Specyfika polskich parties C64 oraz polskiej sceny A.D. 2013

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#121 Post autor: pajda »

Ja to bym jeszcze raz na żywo pooglądał jak się wyrzuca krzesła przez zamknięte okna jak w Oświęcimiu w 95 roku ;)

Co prawda zwalałem to wtedy na słabe osiągi chunky to planar ale może się coś pozmieniało od tego czasu ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#122 Post autor: splatterpunk »

pajda pisze:Ja to bym jeszcze raz na żywo pooglądał jak się wyrzuca krzesła przez zamknięte okna jak w Oświęcimiu w 95 roku ;)
No, był to niezły burdel... Ale w dzisiejszych czasach to już nie jest raczej do powtórzenia. Pozostały lepsze czy gorsze wspomnienia ;)

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#123 Post autor: comankh »

jo, oświęcim 95 to niezła złomiarnia była ;]

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#124 Post autor: elban »

przeczytalem raport Murdocka z Load Error - po mojemu to taki sam klimat jak PH tylko mniej ciekawe. Party pomieszane z czyms dla retromaniakow/tlumu.

To nie jest scenowe party - tak mi sie wydaje. to jest zupelnie cos innego, choc oczywiscie moze byc fajne.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#125 Post autor: Nitro »

Imo koncepcja RK/LE jest bardzo ciekawa i jeśli nie chcemy zamykać się na świat w swoim ciepłym kółeczku ... to raz do roku powinna być impreza retro otwarta dla 'świata' z wyraźną obecnością sceny i obraz takiego przedsięwzięcia wyłania się z raportu V-12.

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

#126 Post autor: odyn »

Bardzo ciekawy wątek :) Po licznych rozmowach z Rafem dochodzilismy do podobnych wniosków tj. rysowal nam sie obraz dwóch odrębnych obozów - jeden to ludzie stojący tylko za impreza stricte scenową i hermetyczną, a drugi to ludzie którzy chętnie by poszli na cos bardziej otwartego i plebejskiego dla mas. Gdzieś pomiędzy tym wyłaniał sie nam kompromis, czyli cos na kształt retro eventu z kompotami dla scenowcow. Orgowie LE odwalili ten eksperyment, ale jako, iż mnie na nim nie było ( chciałem, ale nie mogłem pojechać ) nie mam pojęcia, czy takie cos udało sie zrobić dobrze. Zrozumiałym jest, ze scenowi ortodoksi zleją taki miks, bo przecież eventy scenowe z założenia były/są? czymś przeciwnym do lan parties, retro zlotow - tutaj meritum stanowi wspolzawodnictwo i skill, a nie granie w gry. Taki model zawsze bedzie hermetyczny i zamknięty, i bedzie miał ten niszowy niepowtarzalny klimat - który mi najbardziej pasi. Z drugiej strony, nie jest on rozwojowy w kwestii propagowania szerszego zainteresowania demosceną / hardware 8bit. Retro eventy dla mas ,z "dniem demoscenowym" mogą tutaj stanowić złoty środek, choć wiadomo, ze nie dla każdego.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#127 Post autor: wackee »

Myślę że jeżeli zrobicie taki "złoty środek" pod brandem ;) Silezji to hardkorowa scena nie zleje eventu. Mogę mówić przynajmniej za siebie - największego marudę ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#128 Post autor: comankh »

odyn pisze:Zrozumiałym jest, ze scenowi ortodoksi zleją taki miks
ojtam:
http://www.pouet.net/party.php?which=7&when=2013

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#129 Post autor: bimber »

zależy ile w takim miksie miejsca sceny, a ile dla super mario brosa.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#130 Post autor: elban »

to prawda, wszystko zalezy od proporcji.

podobnie jak Wacek, Silesii bym nie olal.
was twenty, is five, my friend...

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#131 Post autor: kotrobot »

Ej, a co za mityczni, hardkorowi i ortodoksyjni scenerzy?
Rzućcie kilkoma ksywkami żebym wiedział.

Tu się wszystko rozbija o wiek (lenistwo, wygoda) i brak czasu.
Nawet zorganizowanie browaru dla kilku osób z jednego miasta to zaczyna być wyczyn.

Nie każdy ma tak fajnie jak Sebaloz i może poświecić życie na "picie z kolegami ze sceny w weekendy". ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#132 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:Nie każdy ma tak fajnie jak Sebaloz i może poświecić życie na "picie z kolegami ze sceny w weekendy". ;)
A co mozna innego robic?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#133 Post autor: comankh »

Obrazek

?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#134 Post autor: Cobra »

Zgadzam się:
są dwa rodzaje odbiorców na "Nasze" imprezy : rasowi scenowcy i pozostali:lol:

Widzę, że Raf niezbyt chce się angażować w następną organizację. W ogóle ktoś planuje zorganizować następną Silesię?

Elban!
A może wróciłbyś do propozycji zorganizowania party w 2014r?
8 bit rulez:)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#135 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Dajcie spokoj Rafowi, jest uwiklany w wojne retro handlarzy :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#136 Post autor: elban »

Cobra - poczekam co sie wydarzy. Watpie, zeby cokolwiek zrobil w 2014.

Szczerze mowiac, na dzis dzien nie wierze w szanse zorganizowania takiej imprezy jak chcialem (czyli min. 60 osob bez organizatorow).

Temat do piernikowego ogniska.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#137 Post autor: pajda »

comankh pisze:jo, oświęcim 95 to niezła złomiarnia była ;]
Co Ty tam pamiętasz ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#138 Post autor: comankh »

5 win ;]

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#139 Post autor: brush »

elban pisze:- nasze najlepsze party ever, w starych czasach, North Party w Bartoszycach. Przejebany dojazd z kazdego miejsca Polski, obowiazkowa pobudka o 6 rano w niedziele, zeby wrocic z Bartoszyc - dom kultury. najlepsze edycje ok. 100 osob, slabsze min. 30.
Aż się boje pisac bo mi zaraz Wacek pojedzie z tekstem o nic nie robieniu :)

Recepta na zrobienie na prawdę dużego eventu jest stosunkowo prosta. I dodam, że nie będę pisał o samej organizacji i logistyce bo się nie znam. Znam się na tym co nakręciło North w '98.

1. Ogłaszamy datę sporo wcześniej
2. Ogłaszamy jakie będą produkcje (np. Elysium wraca, będzie demo.., Arise da ognia etc.). I ogłaszamy w sposób przekonywujący (ostatnio coś w tym stylu zrobiło Offence vs Censor).
3. Używamy wszystkich naszych kontaktów, żeby nakręcić ludzi z zagranicy, żeby co najmniej coś wystawili (vide music compo na North o którym pisałem wcześniej - sam przyłożyłem rękę do nakręcenia paru ludzi na music compo).
4. Jakby się jeszcze udało nakręcić kogoś z zachodu na wystawienie dema sensownego to już bajka.

No i potem generujemy "buzz" i go podtrzymujemy.

Na "piwko" przyjedzie 30 osób. Na WYDARZENIE scenowe - dużo więcej.
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#140 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Na North 1999 (grudzien) Plush przywiezli demo +H2K (w top 6 na csdb), ale nie bylo produkcji na demo kompo wiec wystawili 3 miesiace pozniej na Mekka Symposium 2000.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ