Dyskusja o produkcjach z LCP

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#21 Post autor: Nitro »

Nie jestem artystą, na moje oko jest po prostu ostry, w przeciwieństwie do naszych obrazków, które są prawie zawsze rozmyte.
Galeria hiresów ze Spectruma:
http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxgallery.html

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#22 Post autor: leming »

popieram zieloka, dziwne te ich hiresy jakos mnie tak nie kreca jak nasze...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#23 Post autor: skull »

@Nitro: Jak, obrazy nie ostre - ustaw sobie w emu i bedziesz miał ostre.

Fakt że gfx-y ze spectrum mają coś w sobie - nie mają w zasadzie innego trybu to i się "wyrobili". Ta ostrość może wynikać z tego, że mają jeszcze mniej kolorów niż c64 i nadrabiają diteringiem.
W każdym razie możesz robić (konwertować) wierne kopie na c64.
Załączniki
veto.gif
veto.gif (15.15 KiB) Przejrzano 6179 razy
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#24 Post autor: Nitro »

@Nitro: Jak, obrazy nie ostre - ustaw sobie w emu i bedziesz miał ostre.

Fakt że gfx-y ze spectrum mają coś w sobie - nie mają w zasadzie innego trybu to i się "wyrobili". Ta ostrość może wynikać z tego, że mają jeszcze mniej kolorów niż c64 i nadrabiają diteringiem.
W każdym razie możesz robić (konwertować) wierne kopie na c64.
Chodzi mi o kontury w obrazkach, u nas ich po prostu nie ma bo brakuje kolorów, hires veto jest tego doskonałym przykładem, wszystko duże, poszarpane i "rozmyte".
Co do spectrum, to mają też interlace, i jest on dość ciekawy, Spectrum jak sama nazwa wskazuje ma paletę składającą się ze spektrum kolorów w dwóch odcieniach - łącznie 15 kolorów i w interlace ładnie się zlewają.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#25 Post autor: skull »

Nitro hehe ty po prostu lubisz komiksy
Bo pecet to zwykły banan...

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#26 Post autor: bimber »

Nitro pisze: Chodzi mi o kontury w obrazkach, u nas ich po prostu nie ma bo brakuje kolorów, hires veto jest tego doskonałym przykładem, wszystko duże, poszarpane i "rozmyte".
kolorow u nas nie brakuje, bo mamy az o 1 wiecej ;)
na c64 piksele sa nieco mniejsze niz na zx, do tego kolory sie bardziej zlewaja, przez co nie mozna uzyskac takiej samej ostrosci jak na spectrum.

a co do rysowania z konturami - trzeba sie naprawde nakombinowac jak kon pod gore zeby narysowac w hiresie dobry komiks.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#27 Post autor: booker »

zielok pisze: Ot po prostu chce wiedzieć co zrobić następnym razem lepiej. Nie oszukujmy się i nie robię dem tylko dla własnej satysfakcji ale także po to aby ludziom się one podobały więc chce uzyskać jak najlepszy efekt.
OK :)

Primo napisaliśmy z Lemingiem zaka tylko do pierwszego parta. Rozlozenie tego zaka na dwie czesci spowodowalo ze demo sie zaczelo przynudzac mniej wiecej od polowy.

Kolejno, IMHO, zniwelowanie problemu "zrywania" zaka, kosztem pozniejszego pojawiania sie efektow to kolejny zanudzacz.

Kolejno, za dlugie pokazywanie grafik to ponownie zanudzacz.

Czyli jednym slowem - jezeli chodzi o demko na party to jedyny problem, co wg. mnie poprawic to dynamika i jeszcze raz: dynamika.

Reszta cacy.

Pozdrowka.

ps. I nie ma co patrzec na innych, zeby robic efekty jakie gdzies tam byly w innych demach, no chyba ze lepsze, szybsze, mocniejsze itd. A tak to lepiej olac kopiowanie cudzych wynalazkow i robic swoje, bo inaczej to kazdy by tylko papugowal drugich ;)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ODPOWIEDZ