MMC Replay - to i owo

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#21 Post autor: splatterpunk »

A tak przy okazji dzisiaj pojawił się MMC64 na Allegro.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=585827624

Gość jakoś nie przyłożył się do wycięcia otworów. Ja to swoje równiutko pilniczkiem wycinałem.
Ja swoje otworki zrobiłem lutownicą ^_^
Prawie równo wyszło 8)

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#22 Post autor: V-12 »

splatterpunk pisze:
A tak przy okazji dzisiaj pojawił się MMC64 na Allegro.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=585827624

Gość jakoś nie przyłożył się do wycięcia otworów. Ja to swoje równiutko pilniczkiem wycinałem.
Ja swoje otworki zrobiłem lutownicą ^_^
Prawie równo wyszło 8)
Te okrągłe ma diody to najpierw dopasowałem obudowę, potem zaznaczyłem, w którym miejscu będą diody i zrobiłem dziurki ostrym śrubokrętem :) A otwory na Ethernet i kartę SD już jechałem pilnikiem :)
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#23 Post autor: pajda »

V-12 pisze:
splatterpunk pisze:
A tak przy okazji dzisiaj pojawił się MMC64 na Allegro.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=585827624

Gość jakoś nie przyłożył się do wycięcia otworów. Ja to swoje równiutko pilniczkiem wycinałem.
Ja swoje otworki zrobiłem lutownicą ^_^
Prawie równo wyszło 8)
Te okrągłe ma diody to najpierw dopasowałem obudowę, potem zaznaczyłem, w którym miejscu będą diody i zrobiłem dziurki ostrym śrubokrętem :) A otwory na Ethernet i kartę SD już jechałem pilnikiem :)
Za te piniądze i jeszcze handmade trzeba odpierdalać :)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

Re: MMC Replay - to i owo

#24 Post autor: booker »

splatterpunk pisze:Mam nadzieję że posiadaczy tego bajeru będzie w Polsce coraz więcej. Zachęcam do kupna, układ jest wart swojej ceny.
MMC Replay jest ok, jednak nic co ma swój loader bez podkrętki nie pojedzie, więc mimo wszystko więcej sensu ma kupienie 1541U.
Cena nie jest wiele wyższa, aczkolwiek czas realizacji zamówienia na ten moment to nadal porażka.

Generalnie nie kosze tej idei, żeby robić karty do komcia bez wspierania stacji dysków, no ale... :]
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 13:41 przez booker, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#25 Post autor: leming »

Pajdek wlacz se emulator i nie marudz ;p
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

andrus64
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2009, 17:47

#26 Post autor: andrus64 »

pajda pisze: Podobne zabawki do Atari można kupić od 70-100 złotych.
"Wojna" Atari vs. Commodore trwa... ;-)

Osobiście bym wybrał 1541U... ale nie mam kasy, więc nie będę się odzywać.

k.

#27 Post autor: k. »

co do atari to to ,że jest tanie wynika że jest to proste, tam pojęcie korzystania z nowych urządzeń jest sprawą systemowo prostą (vs c64) więc nowe urządzenia nie muszą emulować czegoś zrobionego w 198X.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#28 Post autor: pajda »

kisiel pisze:co do atari to to ,że jest tanie wynika że jest to proste, tam pojęcie korzystania z nowych urządzeń jest sprawą systemowo prostą (vs c64) więc nowe urządzenia nie muszą emulować czegoś zrobionego w 198X.
A i owszem, wynika to ze specyfikacji Atari i łatwości podłączania urządzeń przez port SIOport vs USER PORT w C64 - zalety i wady obu znam :)

Tylko zastanawia mnie wydanie paru stówek na coś co pozwala w zasadzie na odpalanie i w miarę łatwe przenoszenie plików PC<>C64 i odtwarzanie SIDów. Do kodowania (o ile miałbym to jeszcze robić :) wolałbym dalej używać +60KB które mam w C64 + XM1541, ewentualnie jakiś crossassembler i odpalanie na real C64. Albo pokonfigurować sobie wszystko i pracować na emulatorze a jakieś poważniejsze testy (cyklowanie & stuff..) próbować na C64 zrzucając jak wyżej.

Kolekcjonersko wolałbym sobie kupić w podobnej kasie REU albo faktycznie to 1541U.
No ale nie neguję, jak komuś sprawia to przyjemność to OK.
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#29 Post autor: V-12 »

Chociaż temat przewodni to MMC Replay, to powiem, że 1541U ma wbudowaną pamięć 16MB i można ją obsługiwać bez problemu jako REU w dowolnej przez siebie wybranej konfiguracji. No i jest to szalenie wygodne rozwiązanie dla osób, które np. nie mają już stacji dysków, albo np. nie chce im się żonglować toną dyskietek. +60k pracuje tutaj bez żadnych problemów, a przy pracy z MMC Replayem bardzo przeszkadzało mi to, że po naciśnięciu reset+c= wskakiwało mi do menu MMC Replaya, a nie do fastloadera actiona.

Ja posiadam 1541U z Ethernetem, w 100% kompatybilnych z RR Netem, transferuję stuff po lanie i zapomniałem już, co to jest kabelek xe1541, a star commadera używam tylko do zarządzania plikami. A gdy trzeba więcej plików na raz przetransferować, wystarczy wyjąć kartę SD z 1541U i podłączyć do peceta.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#30 Post autor: leming »

+60k pracuje tutaj bez żadnych problemów, a przy pracy z MMC Replayem bardzo przeszkadzało mi to, że po naciśnięciu reset+c= wskakiwało mi do menu MMC Replaya, a nie do fastloadera actiona.
ty misiek ale pierdolisz, ze co ci przeszkadzalo, koder jestes to nie mogles se zmienic? :) w MMC se mozesz romy wgrywac, przegrywac, zmieniac, robic co chcesz przeciez...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#31 Post autor: booker »

leming pisze:
+60k pracuje tutaj bez żadnych problemów, a przy pracy z MMC Replayem bardzo przeszkadzało mi to, że po naciśnięciu reset+c= wskakiwało mi do menu MMC Replaya, a nie do fastloadera actiona.
ty misiek ale pierdolisz, ze co ci przeszkadzalo, koder jestes to nie mogles se zmienic? :) w MMC se mozesz romy wgrywac, przegrywac, zmieniac, robic co chcesz przeciez...
Ale se nie możesz zrobić tak, że reset z C= wrzuci Cie do fastloadera. Najwyzej dostaniesz menu Actiona, chociaż już nie pamietam jak to w koncu wyszło po całonocnej walce z MMC Splaterpunka na Foreverze. Moze i wrzucał w koncu w fastloader, jak sie dalo ustawienia boot cośtam z czymśtam. Niepamiętam %)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#32 Post autor: leming »

Jak w moim retro sie da to i w mmc sie da. Rom wrzucic inny i wsio. Booker i nie wtraca mi sie tu bo juz na party osoba wiecej nie pojedzie.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#33 Post autor: pajda »

leming pisze:Jak w moim retro sie da to i w mmc sie da. Rom wrzucic inny i wsio. Booker i nie wtraca mi sie tu bo juz na party osoba wiecej nie pojedzie.
Jak dzieci :)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#34 Post autor: booker »

leming pisze:Jak w moim retro sie da to i w mmc sie da. Rom wrzucic inny i wsio. Booker i nie wtraca mi sie tu bo juz na party osoba wiecej nie pojedzie.
Loda szmato. :lol:

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#35 Post autor: V-12 »

leming pisze:
+60k pracuje tutaj bez żadnych problemów, a przy pracy z MMC Replayem bardzo przeszkadzało mi to, że po naciśnięciu reset+c= wskakiwało mi do menu MMC Replaya, a nie do fastloadera actiona.
ty misiek ale pierdolisz, ze co ci przeszkadzalo, koder jestes to nie mogles se zmienic? :) w MMC se mozesz romy wgrywac, przegrywac, zmieniac, robic co chcesz przeciez...
Specyfika MMC Replaya uniemożliwia zrobienie tego, o czym pisałem. I tu umiejętności koderskie nic nie dadzą, to kwestia oprogramowania samego MMC Replaya. Naturalnie zaflashowałem rom z AR 7.3 i naciskanie reset+c= nie wskakiwało mi do fast loadera tylko wywoływało menu MMC Replaya. Zauważyłem też, że standartowy Retro Replay zaflashowany np. w 1541U również nie ma takiej opcji, jaką ma AR7.3. Naciskanie resetu i c= wywołuje ponownie menu Retro Replaya, tak jakbym nacisnął sam reset.

Jednak AR7.3 jest najlepszy :D

W 1541U też możesz romy wgrywać, ale póki co jedyną wadą jest to, że nie można tego robić tak swobodnie, jak w MMC Replayu. Ale za to w MMC Replayu zauważyłem, że dane zaflashowane w romach nie są wystarczająco bezpieczne. Miałem przypadki podczas pracy z MMC Replayem, że zaflashowane przeze mnie romy na początku działały, a potem przestawały i trzeba było flashować je od nowa.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#36 Post autor: booker »

V-12 pisze:
leming pisze:
+60k pracuje tutaj bez żadnych problemów, a przy pracy z MMC Replayem bardzo przeszkadzało mi to, że po naciśnięciu reset+c= wskakiwało mi do menu MMC Replaya, a nie do fastloadera actiona.
ty misiek ale pierdolisz, ze co ci przeszkadzalo, koder jestes to nie mogles se zmienic? :) w MMC se mozesz romy wgrywac, przegrywac, zmieniac, robic co chcesz przeciez...
Specyfika MMC Replaya uniemożliwia zrobienie tego, o czym pisałem. I tu umiejętności koderskie nic nie dadzą, to kwestia oprogramowania samego MMC Replaya. Naturalnie zaflashowałem rom z AR 7.3 i naciskanie reset+c= nie wskakiwało mi do fast loadera tylko wywoływało menu MMC Replaya. Zauważyłem też, że standartowy Retro Replay zaflashowany np. w 1541U również nie ma takiej opcji, jaką ma AR7.3. Naciskanie resetu i c= wywołuje ponownie menu Retro Replaya, tak jakbym nacisnął sam reset.
Autentycznie mam wrażenie, że jak sie w MMC Replayu ustawi boot rom-cośtam oraz odpowiedni bank, to on przy resecie odpala odpowiedniego roma, a z C= wrzuca do fastloadera. Zeby odpalic menu MMC trzeba wówczas zresecić go z CTRL.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#37 Post autor: booker »

Co jeszcze, takie cos jak SD2IEC się pojawiło.

Dalej qpa z IRQ loaderami.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#38 Post autor: pajda »

booker pisze:Co jeszcze, takie cos jak SD2IEC się pojawiło.

Dalej qpa z IRQ loaderami.
No ale to przynajmniej tanie bo gówno a nie części.
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#39 Post autor: booker »

pajda pisze:
booker pisze:Co jeszcze, takie cos jak SD2IEC się pojawiło.

Dalej qpa z IRQ loaderami.
No ale to przynajmniej tanie bo gówno a nie części.
Ta, ale na co to komu bez pełnego emula 1541? :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#40 Post autor: pajda »

booker pisze:
pajda pisze:
booker pisze:Co jeszcze, takie cos jak SD2IEC się pojawiło.

Dalej qpa z IRQ loaderami.
No ale to przynajmniej tanie bo gówno a nie części.
Ta, ale na co to komu bez pełnego emula 1541? :)
Patrz Splatterpunk i MMC Replay :)
Była ciemna, burzliwa noc.

ODPOWIEDZ