Riverwash 6 w Raciborzu - 19-21 wrzesnia 2014

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Riverwash 6 w Raciborzu - 19-21 wrzesnia 2014

#1 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Riverwash 6 w Raciborzu - 19-21 wrzesnia 2014

Strona party:
http://www.riverwash.org/

Party place:
http://www.zamekpiastowski.pl/
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Riverwash 6 odbędzie się w dniach 19-21 września (piątek-niedziela) na Zamku Piastowskim w Raciborzu (Restauracja Zamkowa, ul. Zamkowa 2). Racibórz to 56-tysięczne miasto położone na południu Polski, w województwie Śląskim, 10 km od granicy z Republiką Czeską. Zachęcamy do odwiedzenia strony Zamku Piastowskiego http://www.zamekpiastowski.pl oraz Browaru Raciborskiego http://www.browar-raciborz.pl , który znajduje się dokładnie za ścianą party place. Browar będzie można zwiedzać w ramach wejściówki na party.

Dojazd samochodem

Wszystkim podróżującym z zachodu i wschodu radzimy skorzystać z autostrady A4 i zjazdu w Gliwicach. Od autostrady do Raciborza jest około 40 km. Podróżujący z północy Polski prawdopodobnie przejeżdżać będą przez Katowice, gdzie również radzimy wjechać na A4 i kierować się na Gliwice. Zamek Piastowski znajduje się przy wjeździe do miasta, po prawej stronie przed mostem na rzece Odra.

Dojazd PKP/PKS

Do Raciborza można dojechać koleją/PKSem, ale nie jest to najszybszy sposób na podróżowanie, szczególnie w weekendy. Korzystającym z transportu publicznego radzimy odwiedzić zakładkę [Partybus] i zarezerwować dowóz spod dworca w Katowicach. Podróż potrwa około 2 godzin, ale autobus zawiezie Was pod samo party place. Jeżeli chcecie podróżować na własną rękę, sami znajdziecie odpowiednie rozkłady.

Podróż samolotem

Najbliższe lotnisko to Katowice-Pyrzowice. Z niego można w prosty sposób dostać się do dworca PKP Katowice, a stamtąd – jak wyżej – radzimy skorzystać z opcji [Partybus].

Nocleg na miejscu

Na party place postaramy się wygospodarować miejsce do spania, ale nie będzie ono odizolowane od reszty imprezy, więc może być głośno i mało komfortowo. Zdecydowanie polecamy rozejrzeć się za noclegiem w okolicy. Poniżej linki do kilku takich miejsc. Pamiętajcie, że organizacja może Wam poradzić, ale nie zajmujemy się pośrednictwem w rezerwacji miejsc. Pierwsze dwie pozycje to oferty budżetowe (poniżej 100 zł za dobę).

Gościniec Iza (300 m od party place) – Bosacka 28, Racibórz, tel. 32 415 49 09
Hotel Empire (500 m od party place) – www.hotel-empire.pl
Hotel Polonia (600 m od party place) – www.polonia.raciborz.pl
Hotel Racibor (1 km od party place) – www.hotelracibor.pl

Wejściówka na party

Cena za wejście na całe party (piątek-niedziela) wraz z prawem do głosowania w competitions oraz wycieczką do browaru wynosi 100 zł. Nie przewidujemy zniżek i innych opcji. Wśród uczestników party, zgodnie z tradycją jeszcze z RR Meetingów, zostanie rozlosowany zwrot kosztów podróży w kraju.

compoty

Konkretne szczegóły na temat competitions przedstawimy bliżej terminu party. Nie spodziewajcie się jednak wyjątkowo przełomowych zmian w zasadach znanych od wielu lat i z poprzednich edycji. Planujemy następujące oficjalne compoty (z głosowaniem – punktowane będą miejsca 1-3):

demo
intro
grafika (processing)
grafika (pixel)
muzyka (streaming)
muzyka (tracker/chip)
wild/anim

Oprócz tego mniej oficjalnie:

twoje stare demo compo (po sukcesie na eXperience 2013)
kwit compo (późno w nocy)
szereg crazy compos w trakcie trwania całego party

Plan imprezy

Szczegółowy plan pojawi się później. Na razie ramowo wygląda to tak:

piątek – rozpoczęcie party około południa, jest to dzień towarzyski i nie przewidujemy w jego trakcie żadnych oficjalnych compotów
sobota – w tym dniu odbędą się wszystkie oficjalne competitions, start planujemy około godziny 15:00, koniec po północy)
niedziela – rozdanie nagród, koniec party - około 10:00

Nie przewidujemy koncertów, odczytów, wykładów, promocji i pokazów towarów – tylko demoscena, tylko demoparty. Czas umilą Wam scenowi DJ-e i scenowa muzyka. Nie będzie kamer na żywo w sieci. Chcesz być na party – przyjedź na nie!

Jeżeli potrzebujesz transportu z Katowic, zarezerwuj miejsce w partybusie, który przywiezie Cię spod dworca PKP (plac Andrzeja) prosto pod party place w piątek i odwiezie z powrotem w to samo miejsce w niedzielę. Czas odjazdu partybusa (możliwe, że kilku) zależy od Ciebie – wypełnij poniższą ankietę. Cena przejazdu będzie zależeć od ilości zainteresowanych. Pieniądze na przejazd będziemy pobierać z góry, we wcześniejszym terminie.

Riverwash - multiplatformowe demoparty organizowane przez polską demoscenę, obecnie największa tego typu impreza w kraju, przeznaczona dla scenowców wszystkich platform sprzętowych. Riverwash organizowany jest w tym roku po raz szósty. Poprzednie edycje:

24-26 sierpnia 2007, Szymocice k/Raciborza
29-31 sierpnia 2008, Rudy Raciborskie
4-6 września 2009, Warszawa
3-5 września 2010, Warszawa
2-4 września 2011, Łódź

Następnie przez dwa lata (a właściwie trzy, piąty RW to też ich dzieło), organizację corocznej imprezy multiplatformowej w Polsce przejęli koledzy z grupy Elude i mieliśmy dwie edycje party WeCan, także w Łodzi. Teraz przyszła pora na kolejną zmianę warty i stara ekipa organizacyjna Riverwash powraca.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#3 Post autor: SuperNoise »

Sprawdzam kto się wybiera.
Jedziesz Seba?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

SuperNoise pisze:Sprawdzam kto się wybiera.
Jedziesz Seba?
No pewnie, to bedzie jeden z najlepszych weekendow w roku!
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#5 Post autor: SuperNoise »

Właśnie negocjuję z ekipą Riverwash możliwość przeprowadzenia konkursów na c64 - widzę wstępne zainteresowanie.

Wiem że to musztarda po obiedzie, nie ten czas i miejsce bo X w tym roku i ze to amigowcy - argumentow przecikwo wiele.

Traktuję to bardziej na zasadzie przetarcia szlakow. Moze za rok, dwa, trzy, urodzi się coś z tego bardziej sensownego - zobaczymy. Wiemy jak bylo z Silesia Party, troche lat musialo uplynac.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#6 Post autor: comankh »

napiszę i tu - o co chodzi z tym kompleksem amigi?:)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#7 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

po byku :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#8 Post autor: SuperNoise »

@Comankh

Kompleks amigowca można zcharakteryzować jednym zdaniem.
Rozmawiasz z kolesiem i już po krótkiej wymianie zdań wiesz, że jesteś po prostu głupi.

Przykłady:
"odnosnie produkcji na c=:
Aceman:
"Dziwne pytanie, przecież przyjmujemy prodki na każdą platformę, niezmiennie od pierwszego RW ""

Popatrz na stronę RW2014 i znajdz mi chociażby informację, na jakie platformy będą przyjmowane produkcje. ZERO. Jeżeli chcesz doprecyzować, dostajesz w pierwszych słowach wypowiedzi 'Dziwne pytanie'. Ja bym powiedział że to raczej jest zajebiście dobre pytanie.
Wniosek: wszyscy wszystko powinni wiedzieć już od co najmniej 5 lat jeżeli nie od urodzenia!

Case study na Riverwash w Warszawie.
Przyjechalismy w kilku z c64, trzymaliśmy się we własnym towarzystwie, czasami odrywając się by pogadać z jakimś znajomym z amigi.
Podchodzi do nas bliżej niezidentyfikowany Amigowiec i tekst:
- Co tak stoicie w rogu, boicie się nas? Jakie macie ksywy?
- Noise
- Nie znam
- za starych czasów byłem w Old Bulls na amidze, kojarzysz?
- Ty byłeś w Old Bulls, ja pierdole!!! Buhahah Buhahahahaaaaa!!!
(następuje ewakuacja amigowca w splazmach śmiechu).

Case na SP5 lub SP7, moja rozmowa z Comanche.
Pytanie do mnie w sensie 'co, brakuje talentu żeby się przebić, co?'
Myślę sobie, What the fuck? Co ten gość wie o mnie i moim życiu?

Drugie WeCan 2013, ogłaszanie wyników stream compo tekst:
- drugie miejsce w stream compo zają AceMan z kompozycja .....
Pytanie, WTF, czy AceMan wystawił nasz wspólny utwór sam?
Nie, tylko ogłaszający zapomniał sobie doczytać, że kawałek zrobiony został w kooperacji.

No jest tego masa i na każdym kroku, można wymieniać dalej i dalej i dalej. Są to szczegóły i nie ma co robić z tego HALO. Jednak sumują się i dają po latach pewien specyficzny dystans.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#9 Post autor: comankh »

SuperNoise pisze:@Comankh
Kompleks amigowca można zcharakteryzować jednym zdaniem.
Rozmawiasz z kolesiem i już po krótkiej wymianie zdań wiesz, że jesteś po prostu głupi.
albo ze zadajesz glupie pytania ;) sam je zadałem i sam się zdziwiłem że kompoty były. orderu z ziemniaka za to zdziwienie nikt mi nie zabrał.
SuperNoise pisze: Popatrz na stronę RW2014 i znajdz mi chociażby informację, na jakie platformy będą przyjmowane produkcje. ZERO.
nie pisze tam nic że tylko na amigę. xD imo masz racje ze zjebane info ale nic nie tłumaczy lenistwa (twojego i mojego), ta produkcja i wszystko w temacie:
http://www.pouet.net/prod.php?which=57700
SuperNoise pisze: wszyscy wszystko powinni wiedzieć już od co najmniej 5 lat jeżeli nie od urodzenia!
wogole to jest dla mnie kara za ten cytat, bo... o chuj ci chodzi? odpowiedź nie była skierowana do ciebie. a informację zawiera.
może ja, jako jej adresat sypie właśnie łeb popiołem i przyznaję Acemanowi rację.
SuperNoise pisze: Nie znam
w tym konkretnym przypadku - dziwisz się? afair ( i szybkie zerkniecie na demozoo) ostatnia produkcja grupy w 1995. a potem,właśnie ... co?
nalepka Old Bulls to dzis chyba taki egobooster?

zresztą, doskonale cię rozumiem bo wg demozoo też jestem członkiem hahahah
http://demozoo.org/sceners/10561/
SuperNoise pisze: niezidentyfikowany Amigowiec
ty wiesz kim on był? rotfl.
SuperNoise pisze: Pytanie do mnie w sensie 'co, brakuje talentu żeby się przebić, co?'
Myślę sobie, What the fuck? Co ten gość wie o mnie i moim życiu?
ten wiek to chyba nie czas na kompleksy. skoro nie wiem to a) nie dbasz o pr b) masz nań wyjebane.

uprzejmie informuję że nie pamietam kontekstu dyskusji.
SuperNoise pisze: czy AceMan wystawił nasz wspólny utwór sam?
odwołuję, jednak to ten czas.
SuperNoise pisze: dają po latach pewien specyficzny dystans.
który zionie śmiertelną powagą.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Teraz na scenie juz nie ma podzialu na platformy, tu jestesmy komodorowcami, na Riverwash wszyscy bedziemy Amigowcami, a na SillyVenture wszyscy sa Atarowcami :)

Kompa kodowane sa podzielone ze wzgledu na wielkosc produkcji intra do 64kb lub demo, a pozostale ze wzgledu na technike pixel lub processing czy tam streaming lub tracker. Nie ma zadnego podzialu na platformy, jak ktos chce to moze wystawic nawet demo na pralke albo grafike na smartfona. A jak chcecie oddzielne kompa na c64 to spoko, ale skad wezmiecie tyle produkcji?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#11 Post autor: comankh »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:skad wezmiecie tyle produkcji?
word.

aleprzecież:
https://www.youtube.com/watch?v=nACwP9JVgIE

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#12 Post autor: SuperNoise »

Witam,

> albo ze zadajesz glupie pytania Wink sam je zadałem i sam się zdziwiłem że kompoty były. orderu z ziemniaka za to zdziwienie nikt mi nie zabrał.
>ale nic nie tłumaczy lenistwa...

No właśnie, a według mnie zapytałeś jak najbardziej prawidłowo i z sensem. Nie mam zamiaru kopać po pouetach, czytać z szumu traw i wróżyć z fusów, co siedzi w głowach organizatorów. Jest oficjalna informacja na stronie www, trzymamy się tego. reszta co na forach, lub w PMach to prawdy, polprawdy lub mity i plotki.

>http://www.pouet.net/prod.php?which=57700

Dobrze, że organizatorom się chce, choć zakomunikować im się oficjalnie nie chce lub są jakieś inne powody. Ale za chcenie ogólnie plus. Tylko że można chcieć, ale nie można mieć do innych pretensji że nie chcą, takie ludzie mają prawo. Ale wtedy to trzeba raczej samemu sobie zadać pytanie dlaczego nikt przez 5 lat z rzędu nie chce (z małymi wyjątkami).

>nalepka Old Bulls to dzis chyba taki egobooster?
kurcze, na zachodzie ludzie wracaja na scene po latach, wchodza na party place ze swoją starą ksywą, grupą - wielu z nich stwierdza że to dalej jest ich świat, ze mogą znowu mieć z tego trochę satysfakcji.
W polsce przyjeżdzasz po latach na party i masz buhahaha ' zoombie wstało z grobu'.

>ty wiesz kim on był? rotfl.
nie wiem, nie przedstawił się, może powinienem się domyślić? :D

>ten wiek to chyba nie czas na kompleksy. skoro nie wiem to a) nie dbasz o pr b) masz nań wyjebane.
Racja, opcja a). Scena dla mnie to hobby bez związku z wykonywanym zawodem, jak mam czas, to dłubię. Nie mam tego dużo ale to w końcu hobby.

>(dystans) który zionie śmiertelną powagą.
takie odczucie powiadasz... jeżeli się podejdzie do tematu, że cały czas te kejsy przelatują przed oczami no to faktycznie mógłbym mieć problem heh :).
Dla mnie to bardziej jest pewien fenomen (te sytuacje i wiele jeszcze innych nie wspomnianych) niespotykany nigdzie indziej w takiej intensywności - ciekawostka.
Natomiast stosunek do bohaterów wydarzeń to bardziej jak do dzieci, napsocą ale i tak się je kocha.

Pozdrawiam!

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

#13 Post autor: SuperNoise »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: A jak chcecie oddzielne kompa na c64 to spoko, ale skad wezmiecie tyle produkcji?
Seba, nie czytasz postów :D

SuperNoise napisał: Traktuję to bardziej na zasadzie przetarcia szlakow. Moze za rok, dwa, trzy, urodzi się coś z tego bardziej sensownego - zobaczymy. Wiemy jak bylo z Silesia Party, troche lat musialo uplynac.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#14 Post autor: kordiaukis »

i o co tyle szumu .. niepotrzebne stresy ... prosze mi to tutaj zlikwidowac

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#15 Post autor: comankh »

SuperNoise pisze:co siedzi w głowach organizatorów.
tyle lat to juz wiekszosc tych ludzi sie zna i mnie tam nie boli zapytac. w zasadzie to tylko rw na tym traci bo widac zupelnie nie maja cisnienia zeby na sile za uszy wyciagac nas (chociaz ja mam amige :) ) czy atarowcow. czyli jest zupelnie odwrotnie niz to co sugerowal kisielski na c64compl...
SuperNoise pisze:5 lat z rzędu nie chce
bo rw to raczej specyfczna impreza, bardziej piknik niz party. przynajmiej tak kiedys mi sie wydawalo...
SuperNoise pisze: W polsce przyjeżdzasz po latach na party i masz buhahaha ' zoombie wstało z grobu'.
ja zgaduje ze komus chodzilo o to ze nie jet to twoja grupa matka, nie byles w tej grupie za czasow impulse czy damage co moglby sugerowac wiek... 'reanimacji' tez chyba specjalnie nei bylo.
SuperNoise pisze: nie wiem, nie przedstawił się, może powinienem się domyślić? :D
moze ktos kto byl na mountain congress (nie wiem jak mnie to historyczne party pod nosem ominelo:)
SuperNoise pisze:Nie mam tego dużo ale to w końcu hobby.
imo warto cisnac... widzialem tylko soundcloud...
SuperNoise pisze: to faktycznie mógłbym mieć problem heh :).
i tu kordee dobrze prawi :D no stress, inaczej scena nie ma sensu. na jedno party wiezie sie % na inne produkcje. pranie w rzece tylko przy szkle :D

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

SuperNoise pisze:kurcze, na zachodzie ludzie wracaja na scene po latach, wchodza na party place ze swoją starą ksywą, grupą - wielu z nich stwierdza że to dalej jest ich świat, ze mogą znowu mieć z tego trochę satysfakcji.
W polsce przyjeżdzasz po latach na party i masz buhahaha ' zoombie wstało z grobu'.
Inaczej rozmowa by wygladala gdyby Stare Byki przyjechaly chocby z intrem na kompo, a nie tylko sie napic i popatrzec na produkcje innych. Nawet na takim zachodzie jak po latach wraca Insane to goscie zamiast alkoholu przywiezli demo i intro na Amige, wygrali demo kompo, a intro zajelo 3 miejsce na Datastorm 2014. A rok temu na polska scene wrocilo Whelpz, na WeCan 2013 przywiezli demo na Amige i wygrali combined demo kompo - We Can Code Again by Whelpz http://www.pouet.net/prod.php?which=62204

Moze malo kto wie, ale na WeCan 2013 do Łodzi przyjechal Hyde z tej pierwszej Andromedy, ten ktory zakodowal demo Nexus-7. To tak jakby Crossbow przyjechal na Silesie. No i teraz pytanie jak bys na to zareagowal: niedowierzaniem, a moze smiechem? I gdybys sie rozesmial to czy Crossbow by sie przypadkiem nie obrazil na Ciebie?
SuperNoise pisze:Traktuję to bardziej na zasadzie przetarcia szlakow. Moze za rok, dwa, trzy, urodzi się coś z tego bardziej sensownego - zobaczymy. Wiemy jak bylo z Silesia Party, troche lat musialo uplynac.
Nie ma czym przecierac tego szlaku. Jesli nie OldBulls na Amige, to moze Exon na c64 wystawi intro albo demo na Riverwash? A jak jedna grupa sie zapowie to moze druga podejmie wyzwanie? Wtedy jest sens robic kompo na c64. Bo jak przyjada spektrumowcy z jednym demem, dwoma grafikami czy muzyczkami to tez beda domagac sie oddzielnych komp na ZX-a i chyba maja do tego wieksze prawo niz komodorowcy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#17 Post autor: bimber »

SuperNoise pisze: Traktuję to bardziej na zasadzie przetarcia szlakow. Moze za rok, dwa, trzy, urodzi się coś z tego bardziej sensownego - zobaczymy.
na pierwszych 2 edycjach Riverwash były compa dedykowane dla c64, także szlak przetarł już V-12. temat mógł być pociągnięty dalej, ale umarł bo znalezienie chętnych na wystawienie czegokolwiek to była misja wręcz żebracza, każdy by się zniechęcił. może tobie się uda w przyszłości - powodzenia :)

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#18 Post autor: comankh »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Inaczej rozmowa by wygladala gdyby .
normalnie szok. Seba gada z sensem hehe xD
+1

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

comankh pisze:normalnie szok. Seba gada z sensem hehe xD
+1
Moze po prostu dopiero teraz zaczales cos kumac? Lepiej pozno niz wcale. Niektorzy zatrzymali sie w latach 90-tych i scene ogarniaja na poziomie tamtych czasow gimbazy/liceum. Konczac pierdolenie i przecieranie: kompa na c64 szlak przetarł i SZLAK TRAFIŁ. Eot.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#20 Post autor: comankh »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: dopiero teraz zaczales
uwazaj sebastian bo przypomne kto przyjezdzal na party a kto kopiowac dyski xD

po prostu dobrze prawisz.

ODPOWIEDZ