Ciekawe VST

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Pampam
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 18:06

Ciekawe VST

#1 Post autor: Pampam »


Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#2 Post autor: Phobos »

O tyle ciekawe, że trzeba mieć to urządzonko fizycznie, żeby się nim pobawić. Innymi słowy jest to interface sterujący a nie syntezator.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#3 Post autor: booker »

Caly pomysł wygląda ciekawie.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Pampam
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 18:06

#4 Post autor: Pampam »

Phobos pisze:O tyle ciekawe, że trzeba mieć to urządzonko fizycznie, żeby się nim pobawić. Innymi słowy jest to interface sterujący a nie syntezator.
I o to mi wlasnie chodzi ... cena na stronie jest HW unit PCB (Fully assembled) (diy) $105 ... ciekawe ile by to wyszlo gdyby zrobic to jako projekt scenowy i czy byliby chetni na taki wynalazek. Ale tez nie ludze sie ze byloby wielu chetnych bo jest to raczej bardzo niszowa sprawa bardziej niz np cardridge

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#5 Post autor: Phobos »

Pampam, chodzi o to że temat powinien brzmieć odwrotnie, Sid pod VST :)

k.

#6 Post autor: k. »

$105 to dużo za taki sprzęt i soft?

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#7 Post autor: moog »

Nawet pomijajac kwestie ze w USA nie obowiazuje VAT i jest to ekonomicznie strefa uprzywilejowana pod wzgledem hardware'u (przynajmniej tego muzycznego) :) to wg mnie cena jest naprawde fair. Ceny samych wirtualnych instrumentow przekraczaja czesto $100.

Szkoda ze firma nie prowadzi sprzedazy poza USA.

edit: eee, cofam to co przed chwila powiedzialem :) .. widze ze uruchomili sprzedaz na europe :)

Pampam
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 18:06

#8 Post autor: Pampam »

kisiel pisze:$105 to dużo za taki sprzęt i soft?
Hmm nigdzie nie napisalem ze to duzo ... zastanawialem sie z ciekawosci ile by to wyszlo gdyby zrobic np 20 sztuk podobnie jak ostatnio kabel czy twoj cardridge ... soft mozna sciagnac za free nawet odpalil mi sie pod abbletonem za pierwszym razem oczywiscie nie dziala bo nie mam do tego hardware.

k.

#9 Post autor: k. »

Ile by wyszło? Dla przykładu weźmy Ultimate 1541 wersja II, wymaga on FPGA 700k i kosztuje 129 EURO x 3.9616= 511 PLN super dużo co?
Ok to policzmy
XC3S1000 (1M gates) = 328PLN (269PLN netto)
PCB 4 warstwy 62x84 mm = 120 PLN przy 20 szt może dojdzie do 50PLN
Konwerter napięć TTL<=> 2,5V cena ??? tanie to to nie jest.
SD32MB MT32LT8 = 79PLN (65PLN netto)
pamięć konfiguracyjna do XCF04S - nie osiagalny, przyjmując że cena XCF01 to 20PLN to powinien on szacunkowo kosztować jakieś 60-80PLN+VAT. W U jest układ atmela ale też nie jest osiągalny.
Do tego flash na soft powiedzmy jakieś 10PLN i śmieci kolejne 10PLN
Życze powodzenia w liczeniu, układu z kulkami w domu nie sklecisz. Dodatkowo zabulisz za montaż.
Dla mnie robienie kopi takiego czy innego układu przy takim dostępie do części jaki jest w Polsce jest bardzo chujowym pomysłem.
PS. Soft jest do sprzętu więc nie jest free. Działa bez sprzętu?
PPS. Osiągalny = można go kupić w sklepie, a nie w ilości min. 100 szt.

ODPOWIEDZ