Kupiłem monitor kolorowy :)

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

Kupiłem monitor kolorowy :)

#1 Post autor: nes »

Nigdy nie miałem kolorowego monitora do C64, teraz w końcu znalazłem coś co może będzie dobre:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1379412640

O ile to żółte gniazdo jest tam naprawdę, bo w opisie go nie ma

perf
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:48

#2 Post autor: perf »

Jestem na etapie przed zakupowym. Polecasz ? Jak na tym ekranie wychodzi interlace ?

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

Re: Kupiłem monitor kolorowy :)

#3 Post autor: skull »

To jeszcze nie uruchomiłeś, a już się chwalisz?
nes pisze: O ile to żółte gniazdo jest tam naprawdę, bo w opisie go nie ma
i tak lepsze będzie to czarne obok (s-video)
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#4 Post autor: nes »

nie uruchomiłem bo jeszcze nie doszła paczka jak pisałem :) a teraz nie uruchomię bo późno. rano uruchomię jak nie prześpię budzika i dam znać jak to chodzi. złącze jest.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#5 Post autor: nes »

szału nie ma :/ do tego VIC mi sie chyba kończy

te pionowe pasy są widoczne w rzeczywistości, nieostrość liter też. zdjęcie dość wiernie oddaje jak to wygląda. może na jeszcze innym VICu sprawdzę jak znajdę.

Obrazek

Wychodzi na to że najlepsza by była matryca natywna 320x200 px ;-)

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#6 Post autor: nes »

PS. A do tego czarnego jak się podłączyć ? :shock:
Nie wiedziałem że można

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#7 Post autor: kotrobot »

Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#8 Post autor: wackee »

Nesoo, załamałeś mnie.

Akurat temat na tym forum opisany jest chyba dość dobrze...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#9 Post autor: Raf »

te pionowe pasy przy nowym VICu to normalka, w starym sa one mniej widoczne albo i wcale (zaleznie od egzemplarza)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#10 Post autor: wackee »

Taa, tyle że ostrość jest do dupy :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Data
Posty: 50
Rejestracja: 22 wrz 2010, 18:00
Grupa: Tropyx/De-Koder
Kontakt:

#11 Post autor: Data »

wackee pisze:Taa, tyle że ostrość jest do dupy :)
Tia... może i do dupy, na moim LCD znów widzę każdy pixel bardzo wyraźnie i ponieważ w przypadku LCD jest to skalowanie w górę i to dosyć znaczne... nie wygląda to bajecznie. Aczkolwiek.... dla mnie znacznie wygodniejsze i zdrowsze niż migocząca kula CRT.

A co do pionowych pasów, to jest to kwestia VICa. Jak komuś się to na wyświetlaczu interlace nie rzuca w oczy to na pewno nie z powodu dobrej jakości tego wyświetlacza lub jakości sygnału anal-ogowego ;-)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#12 Post autor: booker »

Nes, to przez s-video obraz (ze zdjęcia)?

No i jak tam interlace? :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#13 Post autor: nes »

Zdjęcia są po podłączeniu przez Chinch czyli chyba Composite Video, jak pamiętam z dawnych lat. VIC wygląda na zjechany, bo wyświetla kolorowe znaczki mimo że kolorów nie zmieniam. Widać się zależał i czas zanabyć nowe C64. Ogólnie jeszcze 2 tygodnie nie mogę testować bo jestem poza domem (rehab), ale jak wrócę to sklecę kabel z podanych przez Was linków, w międzyczasie poluję na sprawne C64 na AlleDrogo (myślałem że mam 2 sprawne, okazuje się że ani jednego ;)

k.

#14 Post autor: k. »

Z tym uszkodzonym Vic'em i dwoma komciami to zwyczajnie bredzisz. Kabel masz do dupy zrobiony ale kup sobie trzeci komcio do kompletu jak musisz.
Na początek ja bym sprawdził czy aby masz dobry styk na podstawce vic'a potem bym szukał dalej, trzeba czasem przeczyścić scalaki.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#15 Post autor: nes »

kisiel pisze:Z tym uszkodzonym Vic'em i dwoma komciami to zwyczajnie bredzisz.
Bardziej ty bredzisz, pisząc że kabel może spowodować zmianę koloru pojedynczego znaku na czerwony.. :roll:
Albo VIC padł z zależenia się albo RAM, dochodzić raczej nie będę.
Drugą komodę mam całkiem niesprawną, z czasów jak się jeszcze ratowało sprzęt przelutowując układy - straszna rzeźba. Lepiej coś w oryginale kupić

k.

#16 Post autor: k. »

to jak sobie kupisz ten trzeci komodorek to przemień ten "uszkodzony" od przeleżenia VIC do niego. Ram też jest ok.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#17 Post autor: nes »

Mistrzu filozofii, nie będę przemieniać czegoś co ma dolutowanych parę nóżek ze srebrzanki, nawet jak jest sprawne a problemy robi CIA albo PLA.. Nawet ścieżki user portu na tej płycie są dorobione z cyny która po latach po prostu odpada i zwiesza Actiona ;) Gdyby nie 23 miliony wyprodukowanych egzemplarzy, pewnie by było o co powalczyć. Przy cenach rzędu 25zł + przesyłka, nie bardzo jest.

perf
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:48

#18 Post autor: perf »

Czy ktoś może zaproponować warty zakupu LCD (4:3) ? Generalnie do oglądania dem na c64 / Amiga OCS+ECS

DJ Gruby

#19 Post autor: DJ Gruby »

Ja dzisiaj zamówiłem sobie taki monitorek: http://benq.pl/products/LCD/index.cfm/p ... oduct/1185. Już nie mogę się doczekać paczki. ;] Mam nadzieję, że będzie dobrze służył zarówno podłączony do C64 jak i do Amigii...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#20 Post autor: wackee »

Daj znać jak pyka. Po s-video i jeżeli faktycznie ma noise reduction (z tym to różnie bywa) to powinno być całkiem nieźle.

Ja czekam na hardware który umożliwi mi trochę inny setup - napiszę w temacie jak dotrze :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ