Retro64 MOD

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#41 Post autor: Uriel75 »

Mój projekt o którym wspominałem, jeszcze zanim ruszył z miejsca - jest już mocno zaawansowany. Jeśli ktoś chce, to z przyjemnością zapraszam do przejrzenia zapisów prac i ewentualnych komentarzy. Literatura jest już dość długa...

Nie chcę dublować zapisu postępu prac, który zamieszczam na innym forum (link w sygnaturze). Dlatego tutaj 4 dzisiejsze zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#42 Post autor: Nitro »

Obudowa mimo ogromu tych wszystkich przełączników wygląda całkiem całkiem, chociaż mnie razi brak symetrii. Wskaźniki wysterowania bardzo ładne. Zobaczymy czy uda Ci się te tony przełączników ożywić :) Jeśli tak, to przebijesz pod względem ilości modyfikacji lidera ze sceny Atari a oni mają o wiele większą tradycję rozszerzeń niż my.

k.

#43 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:14 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#44 Post autor: Uriel75 »

Magic Voice, MIDI i MMC2IEC są układami, które będą ostatnimi jakie będą montowane więc trochę trzeba będzie na nie zaczekać. Ostatni z tej pozycji (chyba, że zastosuję inne rozwiązanie) będzie kupiony gotowy.

Mówisz, że kolorowo? Zgadza się, ale trochę kolorystyka "przyciemnieje" gdy będzie pomalowana obudowa i inne wizualne rzeczy. W tej chwili dość razi po oczach :) Trochę bolesne było masakrowanie obudów z uwagi, że tego sprzętu nie przybywa tylko ubywa na rynku, ale jestem pełen nadziei, że efekt końcowy zrekompensuje ten fakt.
Obrazek

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#45 Post autor: comankh »

dwója za usability. jeśli to ma być mod do grania na żywo to powodzenia - albo będzie stał pionowo albo masz dłuuugie ręce.
dwója za estetykę, tyle energii w cyne a nadal najtańsze gniazdka i knefle. wygląda budgetowo i industrialnie. bakelitowe wyłączniki prądu w śmierdzących chorzowskich blokach wywołują więcej emocji.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#46 Post autor: skull »

comankh pisze:dwója za usability. jeśli to ma być mod do grania na żywo to powodzenia - albo będzie stał pionowo albo masz dłuuugie ręce.
dwója za estetykę, tyle energii w cyne a nadal najtańsze gniazdka i knefle. wygląda budgetowo i industrialnie. bakelitowe wyłączniki prądu w śmierdzących chorzowskich blokach wywołują więcej emocji.
czyli razem czwóra :))

Powiem tak, za orginalość "5" - jeszcze takiego czegoś nie widziałem.
Bo pecet to zwykły banan...

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#47 Post autor: bimber »

skull pisze: Powiem tak, za orginalość "5" - jeszcze takiego czegoś nie widziałem.
Obrazek

;)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#48 Post autor: skull »

bimber pisze:
skull pisze: Powiem tak, za orginalość "5" - jeszcze takiego czegoś nie widziałem.
Obrazek

;)
hehe, to Karola Krawczyka ?
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#49 Post autor: Uriel75 »

comankh pisze:dwója za usability. jeśli to ma być mod do grania na żywo to powodzenia - albo będzie stał pionowo albo masz dłuuugie ręce.
dwója za estetykę, tyle energii w cyne a nadal najtańsze gniazdka i knefle. wygląda budgetowo i industrialnie. bakelitowe wyłączniki prądu w śmierdzących chorzowskich blokach wywołują więcej emocji.
Hahaha, to i tak nie najgorzej bo teraz w szkołach najgorszą oceną jest "1" ;)

Ręce mam długie więc żaden problem. Cała głębokość sprzętu od przodu do tyłu to 339mm więc nie jest to wcale takie straszne. Bez żadnego problemu da się wszystko "dotknąć". Piszesz że tyle energii a najtańsze gniazdka i knefle. Może i tak, ale koszt sumaryczny i tak będzie dość wysoki więc musiałem zbilansować estetykę z ceną. Fakt, rozważałem inne przełączniki, chromowane, ale cena oscylowała w okolicy 5 PLN za sztukę co przy takiej ilości byłoby zbyt kosztowne. To samo się tyczy gałek na potencjometry. Niestety - towar z najwyższej półki kosztuje dość sporo, a nie chciałem by koszt tej zabawki był na samym końcu porównywalny z ceną średniej klasy komputera PC. Tym bardziej, że podjąłem decyzję najważniejszą. Nie będzie żadnego SD2IEC czy MMC2IEC tylko ładuję do środka 1541Ultimate...
Obrazek

k.

#50 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:14 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#51 Post autor: splatterpunk »

zwariuje :D

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#52 Post autor: Uriel75 »

11111olo pisze:To ładnie podniosłeś całkowicy koszt.
Wszystko w życiu musi kosztować. Akurat budżet jest nielimitowany ale wydawany w granicach rozsądku.
A... I nikt tu nie musi wariować. Nauczony doświadczeniem i lekkimi osiągnięciami w allekomp (1 i druga edycja) powoduje, że modding C64 wcale nie wydaje się trudny :) I żeby nikt nie pomyślał przez moment, że jestem nowicjuszem z firmą Commodore. Wkrótce stuknie mi ćwierć wieku obcowania z nią, już niedługo...
Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#53 Post autor: wackee »

Uriel75 pisze:a jak trafia na osobę, która Ją sprowadzi na parter
Abstrahując od całej dyskusji, jak ja (brzydki wyraz) nienawidzę tego pisania "ją", "jemu" z dużej litery. Ciekaw jestem w jakiej szkole uczą takiego idiotycznego pisania. No aż mnie strzyka wewnętrznie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#54 Post autor: Uriel75 »

wackee pisze:
Uriel75 pisze:a jak trafia na osobę, która Ją sprowadzi na parter
Abstrahując od całej dyskusji, jak ja (brzydki wyraz) nienawidzę tego pisania "ją", "jemu" z dużej litery. Ciekaw jestem w jakiej szkole uczą takiego idiotycznego pisania. No aż mnie strzyka wewnętrznie.
Hmmm... W sumie to racja, powinno być z małej. Ale jakoś tak mi się utarło (wiem, że błędnie). Wydaje mi się, że jest to oznaka szacunku dla drugiej osoby o której, czy do której się pisze.
Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#55 Post autor: wackee »

AFAIK ta forma obowiązuje generalnie w listach, w tekstach o osobach niedawno zmarłych, w odniesieniu do bóstw etc.

Z innej beczki, nie czujesz dysonansu pisząc o kimś takie rzeczy, ale jednocześnie używając tej formy w celu "wyrażenia szacunku"? :) Podobnie kiedyś miał jeden mój szczupły kolega (heheh) który pisał na przykład: "A tak poza tym to dziwi mnie, jakim Ty jesteś idiotą" 8)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#56 Post autor: Uriel75 »

Akurat w tym konkretnym przypadku - choćby nie wiem jaka złość mnie pchała do używania niezbyt cenzuralnych słów, to jednak szacunek drugiej osobie się należy. Jeśli mówimy o tej samej, to mam do Niego bardzo duży szacunek jako człowieka, speca od hardware no. 1.

Tymczasem główny wątek i dzisiejszy update tematu: Więcej szczegółów w linku z sygnatury...

Przed lakierowaniem:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek

k.

#57 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:15 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#58 Post autor: booker »

Troche niefunkcjonalne tak dac w takiej dużej odległości vumetry.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#59 Post autor: Uriel75 »

booker pisze:Troche niefunkcjonalne tak dac w takiej dużej odległości vumetry.
Masz na myśli odległości pomiędzy nimi czy patrząc od przodu klawiatury? Możesz sprecyzować?
Obrazek

k.

#60 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:16 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ