X'2012

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2336
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#241 Post autor: carrion »

ok. obejrzałem i przesłuchałem na real sprzęcie gfx i sid compo:
uwag mam dużo, ale zamieszczę kilka zaczynając od:

X'10 stało na wyższym poziomie...
z wygranych na X'10 zawiódł Randall i Booker (kurwa nic nie wystawił)
Marcin ja też uważam że mam chujową grafikę na to kompo ale święto pod tytułem X mamy raz na 2 lata i spiąłem poślady i zrobiłem co mogłem...

- w grafice:
duce, electric, potem długo nic, ale jak by tak dać ten "cozy" domek i archmaga i pala tak z 10 miejsc dalej to kolejność by się nawet zgadzała...
sorry ale nawet kurwa gollum SITa sprzed 2 lat kopał wszystko co było wystawione w tym roku!
widać nieobecność Veto i Bimbera (zajęci demami)
ale wiecie co jest najważniejsze.... ??? no NUFLI this year!!! \o/ FTW
na koniec powiem tylko że Pal cieńki jak zwykle - ja nie wiem, ale taką grafikę to się robiło 18 lat temu.
poza pierwszą dziesiątką to jest loteria a nie głosowanie.... grafika Strusia (Romek gdzie jest ta różowa świnia?) była by lepsza od Duce'a gdyby podkolorować.
...i tylko ja odważyłem się na coś nowego.... znaczy ISOmetric.... i wieżcie mi nie dało się tego zrobić w NUFLI/HiRes'ie, a grafiki w tym stylu jeszcze na C64 nie widziałem - jeśli widzieliście to podajcie namiary

- w muzyce:
:( smutek
X-jazz kopał 2 lata temu.... Evolver Jaffa jest najlepszym kawałkiem na SIDa od tamtej pory - wg mnie oczywiście.
muzycznie z tego party bym zapamiętał tylko demo OXYRONu - spasowane muzycznie na maxa....
Randal powtarzalny, nie było Jammera, Psycho, Kordiaukisa, a z tej masy SIDów to nie wiedział bym na co głosować.... Nawek JT brzmi jak tania podróbka JT... i pewnie uznał bym że to jakiś lamer się za Jeroean'a Tela podszywa...
Stainless Steel (albo jak na IRCu mówią Painless Peel) chyba faktycznie całkiem niezły.... OMP też... reszta przeciętniaki...

dobrze, że nie pojechałem w ostatniej chwili samochodem jak chciałem (na letnich oponach).... szkoda by było wjebać się w rów gdzieś za Wrocławiem.
choć towarzysko (nie licząc DKa) party zakładam że było ja zwykle udane.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#242 Post autor: wegi »

Niedocenione arajsowe demo. Part luka w kieliszku totalny hit. Wektor liniowy aalias rewelacja, raytrace hit. Idealnie zdesignowane miasto Wacka - bimber po prostu rewelka. Co do Wacka - widać różnicę jak pojawia się jeden fajny part animki a nie jest oparte na tym całe demo. Dalej Wacki jak się podjąłeś linkingu to zobaczyłeś jak trudno połączyć designerskie pomysły z kodem co nie? :P Zrypka za szarpnięcia i za static empty screeny (to co właśnie wacki zachwalałeś w EOD nie ma tam przestojów). Brakuje mi jeszcze partów luka ze dwóch. Tym nie mniej w demie jest naprawdę sporo ciężkiego kodu przybiję dychę jak wejdę bez dwóch zdań. Grafika świetna nie tylko bimbrowa.
Gratki dla arajsów za topowe demko, które nie jest pod publiczkę a jest ciężką pracą - dla mnie jest lepsze od #2 , ale cóż - vox populi vox dei :P

Co do CL13... Muza nie jest taka hitowa jak w 12 za to kod i efekty kosmiczne. Powalił mnie ten wektor z cieniem i odjeżdżającą żarówką - totalny facekick. Jest to totalnie topowy prod mnóstwo codepr0n axis i bitbreaker są rewelacyjni.
Czy jest to następca EOD... jest to demo na najwyższym poziomie światowym i jest ich więcej a dalsza ich ocena to tylko kwestie preferencji i upodobań mało np. się mówi o adaptacji na C64 amigowego dema Desert Dream. Należy zauważyć, że sam HCL nazwał to krawędzią hańby. Efekty są dobierane pod kątem LINKINGU który stał się tak wielką sztuką jak kodowanie. Niewątpliwie lepszy linking i płynność uzyskał HCL okupując to dobieraniem efektów. Pomimo tego każdy part w EOD jest artyzmem kodowania. Soundtrack jest doczytywany w różne obszary i jest ciągły. Dla przykładu zoomer z Moniką aby uzyskać więcej rastertime'a dla efektu a nie tracić na jakości dźwięku jest wczytany stream dla SID'a w tym parcie. Każdy part z tych zoomerów jak i połączenie ich crossefektami jest epickie.
Oba te dema mają swoje konsekwencje z uwagi na ich realizację nawet jak znudziło nam się królowanie EOD to jest to godny nr 2 dla CL13...

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#243 Post autor: elban »

choć towarzysko (nie licząc DKa) party zakładam że było ja zwykle udane.
DK o Ciebie pytal. Nie rozumie dlaczego, tak bez slowa, odszedles z Crestu i chcial Cie zapytac.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2336
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#244 Post autor: carrion »

Elban - dzięki, ale:
nie potrzebuję pośredników...
rozmawiałem z nim na ircu i to mu musi (na razie) wystarczyć...

psycho8580
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:49

#245 Post autor: psycho8580 »

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziekować towarzyszą scenowiczą za :

- KARKÓWKĘ gdy w pocie czoła kończyłem swojego strasznie niekompotowego zaka (Brush, Kordi)
- KAWĘ którą serwowano mi bezpośrednio do stołu (Randall)
- KLIMAT (Wszyscy!)
- Wacek, za pojechanie moich słuchawek (żuj gnój :))
- Arise, za naprawdę fajne demo!

Jeszcze raz serdecznie dziękuję,

Zawsze oddany sprawie,

Prezes Psycho :)

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#246 Post autor: elban »

http://www.joemonster.org/filmy/21395/C ... od_Polakow

dla znudzonych: 3.12.

Carrion - tylko przekazuje CI informacje. Nie chce nawet wiedziec o co chodzi.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#247 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

brush pisze:Obiecywałem sobie, że nie będę polemizował w Sebalozem ale w tej sytuacji musze :)
Ciesze sie ze Wacek ma tak dobrego rzecznika, bo ciezko znosi krytyke i za bardzo go nosi :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#248 Post autor: elban »

kurwa, Sebastian, jakbys mial dostep do forum w czasie party to bylbys nie do przegadania, nie?
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#249 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

elban pisze:kurwa, Sebastian, jakbys mial dostep do forum w czasie party to bylbys nie do przegadania, nie?
Spokojnie, nie ma powodu zeby sie unosic.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#250 Post autor: randall »

@Carrion: Psycho przecież był i wystawił zaka?
a co do mnie, to trochę mi przykro, że jakoby 'zawiodłem', bo to był mój najbardziej pracochłonny i ambitny technicznie kawałek ever, nad którym spędziłem masę czasu. niestety przez swoje eksperymentalne rozwiązania jest również wrażliwy na ustawienie soundu i przede wszystkim nieprzewidywalny - już nie mówię, że każdy emulator gra go bardzo inaczej (Hoxs oczywiście jedyny dobry); każdy z trzech C64, na którym go słuchałem, grał trochę inaczej. no i krótko mówiąc podczas compo brzmiał irytująco (przepiżdżona góra na korektorze mocno w tym pomogła). może zatem przeholowałem, ale doceń chociaż kurwa nowatorskie podejście ;)

kotrobot
Posty: 2366
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#251 Post autor: kotrobot »

Michał, daj jakąś zgrywkę ze swojego sprzętu. Jestem ciekaw.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#252 Post autor: gryf »

elban pisze:dla znudzonych: 3.12.
Mistrz. Był na przeszkoleniu czy jak?

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#253 Post autor: kmeg »

kotrobot pisze:Michał, daj jakąś zgrywkę ze swojego sprzętu. Jestem ciekaw.
Też chętnie posłucham... To co słyszałem przez scenesat brzmiało z jak uwalonego wzmaka....

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2336
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#254 Post autor: carrion »

randall pisze:@Carrion: Psycho przecież był i wystawił zaka?
a co do mnie, to trochę mi przykro, że jakoby 'zawiodłem', bo to był mój najbardziej pracochłonny i ambitny technicznie kawałek ever, nad którym spędziłem masę czasu. niestety przez swoje eksperymentalne rozwiązania jest również wrażliwy na ustawienie soundu i przede wszystkim nieprzewidywalny - już nie mówię, że każdy emulator gra go bardzo inaczej (Hoxs oczywiście jedyny dobry); każdy z trzech C64, na którym go słuchałem, grał trochę inaczej. no i krótko mówiąc podczas compo brzmiał irytująco (przepiżdżona góra na korektorze mocno w tym pomogła). może zatem przeholowałem, ale doceń chociaż kurwa nowatorskie podejście ;)
doceniam
jak byś częściej wystawiał do bym się przyzwyczaił bo wiesz...
ja jestem inżynierem... mi się podoba to co już raz słyszałem/widziałem
nie zawsze kunszt i nowatorstwo mają poklask... vide mój pic ;)
poza tym znam taki zespół, który śpeiwał na ten czas onegdaj...
karl malone oto jest on....
i dalej
... możesz być mistrzem i nic nie uzbierasz...

znasz tych lamerów??? ;)
dla mnie to są jedne z najważnieszych słów jakie slyszałem - serio. i ty wiesz że se jaj nie robię.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#255 Post autor: leming »

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#256 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Troche juz wypilem i mialem zmurszałe nóżki :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#257 Post autor: bimber »

czy można ściągnąć skądś koncert Reyna w mp3?
a może ktoś nagrał taniec Proveego za kolumną przy perkusji podczas tego koncertu? :lol:

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#258 Post autor: kmeg »

bimber pisze:czy można ściągnąć skądś koncert Reyna w mp3?
a może ktoś nagrał taniec Proveego za kolumną przy perkusji podczas tego koncertu? :lol:
można próbować z scenesat , relive

właśnie próbuje, jak będziesz pierwszy to daj znać :)

jericho
Posty: 229
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:52
Grupa: Draco Tropyx WST

#259 Post autor: jericho »

Właśnie odpaliłem sobie kilka zaków i demo OXY. Rzeczywiście ten zak SADa jest słaaaby, ale na party jakoś mi się podobał. Chyba rzeczywiście wszyscy byli najebani że wygrał compo...

Ktoś nagrywał na telefonie koncert Reyna ale pewnie będzie słaba jakość (nie odsłuchiwałem tego jeszcze nawet!), drugie że operatorów kamery było wielu (dzięki Wacek za professional) w tym też sam Provee!;)
Pewnie ze scenesat będzie lepsze.
Bee boozed together in Comaland!!!

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#260 Post autor: kenji »

Kisiel nagrywał


Zak SADa mi się kojarzy z jakimś disco-polo. Bardziej podobają mi się zaki z miejsc 2-4
. : dream : .
Boom!

ODPOWIEDZ