c128

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
solarnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2008, 22:46

c128

#1 Post autor: solarnik »

Witam wszystkich. Zakupiłem ostatnio commodore c128. Jako że jestem raczej z sentymentu kolekcjonerem starych komputerów(jakieś amigi i atarynki), nie mam wielkiej wiedzy, szczególnie właśnie w 8-bitowych commodorach. Stąd moja prośba o pomoc. Komputer kupiłem goły, samo desktop, nawet nie wiem jeszcze czy działa a chciałbym go odpalić i sprawdzić. Podpowiedzcie proszę, czy zasilacz od amigi podejdzie do tego modelu? Co z magnetofonem i stacją dysków? Czego szukać, jakich modeli? Słyszałem, że do c128 była jakaś dedykowana stacja dysków, 1571 chyba, ale dostać ją raczej niełatwo, za to 1541 na aukcjach widuję-warto brać tę starszą? Co zyskam mając 1571? O co chodzi z cartami typu black box? Jest kilka modeli. Podobno przyśpieszają pracę ze stacją, jeśli tak to z którą? Co z oprogramowaniem? Sorki za lamerskie pytania, ale nigdy jakoś nie zeszły się moje drogi z "małym"commodorem? Jednocześnie czytam forum, więc nie krzyczcie, że coś juz było wałkowane 1000 razy:-)
Przy okazji może ktoś z was ma na zbyciu stację dysków, oprogramowanie itp oraz chęć pomocy? Rozliczenie do uzgodnienia:kasa, zgrzewka..., jakiś sprzęt 16-bit...jestem otwarty na propozycje aby tylko przywrócić do życia moje c128.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#2 Post autor: Nitro »

Zasilacz od Amigi nie będzie działać. Co do stacji dysków, to 1541 będzie działać, 1571 to stacja dedykowana C128, dzięki której to mamy szybszą prędkość odczytu dyskietek, ale tu uwaga hak - tylko w trybie C128. W trybie C64 stacja będzie działać tak, jak 1541 i tutaj właśnie wchodzą do gry carty pokroju Action Replay, gdzie m.in. znajdziesz fastloader, który przyśpiesza pracę stacji o bagatela 15-20 razy.

ODPOWIEDZ