chameleon - co sądzicie?

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
k.

#21 Post autor: k. »

Mogę się wypowiedzieć tylko co do CF, karty CF czasem są robione na sterowniku który nie ma trybu pracy IDE, tj. nie działają rozkazy identify. Jak wsadzisz taką kartę do PC zamiast dysku to system nie zabootuje z niej bo nie ma takiej możliwości pomimo że wszystko dobrze przygotujesz (partycja aktywna, dane w porzo). Teraz większość kart CF ląduje w aparatach gdzie tryb pracy jako pamięć wystarcza, jest taniej i wszyscy się cieszą ;)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#22 Post autor: skull »

ja na sd2iec mam kartę 2GB - bezproblemowo.
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#23 Post autor: kenji »

Gdyby kogoś ten kart interesował to tutaj ma opis usera

http://www.c64scene.com/c64/?p=3443

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#24 Post autor: booker »

ta VGA faktycznie kaszana. :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#25 Post autor: KB777 »

OOo.... część dokumentacji jest ujawniona (schemat - choć bez jednej strony), trochę o FPGA itp... Teoretycznie można własnego core'a zrobić (tyle, że całego nowego - nie tak jak w 1541U gdzie istniejący można modyfikować).
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#26 Post autor: wackee »

booker pisze:ta VGA faktycznie kaszana. :)
Booka, czy dla Ciebie, jak patrzysz na obraz z SVHS i VGA, to widzisz 8x lepszą jakość? Bo ja nie ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#27 Post autor: booker »

wackee pisze:
booker pisze:ta VGA faktycznie kaszana. :)
Booka, czy dla Ciebie, jak patrzysz na obraz z SVHS i VGA, to widzisz 8x lepszą jakość? Bo ja nie ;)
Widze i patrzeć mnie się nie chcę ;) Z video na monitorku do PS3 mam lepsza jakośc niż ten chłamoleon :) Chyba, że koleżka sobie to jakoś dziwnie podpiął. Nie wiem.

k.

#28 Post autor: k. »

ok, może coś ode mnie, to jakie są kolory na ekranie zależy od prostego LUT-a, przynajmniej w części RGB. Więc gratuluje konstruktorowi dobrania palety w ten sposób, że kolory różnią się od oryginału. Druga możliwość że kolo sobie ciepłoty nie ustawił.
Dla mnie ważne:
1. Lace 50 => 60 jak to wygląda? Ja bym zrobił 100HZ dwa bufory i w dupę, będzie działać.
2. Core z synchronicznym procem robiący za 6510, jak działają dema?

Jeżeli lace działa i dema to jest to warte pieniędzy... bo może kiedyś nie będzie to betą ;)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#29 Post autor: skull »

Co wy się tak spinacie - przecież obraz jest rewelacyjny - a kolory... już sam gość w arcie liczy na możliwość ustawień w ulepszonej wersji.

Te kolory to dla mnie już od dawna porażka - często na siłę ustala się takie mdłe, ponieważ niby one są najwierniejsze oryginałowi (patrz standardowe ustawienie np. w VICE) - bo ktoś tam sprawdził w specyfikacji czy chuj wie w czym.
W życiu na takich kolorach nie używałem c64 (nie pamiętam również z dzieciństwa żeby obraz był taki mdły), na żadnym tv, monitorze i t.d., ale uparcie wciskają tą mizerną paletę gdziekolwiek, powodując u kogoś uruchamiającego pierwszy raz taki emulator poczucie jakiegoś zawodu.
Bo pecet to zwykły banan...

k.

#30 Post autor: k. »

ok napiszę jeszcze raz.... to jakie są kolory zależy od tego i tylko od tego jakie ktoś wybrał wartości R G B, wiec można je ustawić dowolnie, można je odwrócić, zmienić nasycenie itp. To tylko gratulacje dla konstruktora za sprawdzenie zgodności dwóch wyjść ;) Ludzie jak widać po pierwsze sprawdzają obraz.

Awatar użytkownika
at0mic
Posty: 82
Rejestracja: 02 gru 2011, 14:55

#31 Post autor: at0mic »

jak to było w historii c64:
1985: Commodore stops production of the Commodore 64 several times during the year, restarting each time based on public demand.
może się powtórzyć z Chameleon 64
jeśli będzie popyt na retro to kiedyś (jeszcze 20 lat pewnie) i prawdziwych c64 działających może być baaardzo mało.
At0mic

ODPOWIEDZ