okazało się, że jest mała grupka ludzi, która tego nie chce - a na siłę się nie da. Dlatego skupiam się na tych osobach, które chcą ten wózek pchać do przodu. Zwieram szeregi i efekty będzie wkrótce widać. Już robię rozeznanie kto zrobi invitkę i kto co wystawi w compo. Większość z tych ludzi (99 %) mówi, że albo coś wystawi na SV albo w ogóle.

Miałem wiele propozycji z różnych stron odnośnie zrobienia multi-party - nie da rady. Sorry, nigdy na to nie pójdę. Chciałem zaprosić Was, aby zrobić to pod labelem hołdu dla Jacka Tramiela, który jest ojcem obu obozów. I tylko dlatego (no, może jeszcze z egoistycznych pobudek, mam C-64 i chciałbym w końcu pooglądać coś na real HW!). Inne platformy nie wchodzą w grę. Nie dlatego, że mi się nie podobają (uwielbiam muzę z AY'a na ZX Spectrum), ale druga platforma jaką jest C-64 już jest dla mnie wielkim wyzwaniem :)

To tyle. Jak macie pytania to słucham.
Wow
Twoje posty są tak inspirujące że odpowiem na priv....
Zróbmy to party!
c64portal.pl, retronavigator.com

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#206 Post autor: randall »

gówno tam skłócone środowisko, zresztą chyba Elbi gdzieś wyżej już dał odpór tej teorii. nawet jeśli ktoś ma z kimś kosę, to dobre party (a SV takim mi się zdaje) jest, jak uczą wieloletnie obserwacje, świetną okazją do podania sobie członków 8)

natomiast ważne, żeby C64 nie było marginesem na takiej imprezie, bo środowisko jest na tym punkcie dość czułe.

zróbmy to.

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#207 Post autor: grey/msb »

Na SV C-64 nie będzie marginesem, więc o to nie musicie się obawiać. Oczywiście Silly Venture jest atarowską imprezą, ale C-64 będzie tak samo traktowane jak C-64 - z konkursami oraz całą otoczką z tym związaną. Jeśli robimy to w hołdzie Jackowi Tramielowi to będzie to miało wydźwięk historyczny - integracja naszych środowisk. Jeśli komuś ze sceny C-64 przeszkadza Atari niech nie przyjeżdża. Jeśli komuś z Atari przeszkadza - C64 - dokładnie to samo. Jesteśmy na tyle dorośli, że powinniśmy się dogadać.

Prosiłbym tylko aby padła tu nazwa konkretnej grupy (bądź osób) które będą prowadziły konkursy z Waszej strony.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#208 Post autor: joodas »

Jezeli SV bedzie dotyczylo C64 zasupportuje picem gfx-compo.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#209 Post autor: randall »

"nazwa konkretnej grupy (bądź osób) które będą prowadziły konkursy z Waszej strony"

jak na razie Booker i Noise się zgłosili. dobry team, ogień i woda ;)

Awatar użytkownika
grey/msb
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2012, 16:23
Grupa: mystic bytes
Kontakt:

#210 Post autor: grey/msb »

...żeby nie być gołosłownym:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 17#p198217

http://www.atarionline.pl/forum/comment ... e=1#Item_2

Mam nadzieję, że nie będzie tam żadnych ataków. Z mojej strony sprawa jest jasna i nieodwracalna - C-64 na SV2k15.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#211 Post autor: comankh »

bdb \m/

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#212 Post autor: kenji »

Wow :)

Jeśli mogę prosić, to niech to nie będzie pierwszy weekend lipca, bo mam bieg po plaży w Jarosławcu, a nie wyobrażam sobie party bez patologii :D
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#213 Post autor: SUDi »

kenji pisze:bo mam bieg po plaży w Jarosławcu
Meksykanie znowu przyjeżdzają? ;)

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#214 Post autor: kenji »

:D :D :D
. : dream : .
Boom!

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#215 Post autor: SuperNoise »

Grey, ja podtrzymuję swoją obietnicę. Kwestia teraz żebyś napisał jak sobie to wszystko wyobrażasz (najlepiej na priv), jakie masz oczekiwania itp. Przyznam, nie byłem jeszcze na SV, więc z przykrością nie zaproponuję Ci mojego gotowego konceptu, taki koncept musi powstać podczas wspólnej dyskusji.

Jeżeli masz jakąś grupę facebook dla organizatorów do dyskusji, byłoby super.

A do reszty komobraci, rozumiem, że temat zamykamy i zakładamy nowy SV2015?

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#216 Post autor: kenji »

carrion pisze: aha jeszcze jedna obietnica (myślę że nie na wyrost).
Jak będzie to party to ESM wyda produkcję. i nie mam tu na myśli tylko mojej grafiki!

Podtrzymujesz? :)
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#217 Post autor: carrion »

@kenji
tak!

@Grey Wow ale news! Już się cieszę i już teraz zablokuję pierwszy tydzień lipca na przyjazd na SV.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#218 Post autor: kmeg »

Im szybciej będzie potwierdzony termin tym lepiej dla tego party. Ja osobiście jestem sceptyczny do takiej imprezy w sezonie wakacyjnym z wielu powodów (mi na szczęście sam początek lipca nie koliduje).

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#219 Post autor: elban »

fatalny termin (rozwali mi to kompletnie plany wycieczkowo-urlopowe), ale moze sie uda cos wykombinowac.

grey - mimo to: extra! mam nadzieje, ze sie uda.
was twenty, is five, my friend...

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#220 Post autor: splatterpunk »

Lepiej do Gdańska latem niż zimą. Będzie można na plażę wyskoczyć,
piwka się napić, rybkę zjeść przy okazji.

Zablokowany