Commodore 8500 QUICK DATA DRIVE

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Commodore 8500 QUICK DATA DRIVE

#1 Post autor: SUDi »

Po latach posuchy postanowiłem sprawić sobie Komodorka z prawdziwego zdarzenia. Zakupiłem 2 zestawy C64C z 1541-II, w tym jeden w idealnym stanie - naklejki-plomby nie ruszane, a stacja pięknie klika jak się wkłada dyskietkę i kręci wajchą :)

No ale do rzeczy, z jednym zestawem było też dziwne urządzenie o którym istnieniu nawet nie wiedziałem - ni to magnetofon ni to stacja dysków - Commodore 8500 Quick Data Drive z jedną "taśmą". Wie ktoś z czym to się je? Koleś od którego to kupiłem powiedział że nigdzie nie można dostać do tego oprogramowania które by to obsługiwało. Faktycznie, pobieżne na razie poszukiwania na necie zakończyły się negatywnie.

PS. Kupię XU1541 albo podobny wynalazek do przerzucania plików D64 na dyskietki 1541 po USB. Musi działać z Win7 lub XP. Teoretycznie biorę pod uwagę też wymianę 8500-ka za kabelek lub inny interfejs jak SD2IEC.

k.

#2 Post autor: k. »

z tego co pamiętam to zapętlona taśma z katalogiem i możliwościa zapisu 128KB danych.
Do przerzucania styknie sd2iec i programik Jad'a, fakt że demonem prędkości to to nie jest ale daje radę ;)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#3 Post autor: carrion »

IMO
do przewalania z PC na c64 to nadają się U1541 albo MMC Reply innych nie znam ale te uważam za bardzo wygodne. zakupienie czytnika karrt SD albo micro SD to zakup w cenie około 20 PLN.
btw niedawno proponowałem sprzedaż MMC Rz kartą SD 256 MB.
c64portal.pl, retronavigator.com

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

Re: Commodore 8500 QUICK DATA DRIVE

#4 Post autor: suchy »

SUDi pisze:... Commodore 8500 Quick Data Drive z jedną "taśmą". Wie ktoś z czym to się je?...
Manual QDD8500
C64PLC

ODPOWIEDZ