Zakup scalaków do projektu

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
k.

Zakup scalaków do projektu

#1 Post autor: k. »

Witam,
Szukam dojścia na "zachodzie" do scalaków typu:
XC2S30TQ144
XC2S50TQ144
XC2S100TQ144
może tak koledzy z Wielkiej Brytanii / Niemiec poszukaliby w swoich rodzinnych stronach taniego, solidnego źródełka w ilościach 10-20szt.
W Polsce układy spartan najtaniej wychodzą mi w kamani.pl (pomijam "okazje" na allegro/świstak)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#2 Post autor: leming »

kliknalem ale nic sie nie pojawia, moze slepy jestem... ja to myslalem ze podzespoly to w polsce sa tansze, w uk to za pare glupich kondensatorow zaplacisz krocie, bo nikt sie na tym nie zna i nikt nie kupuje takich rzeczy...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#3 Post autor: suchy »

... jest dokładnie tak jak pisze leming. Póki mamy jeszcze nasze rodzime "bagienko" i złotówki, to przy takich ilościach kupowanych elementów u nas jest chyba najkorzystniej. Kiedy jednak wejdzie euro, to co poniektórzy przeżyją szok, jak zobaczą ceny elementów elektronicznych w nowej walucie - muszą się przecież zrównać z europejskimi, a niestety nie będzie się to nijak miało do naszych zarobków, bo te po przeliczeniu na euro będą wręcz śmieszne! Nie chcę krakać (i obym się mylił), ale wg, mnie będzie to totalny zmierzch amatorskiej elektroniki u nas!!
C64PLC

Awatar użytkownika
Klax
Posty: 57
Rejestracja: 19 wrz 2010, 22:24

#4 Post autor: Klax »

To nie wróży dobrze :( Zostanie bazowanie na starych zapasach lub na tym co umknęło recyclingowi.
Veni, Vidi, Vici :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#5 Post autor: Nitro »

Proponuje zarejestrować się u braci Atarowców i tam zapytać, u nich elektroników jest mnóstwo i bynajmniej nie wszyscy mieszkają w Polsce.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#6 Post autor: booker »

leming pisze:, w uk to za pare glupich kondensatorow zaplacisz krocie, bo nikt sie na tym nie zna i nikt nie kupuje takich rzeczy...
Przesadzasz :D

Kisiel - zapytałem kolegi. Jak coś tego, i bi bak.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#7 Post autor: suchy »

Jeśli jesteśmy przy elektrolitach.

Przykład: 100uF/16V (najtańsze)

angielski FARNELL: 0,34 zł/szt przy zakupie min. 100 szt.

krajowe TME: 0,12 zł/szt przy zakupie min. 100 szt.

Czyli u nas trzy krotnie taniej (póki co!!!), a to tylko kondensatory! Warto również spojrzeć na koszty wysyłki w powyższych linkach! Tanio to może być tylko bezpośrednio od producenta, jak się zamówi cały kontener tego czy owego. :wink:
C64PLC

k.

#8 Post autor: k. »

TME to wyśmienity przykład: XC95288XL10TQG1 - 103 PLN
Memtec.com - 15$ .. czyli 42PLN.
Faktycznie jak wejdziemy do Uni czeka nas wielka ko(s)miczna tragedia.
BTW za 103 PLN netto można mieć dużo ciekawszy spartan z pamięcią rekonfiguracyjną.


@Booka najtańszy=najwolniejszy, pojemność tutaj nie jest taka ważna ale XC2S30 raczej odpada ze względu na ilość IOB. Ja do projektu jednostkowego mogę nawet i kupić xc2s200... ale tylko jedną sztukę, masówka na układzie xc2s50 powinna wystarczyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

k.

#9 Post autor: k. »

http://avnetexpress.avnet.com
XC2S100-5TQ144C - 20.08$ przy zakupie 1 szt.
XC2S50-5TQ144C - 14.62$ przy zakupie 1szt.
Niestety ręce wyciągnięte w stronę Ameryki muszą być odcięte;)

PS. ceny podane wyżej proponuje traktować jako orientacyjne, to sklepik poza EU, ale jak widać taki ultimate nawet by taniej wyszedł.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#10 Post autor: Jacek31 »

Ogólnie taniej inwestować w nowsze Spartany 3 (Xc3S200 np.)
A tak na marginesie układy XC2Sxx są już chyba nie produkowane, więc nie wiem czy warto szukać resztek magazynowych.
Kisiel a próbowałeś kontakt z tym gościem który załatwiał nam te XC95144xl :?: On to chyba wozi właśnie z Niemiec.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#11 Post autor: k. »

Spartan 3? to taniej machy wziąć, problem z translacją I/O itp. Bez sensu dla takiego projektu.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#12 Post autor: Jacek31 »

Tzn. mnie tu dawno nie było, więc i tak się nie orientuję do jakiego projektu ?
A Spartany 3 podałem bo tak z pół roku temu też szukałem Xc2S50 i pewien gościu (na innym forum) mi powiedział że już ich nie robią i jest to szukanie samochodu Hansa Klosa za przystępna cenę i nie warto w to brnąć.
Ale jak starczy ci XC2S50 to raczej nie budujesz C64 in ONE CHIP.
Ale zapytam się gościa co nam załatwiał Kisiel te XC95C144XL za 10zł, może ma dojście do tych układów tylko muszę wiedzieć dokładnie XC2S50 czy XC2S100 i orientacyjnie na ile było by zapotrzebowanie ?
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#13 Post autor: k. »

Nie wiem jakie będzie (czy będzie ) zapotrzebowanie. Ja robię prototyp na xc2s100, źródło allegro cena 50PLN/szt. Na produkcję musze mieć stałe źródło a nie jakieś allegro/koledzy-kolegów itp.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#14 Post autor: elban »

kisiel pisze: Faktycznie jak wejdziemy do Uni czeka nas wielka ko(s)miczna tragedia.
wikipedia pisze: Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004
masz dostep do biezacej wody? chodzisz czasem po spacerniaku? wyslac Ci jakas paczke? LOL.
was twenty, is five, my friend...

k.

#15 Post autor: k. »

unii monetarnej.. tylko Ty nie zrozumiałeś? Cały czas gadamy o kosztach.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:Cały czas gadamy o kosztach.
Nie badz takim materialista. Skosztuj zycia.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#17 Post autor: k. »

Seba masz racje, no jeszcze tylko zakup pamięci konfiguracyjnej i w połowie grudnia powinienem zacząć montaż i zabawę.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#18 Post autor: Jacek31 »

:lol:
Nie wiem jakie będzie (czy będzie ) zapotrzebowanie. Ja robię prototyp na xc2s100, źródło allegro cena 50PLN/szt. Na produkcję musze mieć stałe źródło a nie jakieś allegro/koledzy-kolegów itp.
Tak na marginesie to jak jeszcze pamiętasz to ci dałem swego czasu bezpośrednie namiary, na tego kolegi-kolegi, więc nie jesteś skazany na pośrednika.
Co do pewnego źródła dostaw, to w przypadku układu który nie jest już produkowany od dobrego ponad roku, to może być trudne zadanie.
A tak w ogóle powiesz co to chcesz produkować czy to jakaś tajemnica handlowa:?:
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#19 Post autor: k. »

Dzięki za pomoc. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

ODPOWIEDZ