"Kieszonkowe" LCD dla naszy kompów.

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

"Kieszonkowe" LCD dla naszy kompów.

#1 Post autor: Jacek31 »

Ponieważ moje poszukiwania fajnego małego ekranu dla C64 oraz Amigi nadal trwają, to postanowiłem założyć jednak stosowny temat dla tych poszukiwań.
Otóż tak jeżeli chodzi o tgz. ramki multimedialne, to jedyne co znalazłem to urządzenia mające na pokładzie tuner TV i wyjście TVOUT. czyli właściwie dla nas bezużyteczne.
Natomiast poszukując małego TV znalazłem całkiem ciekawą propozycje z pod znaku MANTY.
http://www.manta.info.pl/screens/TV1011/index.html
Dostajemy TV z wejściem VGA, i A/V lecz trochę nietypowym bo w postaci przelotki Jack na chinch.
Rozdzielczość 640x480 i przekątna 11 cali powinna być wystarczająca dla większości zastosowań.
Cena kształtuje się w granicy od 450 do 550 zł, czyli w miarę rozsądnie jak za taką przekątną. Choć można znaleźć urządzenia o rozdziałce 1440 x 234 za 300zł ale przekątnej 8".
Oczywiście nie oznacza to końca moich poszukiwań, a nóż znajdzie się coś ciekawego.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#2 Post autor: snerg »

Ostatnio kupowalem takie cos na kemping. Wklep w googlach portable lcd tv a znajdziesz tego od groma przeroznej masci i marki.

Poza tym jesli chcesz jak najtaniej to popatrz tu:
http://www.twenga.pl/dir-RTV,Telewizory ... enosny-LCD
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#3 Post autor: suchy »

... ale po co powielać i śmiecić tutaj??

http://forum.c64power.com/index.php?id=2228&fid=1

... wystarczy, że tam wpiszecie linki i git!
C64PLC

k.

#4 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:23 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#5 Post autor: snerg »

suchy pisze: http://forum.c64power.com/index.php?id=2228&fid=1
... wystarczy, że tam wpiszecie linki i git!

:lol: Nie znalem tego forum ale serio ten link jest naprawde smaczny! Teraz zaczynam widziec pelnie o co Wam w tych wasniach chodzi. To jest ubaw po pachy :lol:
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#6 Post autor: Jacek31 »

Nie wiem o co ci chodzi Kisiel. Ty ciągle zwiększasz swój licznik jednozdaniowymi sloganami, typu "poszukaj sobie w google" czy "pomyliły ci się fora". Skoro wiedziałeś gdzie temat jest to czemu od razu w Knajpie nie podałeś linka. Suchy przynajmniej tyle się wysilił. Nie założyłbym tematu i tyle.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#7 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:23 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#8 Post autor: leming »

a co to nasze forum jest jakies telewizyjne? tu sie komodore uprawia a nie telewizory ;]
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#9 Post autor: Raf »

ja kupilem jakis czas temu cos takiego:
http://img08.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1035551853

do podgladu daje rade, ale uczciwie musze przyznac ze jakas totalna rewelacja to nie jest ;) . natywna rozdzialka w okolicach 372x224.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#10 Post autor: skull »

o to ja też coś podobnego - tyle, że bez tego kabla na usb - działa Ci na tym? Zrobiłbyś rozpiskę pinów ?. Ile to ma cali ?
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#11 Post autor: Raf »

to gniazdo usb to sciema - tam sie wtyka po prostu sygnal(y) AV ;) (widac w koncu chinche na zakonczeniu przewodu)

aczkolwiek rozpiske moge zrobic w wolnej chwili.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#12 Post autor: skull »

ponawiam prośbę bo ja juz przeleciałem wszystkie kombinacje, ale nie udało mi się podłączyć (może mam to zjebane) - ale dla pewności...
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#13 Post autor: Raf »

Obrazek


od lewej:
1 audio
2 video
3 audio
4 ... idzie do czegos co u mnei ma urwana wtyke ;) niewykluczone ze jest to drugie wejscie video bo telewizor legitymuje sie dwoma w ustawieniach.

podejrzewam ze sygnaly z 1 i 3 sa sumowane do mono (nie sprawdzalem).
masa jest na obudowie wtyku.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#14 Post autor: skull »

dzięki!
Bo pecet to zwykły banan...

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#15 Post autor: suchy »

@Raf, akurat link, który podałeś nie działa, więc nie wiem co za sprzęt LCD TV/AV masz. Co prawda jakiejś ustalonej normy na nietypowe wykorzystanie USB nie ma i zapewne każdy producent kombinuje po swojemu, jednak czy na pewno (tak do końca) dobrze podałeś tę rozpiskę? Sporo takich telewizorków korzysta z jednakiego hardu (różnią się tylko wystrojem zewnętrznym i nazwą producenta, no i akcesoriami) Ja używam do mojego komcia telewizorek 7" TFC LCD (z wej. AV) firmy BlowCar System i kabelki mam kompletne - połączenia są jednak trochę inne:

- 1/ A (wej. Audio - tak jak podałeś)
- 2/ V1 (wej. Video 1 - tak jak podałeś)
- 3/ V2 (wej. Video 2, a nie Audio, tak jak u Ciebie - zresztą po co drugie audio, masz sprzęt stereo?)
- 4/ +12V (wej. zasilanie TV LCD - dodatkowe, pomimo, że ma oddzielne gniazdo do zasilania koncentryczne: DC5,5/2,5 - +12V na bolcu środkowym)
- wspólna masa jest na metalowej obudowie wtyczki

... no i dla ścisłości ta numeracja: 1, 2, 3, 4 (tak jak widać na wklejonej przez Ciebie fotce wtyczki USB) jest od prawej do lewej, a nie tak jak się czyta (to tak na wszelki wypadek, żeby się komuś nie pokopsało ;) ).

Opis mojego kabelka:

Z wtyczki USB wychodzą trzy kabla dwużyłowe: dwa długie (2m) z żyłami oddzielnie ekranowanymi i jeden krótki 20 cm, zakończony wtyczką kątową DC5,5/2,5 (alternatywne zasilanie telewizorka i kamerki z jednego zasilacza - czytaj dalej). Jeden z tych długich kabli ma na drugim końcu dwa wtyki RCA na każdej z żył (wtyk czerwony: Video 2, wtyk biały: Audio). Drugi kabel długi ma na jednej żyle wtyk RCA (wtyk żółty: Video 1), a na drugiej żyle czarne gniazdo zasilające DC5,5/2,5 (połączone z wtykiem kątowym DC na krótkim kabelku - wróć/patrz wyżej - i pinem: 4 we wtyku USB).

Telewizor ma możliwość przełączania Video 1 i Video 2 z pilota, czyli jednocześnie może być do niego podłączony np. komcio (Video 2/Audio) oraz kamerka niema (Video 1). Kombinacja z zasilaniem na drugiej żyle tego kabla (wraz z ewentualnym wykorzystaniem krótkiego kabelka z wtyczką kątową DC) daje możliwość zasilenia z jednego zasilacza: kamery i telewizora, zarówno od strony kamery, jak i od strony telewizora (takie uniwersalne rozwiązanie).
C64PLC

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#16 Post autor: Raf »

sonic xt-3781x, 5'', relatywnie stara maszyna. sprawdzalem z zewnetrznym tunerem tv kazda wtyczke jacka osobno oprocz tej oberwanej. raczej ciezko by sie bylo pomyslic przy obcykiwaniu 4 zyl ;) co do numeracji - podalem tak zeby sie pokrywalo ze zdjeciem ktore przytoczylem, kto zada prawdziwej numeracji wpisze "usb pinout" i znajdzie co potrzebuje.

natomiast na "usb" w tym tv nie ma +12v, nie mozesz zakladac, ze kazdy taki telewizor ma taki sam hardware szczegolnie ze ten konkretny ma juz kilka lat.

z boku jest wejscie na zasilacz, wyjscie audio (ze niby sluchawkowe) oraz wejscie na antene - minijack ale z przelotka na klasyczny wtyk antenowy.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#17 Post autor: suchy »

... no cóż, skoro tak twierdzisz, to już nie dyskutuję. Miałem nikłą nadzieję, że producenci próbują coś tam na tym gnieździe USB przy zastosowaniu go w TVC LCD unormować, ale skoro piszesz, że u Ciebie wyprowadzenia sa wręcz odwrotnie (w porównaniu z moimi), no to kicha. W każdym bądź razie rozpiska USB w moim LCDaku (Blow Car System 7" TVC LCD TFT, który nie jest wcale taki nowy, bo już czwarty roczek mu leci), to nie gdybania, co tam było na urwanym kabelku, tylko pewniak do wykorzystania, jeśli ktoś trafi taki sprzęcio jak mój na aukcjach bez kabelków i będzie miał zagwostkę, co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam
suchy
PS W necie znalazłem nawet taki temacik (na jakimś forum), w którym gostek zastanawia się jak podłączyć do takiego telewizorka sygnał AV, skoro ma on tylko wejście USB. :D :lol:
C64PLC

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#18 Post autor: suchy »

C64PLC

k.

#19 Post autor: k. »

ok , jak ktoś kupi taki wynalazek, proszę o prosty test. Czy widać tryb myrgający, czyli czy widać np. obrazek w IFLI jako statyczny czy nie.

ODPOWIEDZ