Life after X'12

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Life after X'12

#1 Post autor: carrion »

Panowie
Powiedzcie mi proszę, szczerze jakie macie zdanie do grafik kolegi Pal'a i demka Offence i całej tej dyskusji... z jakichś powodów próbując rzeczowo argumentować (naprawdę się starałem) wyszło że jestem chuj.
Mi pozostało wrażenie, że nie można głośno mówić że taka sława jak Pal zrobiła takie sobie grafiki.

Btw:
O co chodzi z Bookerem i tymi wątkami o kasowaniu kont CSDB?
Dopiero teraz też zauważyłem że Bookie odszedł z grup.
o co chodzi?

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#2 Post autor: kotrobot »

Booker ze swoich grup odszedł już chyba ze dwa lata temu. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#3 Post autor: leming »

pisz co uwazasz. a co o tobie mysla to sie tym kufa nie przejmuj. wiekszosc tam to banda lamerów.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Niektorzy chyba zbyt powaznie podchodza do tej zabawy jaka jest scena.

Carrion, Pal wkurzyl sie na ciebie bo napisales ze swoje grafiki konwertowal na koale i sam robil tylko dithering. Podobne zarzuty byly stawiane Tobie, wiec nie dziwie sie ze puscily nerwy. Takie rzeczy trudno udowodnic, a pomowienia bardzo bola. Jedyne co dobrego z tego wyszlo to to ze Pal wrzucil swoje originaly, wiec chyba jednak cos tam sam tworzy. Jakos koderzy i muzycy tak po sobie nie jada, albo moze tego nie zauwazam.

Wacek pieniactwem na csdb nic dla siebie nie ugra, skasowane zostana tylko kolejne produkcje niezgodne z regulaminem. Kenji moze juz podziekowac na usuniecie surykatki i drugiej swojej video-produkcji z Silesia Party 5, ale jak znam Kenjego to pewnie tylko smieje sie z tego :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#5 Post autor: zielok »

Mnie osobiście grafiki Pala podobają. Nic zachwycającego ale dobrze technicznie wykonane. Ot bardzo dobry rzemieślnik.

Dema Offenca nigdy mi jakoś specjalnie nie przypadły do gustu (a już Another Beginning totalnie nie czuje) ale co ja się tam znam. Tak samo nie rozumie sukcesu Artphosis/Hitmen. No cóż po prostu te dema do mnie nie trafiają. Owszem są tam pewne super elementy ale jako całość czuje się znudzony i żadnego z tych dem bez WarpMode nie obejrzałem. Bardziej przypominają mi one kolekcje graficzną niż demo. W sumie jak byśmy dodali do Schizarrion jeden efekt to tez byłoby już demo.

Co do wygłaszania jakichkolwiek negatywnych opinii w internecie to zawsze zostaniesz chujem (chyba, że wszyscy po tym jadą).

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#6 Post autor: carrion »

@Leming
Ja staram się nie przejmować takimi tekstami oraz mówić to co myśle/jaką mam opinię - czasami robię to delikatnie.... w tym wszystkim jednak mnie chodzi o to, że grafiki Pala są takie sobie - jak Zielok napisał to tylko jest dobre rzemiosło. Ale widzę że napisanie czegoś takiego na CSDB powoduje zaćmienie mózgu i niektórych i wtedy zaczynają się wyzwiska itd, itp...

@Seabloz
Wired dla mnie nie oznacza kopiowania a raczej wzorowanie się na referencji, ale to kwesta nazewnictwa. Napisałem też że ten oryginała w farbkach wygląda dużo lepiej niż to co zrobił Pal w Koali.

Wszystko w tej "dyskusji" na CSDB sprowadza się do tego,
1. że obrazek jest średni i Pal i inni mu wtórujący nie potrafią tego pojąć
2. albo ja się nie znam i na każdym party powinno być 50 grafik z rozdartą gębą na cały ekran

.... i w tym całym ostatnim dramacie ja uważam że mnie jednak nie ponisło z epitetami.


A o co chodzi z Bookerem? i Wackiem i tym wątkiem o #10? NAdal o DVD na CSDB?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#7 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Booker mial swoj login powiazany ze scenerem id=1903, wiec zamykajac account skasowal tez swojego scenera razem z creditsami. To chyba jaka luka w csdb, na szczescie juz Bookera przywrocili http://noname.c64.org/csdb/scener/?id=1903
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#8 Post autor: booker »

Wiec generalnie co do PAL'a i Offence to grafa w sumie mi sie podoba, jakos nie zrzuca mnie z krzesla ale slaba jak dla mnie nie jest. Tlo mi sie nie podoba ale morda no jest ok. Cale demo zajebane jest grafika i doceniam wiec tez ogrom pracy wlozony w ta produkcje. To, ze sie komus podoba ona zajebicie albo w ogole tez nie jest moja sprawą, aczkolwiek myśle Tomek, że w paru miejscach troche przesadziliscie w rozmowie :) Nie wydaje mi sie, ze temat nadawal sie na wbijanie az tylu kos :)

Ale po calosci akcji Carrion vs PAL nie skomentuje wiecej, bo generalnie nie widze takiej potrzeby :)

Co do mojego konta na CSDb - po akcji Groepaza (skasowanie arise #$10) ale tez po ich wczesniejszych akcjach walk o to, zeby rzeczy scenowe byly na CSDb (bodajze byla walka z TDC little, tez Pro Memoria 3) wkurwilem sie, i po prostu w ramach protestu skasowalem swoja morde a potem pare moich produkcji - w efekcie automat zbanowal mi konto, a moderator jakistam to przywrocil (entriesy nie sa kasowane, sa zaznaczone jako skasowane i sie nie wyswietlaja).

Pojebane jest to, ze kategoryzowanie na CSDb tego co jest warte a co nie (teraz videa) sa zalezne nie od tego, ze ktos cos zrobil, a od tego co sie moderatorom podoba. Nie mam ochoty zeby moja morda wisiala na takiej bazie, ktorej misją kiedyś było zbieranie jak najwiekszej informacji o naszej scenie, tego czym jest jej historia, a teraz to jest po prostu piaskownica Groepaza z kolegami. Jedne videa im sie podobaja to ok i sa (Wack tam listowal), a inne nie, wiec nie pozwalaja zeby byly (chyba najbardziej pierdolniety argument Gropza to taki, ze ogladanie dem na DVD jest lame). Generalnie Gropaz po prostu reprezentuje ich zdanie, nie jest to tylko jego wymysl, a ich wszystkich. Min. po tym jak Gropaz dolaczyl do grona CBA odszedl, zniesmaczony wlasnie tym co sie zaczelo dziac na bazie. Albo Gropaz jako argument wytacza jakis prod na PC gdzie jest muza na sida i zrobione jest przez ludzi ktorzy tez robia na C64 - no co za popierdolone argumenty, to sie ma do #$10 jak garbaty do sciany. Po prostu maja swoje nie i chuj i nie odpuszczaja. Aha, i ze w ogole w chuju maja ze pare osob na to biadoli. Czyli po prostu jakby nie wiem, nagle 100 osob zaczelo sie wypowiadac to moze dopiero by cos pomysleli. Ale to jest pojebane, bo po prostu to ich myslenie od podstawy jest zjebane. DVD zawiera stuff komororwski, dostepny w roznej postaci (no plus bonusy) ale stuff w wiekszosci wiekszej JEST komodorowski, dodatkowo zawiera pliki wykonywalne dla komody. Co ma do tego jakis prod Hitmenow na PC, ktory ma elementy 8bitowe? Nic. Pojebalo ich juz doszczetnie.

Akcje sa tutaj: http://csdb.dk/forums/?roomid=12&topicid=89274#93711

Przywrocili moja twarz, ale dalem im 14 dni na skasowanie, razem z wszystkimi moimi gratami (rzeczy robione wspolnie z kims musza zostac, co jest oczywiste). Narazie nie dostaje zadnej odpowiedzi, wiec za 2 tyg wysylam ostatni mail do Perffa z lista co ma byc usuniete, jezeli nie dostane odpowiedzi to wyniuchalem jakis dunska organizacje pilnujaca praw do przetwarzania danych osobowych i po prostu tam uderze.

Nie chce tam widniec i mam to tego prawo.

Dzis Conrad mi napisal ze tez jakos zamknal swoje konto (aczkowliek nie wiem jak bo narazie pokazuje sie jako aktywne).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#9 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

booker pisze:wyniuchalem jakis dunska organizacje pilnujaca praw do przetwarzania danych osobowych i po prostu tam uderze.
Dobra zabawa konczy sie jesli zaczynamy sie straszyc jakimis organizacjami, prawnikami itp. Ze swoich danych osobowych masz tylko ksywke na profilu. Chyba nie zazadasz usuniecia magazynow czy notek?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#10 Post autor: booker »

Jest ksywa i moje zdjecie i chyba moj email.nospam.pl itd. Sa tez dane z .sid podlinkowane pod HVSC (z moim nazwiskiem).

I tak, zarzadam skasowania mojego stuffu (moich releasow typu tam nie wiem, zaki z kompotow, czy przerobka DMC 4 z 1994r heh). Jest to moj stuff i mam prawo nie zgadzac sie na jego przetwarzanie (aka udostepnianie).

Dobra zabawa sie faktycznie skonczyla (zn. nie dla modsow, najwyrazniej bo ich to bawi).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#11 Post autor: carrion »

ja możę za bardzo ambicjonalnie i osobiście podchodzę do tematu sceny - vide akcja z Palem i wcześniej z STE itp itd.... ale jak mam zdanie to walczę, ale nie obrażam epitetami.
poza tym naprawdę myslę że grafiki Pala z ostatniego dema i z wczśniejszych to jest góra kilka godzin roboty... obejrzałem wszystkie dokladnie. to stopień skomplikowania ich jest raczej słaby - np Yoda .... toż to żenada i zepsucie tak wdzięcznego tematu....
Napixlowanie tylu ekranów może jest sztuką, ale jak się robi taki dithering na 3 kolorach (vide ubranie albo głowa Yody) to to na Timanthesie albo Photoshopie można zrobić w kilka minut.
podejrzyjcie skomlikowanie grafik Joe vs Pal albo nawet niektóeych moich (X10) vs Pal... to zobaczycie o co mi chodzi.
I powtórzę jeszcze raz po Leminug. Gęba na cały ekran wydaje się być wg naszych coniektórych kolegów najlepszym motywem na compo.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#12 Post autor: leming »

jak cos to moze wszyscy zbojkotujemy csdb i zaczniemy konta kasowac, to by bylo zajebiscie jakbysmy sie tak wszyscy wypieli :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#13 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Czy nie lepiej zamiast tego sie napic? Kiedys na scenie w taki sposob rozwiazywalo sie problemy :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

Re: Life after X'12

#14 Post autor: gryf »

carrion pisze:Panowie
Powiedzcie mi proszę, szczerze jakie macie zdanie do grafik kolegi Pal'a i demka Offence i całej tej dyskusji...
Grafika na kompo - średnia, i jak ktoś już napisał (Deev?) z rzemieślniczego
punktu widzenia jest super, ale nic więcej. Moim faworytem, na którego z
pewnością bym głosował, był obrazek Electirica. Widać, że to małe dzieło
wyszło spod ręki kogoś, kto ma zmysł artystyczny, styl, ale też i warsztat. Bo
zrobić coś takiego w hiresie to trzeba mieć nieźle wycyklowany mózg ;)

Druga - IMO - żenująca rzecz jest taka, że PAL wystawił grafikę użytą w demie.

Tyle od kogoś, kto po ponad 10 latach wziął ołówek do ręki i zaczął coś
maziać, szkicować, kreślić a potem ten koncept pisklować :)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#15 Post autor: carrion »

@leming
u mnie w klasie jak chcieliśmy zwiać z lekcji to wszyscy mó∑ili, spoko, spoko uciekamy.... a potem zawsze jeden lizus / nieudacznik został....
i całą reszta dostawała wpierdol na lekcji wychowawczej...
tym razem też się nam nie uda...

@gryf
dokładnie mój sposób myślenia, nawet mu o tym napisałem. że grafikę to się robi do kolekcji graficznej i ze to nie są lata 90's aby grafikę z dema wystawiać w compo. czyli ja nie taki głupi jednak jestem?!?
jak by veto wystawił ten pic w hiresie z marionetkami to pewnie byłby w top 3.... eh

może to moja paranoja, ale czasami mam wrażenie że my z CEE (Central and Eastern Europe) nie mamy siły przebicia u nich.
Nie wiem jaki był klimat teraz w Soemren, ale 2 lata temu to było wg mni ich party i to oni gadali ze sobą... a tekst na kompo 2 lata temu aby podziękować polakom za przybycie uznałem za obraźliwy... albo conajmniej żenujący.
panowie - to zawsze będzie ich scena a my to będziemy ten uboższy kuzyn ze ściany wschodniej. więc może zepnijmy poślady i zróbmy:
a. afront - wypisanie się z CSDB (IMO nie zadziała)
b. zróbmy demo killer - wspólnie
c. zróbmy cokolwiek killer - np party, kolekcje - grafiki, muzyki, cokolwiek.

?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

my sie sami ze soba nie potrafimy dogadac a co dopiero z zachodem :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#17 Post autor: carrion »

@leming
u mnie w klasie jak chcieliśmy zwiać z lekcji to wszyscy mó∑ili, spoko, spoko uciekamy.... a potem zawsze jeden lizus / nieudacznik został....
i całą reszta dostawała wpierdol na lekcji wychowawczej...
tym razem też się nam nie uda...

@gryf
dokładnie mój sposób myślenia, nawet mu o tym napisałem. że grafikę to się robi do kolekcji graficznej i ze to nie są lata 90's aby grafikę z dema wystawiać w compo. czyli ja nie taki głupi jednak jestem?!?
jak by veto wystawił ten pic w hiresie z marionetkami to pewnie byłby w top 3.... eh

może to moja paranoja, ale czasami mam wrażenie że my z CEE (Central and Eastern Europe) nie mamy siły przebicia u nich.
Nie wiem jaki był klimat teraz w Soemren, ale 2 lata temu to było wg mni ich party i to oni gadali ze sobą... a tekst na kompo 2 lata temu aby podziękować polakom za przybycie uznałem za obraźliwy... albo conajmniej żenujący.
panowie - to zawsze będzie ich scena a my to będziemy ten uboższy kuzyn ze ściany wschodniej. więc może zepnijmy poślady i zróbmy:
a. afront - wypisanie się z CSDB (IMO nie zadziała)
b. zróbmy demo killer - wspólnie
c. zróbmy cokolwiek killer - np party, kolekcje - grafiki, muzyki, cokolwiek.

?

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#18 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Wacek pieniactwem na csdb nic dla siebie nie ugra
Seba, kurwa mać, weź no słownik i przeczytaj co to jest pieniactwo. I potem tym słownikiem puknij się mocno w ten Twój łysy czerep.

Bronię swoich praw, jako kontrybutor tej bazy, jeden z aktywniejszych. Booker opisał wszystko. Nie kumasz tego bo nas żadnym demem Lepsi nie pracowałeś 4 lat, jak ja na dziesiątką.

Conrad też usuwa konto bo akcja z arise#$10 przelała jego czarę goryczy. Wkurwia mnie samorządzenie Grupaza i podział na lepszych/gorszych. Może dla Ciebie to jest OK, może nie masz nic przeciwko jak ktoś Cię traktuje jako obywatela drugiej kategorii, może masz osobowość spaniela który liże pana który go kopie - wybacz, ja nie. To też idzie w linii z chujowym głosowaniem na iksie i paroma innymi rzeczami. Ale pewnie niedługo mi przejdzie, bo i tak w ostatecznym podsumowaniu ta baza jest ważniejsza dla sceny, niż moderatorzy względem niej samej.

Niesmak pozostanie. I demotywacja żeby jeszcze cokolwiek kiedykolwiek robić.

Chuj z Tobą i każdym kto obok tego przechodzi obojętnie. Tańcz głupia, tańcz...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wacek, na pewno wazne jest to wszystko co napisales, ale z cala pewnoscia powinienes troche odpoczac od komputera.
Za tydzien bedzie scenowy meeting w Lodzi w hoteliku Syrena, jesli chcesz to wpadnij to pogadamy, bo przez internet w ludzi wstepuje diabel.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#20 Post autor: booker »

carrion pisze: panowie - to zawsze będzie ich scena a my to będziemy ten uboższy kuzyn ze ściany wschodniej. więc może zepnijmy poślady i zróbmy
w chuju to tak mam :) jak to sie dzisiaj mówi, i nikomu nic nie muszę udowadniać. Juz nie, ha. Sory tak juz mnie nie motywuje.

A le....zostalo z nas pare osób, które coś w ogóle robią, reszta się rozchlewa :) i dobrze, a co. Ale czy damy rade zrobic cos co przebije CL13 to bym aż tak się nie napompowywał :D bo inaczej, jezeli tak, to nawet po cos innego nie ma nawet co siadac do pracy... ACZKOLWIEK potecjał jest, jezeli gwardia dopisze i....dwa lata na zrobienie :> z copyrightem zakazu publikacji w wiadomym miejscu :lol:

Hehe, disis łor :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ODPOWIEDZ