Witam Wszystkich i od razu prośba o pomoc/poradę.

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
RafalKa
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:16

Witam Wszystkich i od razu prośba o pomoc/poradę.

#1 Post autor: RafalKa »

Na sam wpierw witam Wszystkich użytkowników i miłośników C64.
Jako że co raz częściej wracam pamięcią do czasów kiedy byłem szczęśliwym użytkownikiem commodore tak co raz bardziej zamierzam być ponownie posiadaczem 8 bitowca.
Standardowo zacząłem przeglądać allegro gdzie z kupnem commodore raczej nie ma problemu.
I tutaj zwracam się do Was forumowiczów o pomoc - na co zwrócić uwagę przy kupnie zestawu (cenowo wszystkie oferty są w moim zasięgu)
i czy szukać kompletu, czy jednak lepiej jest kupować wszystko osobno (magnetofon, stacja dysków, cardridge , joystick...)
Zdaję sobie sprawę że dla większości to lamerskie pytania i moje lamerskie wątpliwości, ale wypadłem z obiegu jakieś 15 lat temu, a i głupio byłoby nie skorzystać z wiedzy forumowiczów.
Z góry dzięki za wskazówki.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#2 Post autor: suchy »

Witamy, witamy (!),

... wszystko zależy, do czego będziesz używał komcia C64. Mało piszesz o sobie i nie wiemy co potrafisz - jest kilka możliwości.

1/ Jeśli zamierzasz pograć (i powspominać dawne czasy przy okazji) to potrzebujesz C64 (z nowym OS) + SD2IEC. Zajrzyj do tych tematów" (stacja dyskietek niepotrzebna):

http://c64scene.pl/viewtopic.php?t=441

http://c64scene.pl/viewtopic.php?t=496

Możesz oczywiście grać tylko na emulatorach C64 w PC-cie, ale dla mnie to tak jak lizać loda przez szybę. :-) ;-)

2/ Jeśli planujesz jeszcze poscenować to niezbędny C64 + stacja dyskietek (ewentualnie 1541U) + cartridge (stworzony dla sceny soft powinien działać na oryginalnym real-sprzęcie), oraz stosowny soft na PCeta (lapka) z emulatorem C64 do tworzenia oprogramowania scenowego (koledzy scenowcy na pewno zaraz Ci tu podpowiedzą co instalować).

3/ Jeśli zamierzasz pobawić się w C64 hardware, to komcio (ewentualnie kilka, aby było co psuć ;-) , oraz stacja lub lepiej 1541U -jak Cię na to stać, albo tańszy SD2IEC) i już możesz bawić się w przeróbki sprzęcika, lub wykorzystanie C64 (w połączeniu z monitorem AV LCD) jako całkiem fajnego sterownika programowalnego (nawet przenośnego, po stosownych modach) do różnych amatorskich projektów.

Magnetofon (datasette) raczej sobie odpuść, no chyba że chcesz sobie przypomnieć jakie to było uczucie po kultowym komunikacie: "LOAD ERROR" :lol:

Pozdrawiam
suchy
PS Polecam również poświęcić trochę czasu na postudiowanie bogatego archiwum forum scenowego, jak i również tego:
http://forum.c64power.com/
C64PLC

RafalKa
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:16

#3 Post autor: RafalKa »

Dzięki za wskazanie kierunku.
Przede wszystkim byłem i jestem graczem więc taki jest mój zamiar kupna commodorka.
Nie miałem pojęcia że dzisiaj stacja dysków jest zbędna aczkolwiek chcę skompletować cały zestaw, który posiadałem kilkanaście lat temu - łącznie z pudełkiem na dyskietki zamykanym na kluczyk :)
Jeśli chodzi o LOAD ERROR to nie wiedziałem że kiedykolwiek to powiem ale jest to komunikat z którego dzisiaj bym się ucieszył :)

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

#4 Post autor: starymarabut »

Witaj.
Jeżeli trafisz to kupuj cały zestaw, z dużą kolekcją dyskietek.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

ODPOWIEDZ