1541 Ultimate składane w Polsce

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.

Czy kupiłbyś 1541 Ultimate PL Edition?

Tak, jeśli cena nie przekroczyłaby 400zł
10
56%
Tak, jeśli cena nie przekroczyłaby 500zł
1
6%
Tak, jeśli cena nie przekroczyłaby 600zł
2
11%
Nie
5
28%
 
Liczba głosów: 18

Wiadomość
Autor
kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#21 Post autor: kotrobot »

Kisiel, weź sobie garść rezystorów i zwal se konia pod jakiś schemat, bo już mogę tych pierdów czytać.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

k.

#22 Post autor: k. »

wow, uczeń przerósł mistrza. Nitro ten wątek zaczyna przypominać arenę.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#23 Post autor: kotrobot »

I kto to mówi? Nie żal się.

Potrafisz spierdolić każdy temat na tym forum.


Co ciekawe, sam zakładasz wątek o nowym scenowym projekcie (nie słyszałem o nim wcześniej), z założeniem zjebania go od początku do końca, tylko dlatego, że wspomniał o nim Sebaloz.

Otóż U1541 to dla mnie chyba najlepsza przystawka do c64 jaka kiedykolwiek powstała.
Mówię z poziomu użytkownika, który posiada kilkanaście komodorków, które działają - sprawdzam raz na rok.
Wszystko u starego, nie mam w domu miejsca na muzeum.
Mam też z 10 stacji, które raczej nie działają (głowice, mechanika) i to jest problem. I chciałbym mieć alternatywę - taką ultimate alternatywą jest U1541.
Przyklasnę każdej każdej akcji, która upowszechni to rozwiązanie.

Nie rzucaj kłód pod nogi - tylko pomóż.
Masz wiedzę i umiejętności, przyłącz się do projektu.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

k.

#24 Post autor: k. »

Projekt daj darmo projekt?

Przepraszam, projekt: kto chce kupić taniej 1541U.
Dziwne że jest taka mała popularność tego pomysła, przecież każdy chce kupić taniej.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#25 Post autor: carrion »

wow
pierwszy raz widzę tak długi post kotarobota !
to go kisiel wkurwił!

ale prawd w tym wątku jest conajniej kilka
- potrzebujemy u1541 i jego tanszych odpowiedników
- potrzebny jest kapitalista ktory ma kase kuma biznes retro sprzętu i ma jaja aby to rozkręcić
- gideon będzie miał to jednak w dupie i nie da praw do swojego produktu (po co by miał się pozwbywać swojego biznesu)
- sebaloza pierdolenie o szkole elktronicznej to jak zwykle pierdolenie
- jak rozumiem intencje kisiela to nie trolowanie (taki ma po prostu charakter) a raczej zwrócenie uwagi na połączenie tych powyższych faktów razem

co do chameleona to mógł by to być najlepszy gadget gdyby nie był taki drogi. tutaj kolega atarowiec kapitalista i kisiel mają pole do popisu. kisiel potrafi a tamten ma kasę - więc panowie dość pierdolenia, robota czeka!

całuję
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#26 Post autor: k. »

a ja uważam że jakby się tylko Nitrusiowi chciało to by robił komodorki ze starych lapów wymieniając w nich biosy, wystarczyłoby to do wszelkich zabaw ze sprzętem. I taki projekt by miał wzięcie wszędzie,
bo tani, bo działa, bo emuluje wszystko i wszędzie.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#27 Post autor: kotrobot »

Kisiel, jaki projekt "daj mi darmo"?!

Ignorujesz co piszą zainteresowani.

Założyłeś ten temat tylko dlatego, że Sebaloz coś wspomniał przy piwie na ognisku i masz ochotę to ośmieszyć.

Jeszcze raz - masz wiedzę i umiejętności - pomóż.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#28 Post autor: Nitro »

Mi szczerze mówiąc na projekcie wogóle nie zależy, C64 odpalam od święta, nagranie tych 7 dyskietek z demami to żaden ból, wręcz przeciwnie, jest klimat.
Za to zależy mi na ludziach więc podjąłem luźno temat będąc pod wrażeniem rozmachu produkcyjnego lotharka, oczywiście jak zwykle naszemu hardware guru się to nie podoba, trudno, płakać nie będę nad nie scenowym podejściem, gdyby koderzy tak myśleli, to by się scena zatrzymała na scrollach.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#29 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Teraz produkcja u Gideona stoi, bo czeka na kogos z rodziny zeby pomogl mu podkladac kolejna partie. Nowa wersja firmware jest spierdolona, bo nie dziala wiekszosc dem.

W Czestochowie byla mowa o prowizji od kazdej sztuki, wiec Gideon mialby za to kase i nie musialby sie pierdolic z produkcja tylko rozwijalby dalej Ultimate i poprawil firmware. Gideon moze zrobic ze swoim projektem co chce. Jesli zdecyduje ze chce oddac produkcje za darmo to jego sprawa i nikomu nic do tego. Nie jestescie na jego miejscu.
carrion pisze:- sebaloza pierdolenie o szkole elktronicznej to jak zwykle pierdolenie
Mylisz sie. Jestem absolwentem Liceum Elektronicznego, zdalem egzamin zawodowy, specjalnosc monter urzadzen elektronicznych. Zespol Szkol Technicznych tam gdzie mialo miejsce Silesia Party 1. Chodzila tam polowa grupy Keen Acid: ja, Max, Sam, a Moog przyjezdzal do nas na warsztaty szkolne na praktyki.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#30 Post autor: carrion »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: Mylisz sie. Jestem absolwentem Liceum Elektronicznego, zdalem egzamin zawodowy, specjalnosc monter urzadzen elektronicznych. Zespol Szkol Technicznych tam gdzie mialo miejsce Silesia Party 1. Chodzila tam polowa grupy Keen Acid: ja, Max, Sam, a Moog przyjezdzal do nas na warsztaty szkolne na praktyki.
mam bardzo duży problem ze skomentowaniem tego. bo jesli mówisz to poważnie to cieszę się że jesteś dumny ze szkoły którą skończyłeś - ja też jestem dumny np z tego że skończyłem politechnikę opolską (tak jest taka)
ale jeśli to dla jaj - to kurwa słaby żart....

co do gideona jeszcze raz, to nie znam takich szczegułów jak ty, ale koleś chyba nie umie prowadzić biznesu skoro tłumaczy się że mu teraz rodzina pomaga. tutaj kapitalista by na pewno pomógł - wy-outsource'ował (ale słowo) by to do chin.

najlepiej jednak jak narazie skomentował to nitro.
i tak kurna większość ogląda stuff na Vice'ie a od świeta na real-maszynie.
u1541 jest fajne ale nie niezbędne do życia. (tak wiem bimber pixluje na c64 a kisiel pisze kod w poke'ach...)

ps: a u1541 kupię bo nie mam nic wygodnego co by mi pomagało przewalać stuff na c64... kupię jak wogule będzie dostępne... ale okazuje się że muszę zbierać na chameleona
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#31 Post autor: k. »

kotrobot pisze:Kisiel, jaki projekt "daj mi darmo"?!

Ignorujesz co piszą zainteresowani.

Założyłeś ten temat tylko dlatego, że Sebaloz coś wspomniał przy piwie na ognisku i masz ochotę to ośmieszyć.

Jeszcze raz - masz wiedzę i umiejętności - pomóż.
Nie ignoruje, po prostu nie zakładałem żadnego tematu. Sebaloz z tymi 80PLN na SP6.66 zrobił wystarczająco dużą beke.
Nie pomogę w budowaniu konkurencyjnego projektu do 1541U, napisałem to już dawno na tym forum, że nie jestem w stanie zrobić tego taniej. Poza tym nie "lubie" Spartanów 3 bo trzeba robić translacje napięć, więc jedyny projekt który jest dla mnie do zrobienia to na Spartanie2 coś na podobę kameleona. Temat już był poruszony na jednym zagranicznym party i myślę że jest on do zrobienia ze 100% zgodnością nowego ze starym. Sprzęt do testów konkretnych modułów mam już zrobiony więc, najpierw skończę stare i zacznę nowe.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#32 Post autor: zyga »

kotrobot pisze:Zyga, co ma wspólnego U1541 - hardware, który ma zastąpić zdychający z racji wieku hardware (stacje i dyskietki) z softwareowym VICE?
Może faktycznie podchodzę do tego zbyt radykalnie. Jeśli traktowac 1541U tylko jako pamięć masową, to ok. Nie powinienem się obruszać że można z niego wycisnąć znacznie więcej ;) (REU, wszelakie Freezer Cartridge). Prawdopodobnie kwestią czasu i samozaparcia programistów będzie zaemulowanie SuperCPU. Gideon upublicznił kody źródłowe wsadów.

Chameleon jednak jest dla mnie wybitnie niescenowy (w sensie sceny C64). Ostatnio chłopaki napisali rdzeń emulujący Amigę. http://www.youtube.com/watch?v=J_W_XbklmIY
Coraz mniej cukru w cukrze. I frajda z komodorkowania gdzieś znika.

ODPOWIEDZ