TDC little - dyskusja

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Data
Posty: 50
Rejestracja: 22 wrz 2010, 18:00
Grupa: Tropyx/De-Koder
Kontakt:

#101 Post autor: Data »

No, trochę przesadziłem, ale i tak super :)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#102 Post autor: skull »

no na ładny dopalacz się zanosi
Bo pecet to zwykły banan...

k.

#103 Post autor: k. »

Tą metodą podkręcania procka można jeszcze uzyskać prędkość około 3,5raza szybciej niż CPU z włączonym ekranem. W długich liniach procek może chodzić na 3Mhz w krótkich na 2Mhz a na ramkach 4Mhz. Tego waflom z commodore się nie śniło ;)
Dorzuce jeszcze wyłączenie całkowite dostępu VIC'a do pamięci przy wyłączaniu ekranu i przełączenie procka na pełne 4MHz. Jedyny minus to jest konieczność zrobienia na NMI/IRQ odświeżania (jmp*+3,jmp*+3,jmp*+3... RTI) lub pisanie speed codem ;)

k.

#104 Post autor: k. »

status projektu:
- płytki przyszły (czarne jak GeoAction),
- część części z piekarza już dostałem (tam mają srebrzankę taniej niż powyżej w wątku)
- czekam na serca i kwarce i inne duperele z tme, msele i nikomp.
Koduje jeszcze dopałkę do 3,5 Mhz z jednym minusem, nie ma dostępu do $01, odświeżanie spoko ;)

k.

#105 Post autor: k. »

status: części z msele będę miał jutro, awizo się pojawiło. Czekam jeszcze na generator kwarcowy z tme, bez tego będzie ch...nia.

k.

#106 Post autor: k. »

a oczom Waszym ukazał się TDC-L :)
Pierwszy działający. TME jeszcze kwarców nie podesłało.. złodzieje.
Załączniki
tak oto wygląda
tak oto wygląda
TDC-LC-TOP.jpg (149.64 KiB) Przejrzano 7329 razy

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#107 Post autor: skull »

Piękne,
widze że ten kolor laminatu to już powoli Twój znak rozpoznawczy :)
Bo pecet to zwykły banan...

k.

#108 Post autor: k. »

Szczerze to kolor wyszedł ze względu na koszty, niebieski był trochę droższy a zielony jest bue.... zajefajny inczej :P





PS. W sprawie kolorów radziłem się Zaxona, w końcu producent pełną gębą.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#109 Post autor: booker »

Kisiel, zgodnie z naszą rozmową postuję tutaj o zamówienie TDC (i pamiętaj, że masz mojego 8580 SPRAWNEGO :D )
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#110 Post autor: k. »

jak zobaczysz na CSDB wrzuciłem zdjęcie TDC vD1, pokaż palcem który to :P

k.

#111 Post autor: k. »

A już tak bardziej na poważnie jak masz 1541U only to masz problem. Z testów na party wynikło że TDC nie jest kompatybilne z Gideonem i nie mam na to wpływu.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#112 Post autor: booker »

No mam przeciez wpielismy mojego 1541U-I u Ciebie (ale dzialal).

W czym problem?

Ps.jak się dorwe do kompa pokaze palcem ktory mój 8580 (byl mazniety czarnym flamastrem).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#113 Post autor: k. »

No działa w trybie 1Mhz bo to nie jest problem problem zaczyna się na 2Mhz. Ja nie mam takiego sprzętu więc z informacji od Daty wynika że 1541U nie chodzi jako stacja i jako kart w trybie 2Mhz.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#114 Post autor: booker »

No coz ultimejta mozna wyjac i uzywac jako stacji zasilonej przez USB na 5v, choc to upierdliwosc ale ój z tym.

Zdjęcie dałeś niewyraźne na CSDB. W każdym razie pamętam, że to był ten SID "górny". (patrząc na zdjęcie z CSDB). No i flamastrem pomazany będzie. Jest?

ps. jeżeli to jest jakiś problem, bo troche nie kamam ocb, to możemy o sprawie zapomnieć i nie ma problemu.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#115 Post autor: k. »

co do sid'a to taki mały żarcik prowadzącego ;)
Tak sobie myśle, że 1541U v2 ma jakiś przyśpieszacz procka (podobno). Jeżeli pasi Tobie upierdliwość stanalone to spoko.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#116 Post autor: booker »

Zio, mi sie wydaje, że nam działał na 1541U-I :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#117 Post autor: booker »

Kisiel, a jak tam wytumianie pisku audio w TDC?

Np. dosc (heh) zajebiste zrobil Lemming na 74ALS245 co mozna posluchac tutaj http://www.youtube.com/watch?v=gGCLPPyRUxA
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Data
Posty: 50
Rejestracja: 22 wrz 2010, 18:00
Grupa: Tropyx/De-Koder
Kontakt:

#118 Post autor: Data »

Wersja prototypowa TDC, którą testuję nie współpracuje z Ultimate II, nie zależnie od ustawień. Jedynym rozwiązaniem jest używanie trybu standalone, którego U-II nie posiada.
Sprzęt staje w miejscu po włączeniu turbo, i kontynuuje pracę po jego wyłączeniu. Nie wiem jak to wygląda co do innych features'ów TDC.
Kisiel, montuj mi tę Display Listę, please...

k.

#119 Post autor: k. »

@SPC, przelew poszedł.
Będę miał dla Ciebie kartę na Pierniki 2012. Obecność obowiązkowa :)

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#120 Post autor: zyga »

Mój egzemplarz dotarł. Nie robiłem dokładnych testów, ale podłączyłem i działa :) Na basicu widać różnicę. Super sprawa Kisiel - dzięki !

ODPOWIEDZ