1541 pod vice

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

1541 pod vice

#1 Post autor: kordiaukis »

no wlasnie czy da sie jakos uruchomic prawdziwa stacje pod vice?moje proby stanely na niczym.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#2 Post autor: leming »

wg opisu vice mozna ale tylko kablami XA1541 albo XM1541 . Probujesz ktoryms z tych?
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#3 Post autor: kordiaukis »

juz kumam musze 2 kable zamienic miejscami bo mam kabel xe1541 o od xm rozni sie on zamienionymi kablami na pinach 5 i 6.zrobilem i dziala.. taki schemacik: http://sta.c64.org/xm1541c.html
tylko mi cos nie formatuje dyskietek..nie kopiuje dyskietek itd,moze to wina stacji mam wynalazek 9900.moze to wina quadcore, a moze visy nie wiem..ale co sie dzieje to mam podczas proby formatu z poziomu actiona niebieski ekran i restart kompa, format idzie jedynie przez open...z basica pozatym lipa...zadne toolsy do formatowania i kopiowania nie trybia..te z actiona tez..sprawdze na laptopie p3 800+win xp ..zobaczymy
jesli ktos ma juz za soba troche doswiadczenia w tej materii to chetnie zostane padawanem ;-)

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#4 Post autor: Lobo »

Miałem kabel XE próbowałem uruchomić pod Star Commander i nie działał przerobiłem na XM i też lipa. Dopiero pod GUI4CBM4WIN zatrybił (oczywiście jako XM). Jeżeli chodzi o VICE nie próbowałem napisz jak to ustawiłeś to i ja popróbuje.

DJ Gruby

#5 Post autor: DJ Gruby »

Lobo pisze:Miałem kabel XE próbowałem uruchomić pod Star Commander i nie działał przerobiłem na XM i też lipa. Dopiero pod GUI4CBM4WIN zatrybił (oczywiście jako XM).
A u mnie zupełnie odwrotnie... Mam kabelek XMP, który pod Star Commanderem śmiga bez najmniejszego zająknięcia, natomiast pod GUI4CBM4WIN potrafi jedynie zresetować stację, a na każdej innej operacji się bezpowrotnie zawiesza. :(

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#6 Post autor: kordiaukis »

kabel zostal przerobiony na xm i nie dziala dobrze z vice zarowno pod vista jak i pod xp.. jedyne co mi zostalo to boot z dyskietki startowej na starym lapku i star commander pod dosem..dziala wysmienicie tylko troche wolno, ale lepiej tak niz wcale..proby z vice zarzucilem calkiem bo nie mam cierpliwosci..z reszta do testowania zeczy z netu starczy stacja emulowana i pliki d64 a potem jak cos mi na kompa potrzeba to zrzucam star commanderem.

ODPOWIEDZ