Silly Venture 2k14

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#61 Post autor: kotrobot »

Mam pytanie.

Jak wygląda compo na Atari 8bit?

Czy są jakieś ograniczenia co do "compo machine", czy każdy przynosi i puszcza co się da?
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#62 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:Jak wygląda compo na Atari 8bit?
Jesli jestes taki glodny wiedzy to przyjedz na party i sie kurwa dowiedz.

Nie karmic TROLLA!

ps. niech chlopcy robia sobie co chca na Atari.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#63 Post autor: Nitro »

SPECYFIKACJA PLATFORMY PREZENTACYJNEJ - ATARI 8-BIT

Atari XL/XE/XEGS (PAL)

Procesor 6502 lub 65c816
1088kB / 576kB (tryb "zgodności" z 130XE) portB RAM
Stereo
MyDOS 4.5x / Sparta DOS X 4.42
XL OS, lub DracOS 65c816
HDD: (PBI/ECI) IDE/KMK-JŻ

A także Atari XL/XE ze stacją dysków - stacja podłączona przez złącze SIO odczytująca standardowe gęstości (SD, ED i DD). Wykorzystanie rozszerzeń (np. 65816, VBXE) jest możliwe po wcześniejszej konsultacji z organizatorem i ew. dostarczeniu własnego sprzętu.
Aha, jeszcze w tym roku kompomaszyna wzbogaciła się o dopałkę 16MHz choć ofcoz wszystkie dema w kompo szły z nią w trybie off :)

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#64 Post autor: brush »

Spokojnie - bez napinki. Nie szukam złodziei. Wrecz przeciwnie:

a) Inspiracje są ważne i potrzebne
b) Booze wydało demo pare tygodni temu - musielibyście być mega aktywni żeby w takim tempie sie inspirować :)

A tak z innej beczki: gratulacje - świetne demo i ewidentnie polsca scena Atari ma lepszy okres ostatnio niż c64 :)

Peace!
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#65 Post autor: brush »

To powyżej to w odpowiedzi na post Geparda - zapomniałem zacytować.
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#66 Post autor: brush »

randall pisze:ciekawe: music compo na XL/XE wygrał XTD. mniemam, że to ten XTD, czyli Piotr Bendyk?
tu se można posłuchać w przeglądarce:
http://www.xtd.evil.pl/player.php?empe=The_Third.mp3
Chyba zaslużenie wygrał. Atari do pewnego rodziaju kawałków nadaje się nieźle :) Tylko basu brakuje...
Zamiast podpinac sid'a do Atari może ktoś by tam zrobił jakąś przystawkę by jeden z kanałów filtrować :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

gepard
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2014, 16:36

#67 Post autor: gepard »

nie spinam, wolałem napisać by nie powstały jakoweś urban legends ;)

peace & demos

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#68 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

i tak powstana teorie spinkowe :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

wieczor
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2014, 01:45

#69 Post autor: wieczor »

Tak XTD to ten XTD :) I męczy POKEYa już od około roku, jak widać z powodzeniem - I miejsce w zeszłym roku na RetroKomp, I w tym na SV.

Co do basów, to taki trochę mit, akurat tego ciekawszego basu XTD nie używa, on jest po prostu dość trudny w kontroli. Niestety POKEY wszystko co generuje to prostokąt i jego ewentualne zaburzenia. To nie w każdej częstotliwości brzmi dobrze, wymaga sztuczek. Ot taki chip dla kombinatorów ;) Tym niemniej można wycisnąć z niego parę zaskakujących brzmień, szczególnie dlatego, że nie ma sprzętowej obwiedni, więc w każdym momencie dźwięku można nim operować (coś na podobieństwo timerów na ST i YM).

A co do podpięcia SIDa do Atari, to projekt wszedł w fazę końcową, w sensie zamówienia będą zbierane około stycznia i jestem wielkim fanem tego urządzenia. Najciekawsze jest to, że cartridge (zawierający 2 SIDY tak na marginesie ;) ) ma wejście do którego należy podpiąć wyjście z POKEYów i miksuje dźwięk, ale można aplikować filtry SIDa na dźwięku z POKEYa, więc pojawi się jakaś nowa jakość ;) Na razie z oprogramowania są tylko odtwarzarki SIDów, ja osobiście postawiłem sobie ambitne zadanie stworzenia multichip trackera na ten kombajn :)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#70 Post autor: kotrobot »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
kotrobot pisze:Jak wygląda compo na Atari 8bit?
Jesli jestes taki glodny wiedzy to przyjedz na party i sie kurwa dowiedz.

Nie karmic TROLLA!

ps. niech chlopcy robia sobie co chca na Atari.
Dlaczego jesteś taki niegrzeczny?
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#71 Post autor: brush »

wieczor pisze:Co do basów, to taki trochę mit, akurat tego ciekawszego basu XTD nie używa, on jest po prostu dość trudny w kontroli.

A co do podpięcia SIDa do Atari, to projekt wszedł w fazę końcową, w sensie zamówienia będą zbierane około stycznia i jestem wielkim fanem tego urządzenia. Najciekawsze jest to, że cartridge (zawierający 2 SIDY tak na marginesie ;) ) ma wejście do którego należy podpiąć wyjście z POKEYów i miksuje dźwięk, ale można aplikować filtry SIDa na dźwięku z POKEYa, więc pojawi się jakaś nowa jakość ;) Na razie z oprogramowania są tylko odtwarzarki SIDów, ja osobiście postawiłem sobie ambitne zadanie stworzenia multichip trackera na ten kombajn :)
Hej, no jaki kilkuletni użytkownik Atari (zanim kupiłem c64) to z tym basem to jednak się będę upierał przy swoim :) Bez filtrów nie ma basów. Jest niskie bzyczenie w którym jest za dużo wysokich tonów. Dam się przekonać tylko mp3 z Atari (zgrywka) albo czymś co pod Altirra chodzi ale ja jak dotąd nie słyszałem :)

A co do tej karty na Atari z sid'em to jesli rzeczywiści chcesz powalczyć to kiedyś popełniłem edytor muzyczny na c64 więc jak chcesz to służe źrodłami playera(ów) Longhair'a + edytora mojego (ale edytor to nic specjalnego). Jak masz jakiś sensowny player na Atari to można z tego zrobić "zgrzewkę" :)

p.s. co to w ogóle ma być - scena Atari nas zawstydza nie tylko aktywnością ale tez merytorycznym poziomem dyskusji :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#72 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:Dlaczego jesteś taki niegrzeczny?
Obrazek
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#73 Post autor: carrion »

@all
nie wiem czy się zgodzicie ale poziom prac na gfx compo 8bit był na prawdę wysoki w tym roku. jestem pod dużym wrażeniem.
przegonili nas w tym roku. tzn mieli świetne party w kraju no i powstają prace...
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#74 Post autor: kotrobot »

Bardzo mi przykro, masz rację.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

ODPOWIEDZ