MMC Replay - to i owo

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#41 Post autor: booker »

pajda pisze:
booker pisze: Ta, ale na co to komu bez pełnego emula 1541? :)
Patrz Splatterpunk i MMC Replay :)
Patrz kisiel i jego kombajn.

Ja bym tam wolił kupić coś rodzimego raczej, no ale nie ma...więc sorry.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#42 Post autor: k. »

jakie nie ma... nie ma zamówień (voyager only) więc nie gadaj. Produkcji masowej nie mam szansy uruchomić bo to tylko hobby ale jak się zbierze kolejna grupa 2/4 osób to mogę zamówić kolejne pcb.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#43 Post autor: leming »

e ta kisiel, zrób to w cartdridge a nie komodorki rozbierasz ;p
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#44 Post autor: booker »

kisiel pisze:jakie nie ma... nie ma zamówień (voyager only) więc nie gadaj. Produkcji masowej nie mam szansy uruchomić bo to tylko hobby ale jak się zbierze kolejna grupa 2/4 osób to mogę zamówić kolejne pcb.
Kisielu, ale Twoje cacko o ile pamiętam nie ma pełnego wsparcia 1541?
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#45 Post autor: splatterpunk »

booker pisze:
V-12 pisze:
Specyfika MMC Replaya uniemożliwia zrobienie tego, o czym pisałem. I tu umiejętności koderskie nic nie dadzą, to kwestia oprogramowania samego MMC Replaya. Naturalnie zaflashowałem rom z AR 7.3 i naciskanie reset+c= nie wskakiwało mi do fast loadera tylko wywoływało menu MMC Replaya. Zauważyłem też, że standartowy Retro Replay zaflashowany np. w 1541U również nie ma takiej opcji, jaką ma AR7.3. Naciskanie resetu i c= wywołuje ponownie menu Retro Replaya, tak jakbym nacisnął sam reset.
Autentycznie mam wrażenie, że jak sie w MMC Replayu ustawi boot rom-cośtam oraz odpowiedni bank, to on przy resecie odpala odpowiedniego roma, a z C= wrzuca do fastloadera. Zeby odpalic menu MMC trzeba wówczas zresecić go z CTRL.
Można ustawić w konfiguracji na bootowanie z karty SD po resecie. Zamiast BIOSa ładuje się wtedy plik z nazwą BOOT.BIN a ten zdaje się może być jakikolwiek, wedle upodobań.
Do BIOSa można wejść zawsze z CTRL+reset.
Co do kombinacji C=+reset i wrzucaniu do fastload'u Actiona natychmiast po resecie to niewiem, ale pobawię się, zobaczymy co wyjdzie...

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#46 Post autor: booker »

Na marginesie, znalazłem strone jakiegoś maniaka MMC64, IDE64 i 1541ultimejta.

Ziomalek ma dużo stuffu http://www.commodore64.retrocomp.com/directory/
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#47 Post autor: booker »

booker pisze: Autentycznie mam wrażenie, że jak sie w MMC Replayu ustawi boot rom-cośtam oraz odpowiedni bank, to on przy resecie odpala odpowiedniego roma, a z C= wrzuca do fastloadera. Zeby odpalic menu MMC trzeba wówczas zresecić go z CTRL.
Raczej się nie pomyliłem.

Dostarczany do MMC64 i 1541u kartridż Cyberpunx Retro Replay by Count Zero nie wrzuca do fastloadera na reset+C= :P tak jak robią to normalne Actiony.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#48 Post autor: booker »

splatterpunk pisze:Niom, zaflashowałem kilka tych ROMów, najpierw jednak musiałem powynajdywać w sieci pliki z kartridżami w postaci "czystej" (rozszerzenie .BIN lub .ROM), nie ma tego zbyt wiele...
Znalazłem natomiast stronę z mnogością plików w formacie emulacyjnym .CRT z którego można wydziukać sam obraz binarny kartridża z tym, że zamiast robić to ręcznie wolałbym użyć jakiegoś programu. Istnieje program który zamienia ROMy na format .CRT (nazywa się MCart), mnie zaś chodzi teraz o program działający w drugą stronę, zna ktoś?
Jest dostarczany z Vice, zwie się 'cartconv' i jest drugi zwie sie cbmcart

Sprawdzałem paczkę z actionami i paroma innymi (chyba to te wypuszczone przez Fairlight) niestety albo uszkodzili nagłówek albo coś innego, bo ani jeden ani drugi konwerter nie wydłubuje bin'ów z .crt
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#49 Post autor: V-12 »

Splatterpunk, chcesz kilkanaście romów do zaflashowania na MMC Replayu?

Posiadam pliki .bin:

ar-42pal.bin
ar-50ntsc.bin
ar-50triumwyrat.bin
ar-60pal.bin
ar-60pal_german.bin
ar-6-Triad.bin
ar-70pal-Derko.bin
ar-73pal-Atrax.bin
ar-75hacked.bin
AtomicPower11.bin
NordicPower10_german.bin

Ponadto jest przykładowo tool skodowany przez FMana, który umożliwia tworzenie Twojego własnego kartridża np. z wybranych plików. Więc możesz sobie zrobić np. z najczęściej używanymi toolsami, albo np. z grami :).
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=39383

Booker: właśnie domyślnie retro replay po naciśnięciu reset+ c= nie wskakuje do fast loadera, dlatego w mmc replayu nawet, jak wyłączysz menu główne, to nadal reset + c= nie działa, nawet na zaflaszowanym 7.3.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#50 Post autor: pajda »

A gdzie kupowaliście swoje 1541U?
Może w sumie ja też się skusze? :)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#51 Post autor: leming »

@Pajdek http://www.1541ultimate.net/

ja zamowilem dopiero niedawno. Booker czekal pol roku :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#52 Post autor: V-12 »

pajda pisze:A gdzie kupowaliście swoje 1541U?
Może w sumie ja też się skusze? :)
Ja miałem farta bo zamówiłem rok temu, wtedy kurs Euro był zdecydowanie niższy :D Ale ogólnie polecam, tylko że trzeba długo czekać aż 1541U zostanie wyprodukowane.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#53 Post autor: pajda »

V-12 pisze:
pajda pisze:A gdzie kupowaliście swoje 1541U?
Może w sumie ja też się skusze? :)
Ja miałem farta bo zamówiłem rok temu, wtedy kurs Euro był zdecydowanie niższy :D Ale ogólnie polecam, tylko że trzeba długo czekać aż 1541U zostanie wyprodukowane.
Patrzę po aktualnym kursie i dramat ;)
Na razie się chyba wstrzymam ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#54 Post autor: booker »

Gideon napisał iż teraz postara się aby realizować karty w 6 tygodni.

Zobaczymy :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#55 Post autor: leming »

no to ma dwa tygodnie :)

akurat równo jak astoria wyjdzie, to se wezme poczytam juz na nowym sprzecie...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#56 Post autor: splatterpunk »

V-12 pisze:Splatterpunk, chcesz kilkanaście romów do zaflashowania na MMC Replayu?

Posiadam pliki .bin:

(...)

Ponadto jest przykładowo tool skodowany przez FMana, który umożliwia tworzenie Twojego własnego kartridża np. z wybranych plików. Więc możesz sobie zrobić np. z najczęściej używanymi toolsami, albo np. z grami :).
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=39383
Dzięki, te ROMy znalazłem już kiedyś w sieci.
Co do toola to pewnie się przyda.

Leming, Booker - do Londona lecę na początku czerwca, może jakiś meeting na obczyźnie? Nie ma jak chicken&chips na Elephant&Castle ;)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#57 Post autor: booker »

splatterpunk pisze: Leming, Booker - do Londona lecę na początku czerwca, może jakiś meeting na obczyźnie?
Pewa. Odezwij sie na GG, jakieś namiary zostaw, coś tego. No nie?
splatterpunk pisze:Nie ma jak chicken&chips na Elephant&Castle ;)
Nie bluźnij. Na E&C pójdziemy do Tai Won Mei na zupe z pieczonego prosiaka.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#58 Post autor: leming »

ja wyjezdzam, mnie nie bedzie akurat na poczatku czerwca... chyba ze bedziesz jeszcze kolo 8mego czerwca...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#59 Post autor: splatterpunk »

Przylatuję 5 czerwca, w Londynie będę conajmniej do 11 czerwca a niewykluczone że znacznie dłużej.
Odezwę się do Was na email, jakiś nr tel podeślę to się spikniemy na Guinnessa :P

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#60 Post autor: booker »

splatterpunk pisze:Przylatuję 5 czerwca, w Londynie będę conajmniej do 11 czerwca a niewykluczone że znacznie dłużej.
Odezwę się do Was na email, jakiś nr tel podeślę to się spikniemy na Guinnessa :P
No to zostaje nam weekend 6,7 czerwca.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ODPOWIEDZ