Retro64 MOD

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

Retro64 MOD

#1 Post autor: Uriel75 »

Posty z tego tematu mojego autorstwa, przynajmniej większość z nich z uwagi na notoryczne "wpieprzanie" się do dyskusji i do tego jałowej przez pewnego człowieka zostają przeniesione na inne forum. Tam, gdzie osobnik ten nie będzie mógł wrzucać swoich pustych słów i stale pisać, że ktoś coś bierze, jest głupkiem, gorszym od Niego itd. Dlaczego? Bo tam wywalę Jego posty by nie zaśmiecały wątku tak jak tutaj. Miło było nim się dobrze zaczęło, ale cóż. Jedno zgniłe jabłko w koszyku przesądziło o wszystkim... Jak ktoś jest chętny to zapraszam:

http://c64pl.1ts.pl/Forum/viewtopic.php?f=5&t=60
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:23 przez Uriel75, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#2 Post autor: booker »

Zapowiada się ciekawie. A jakie to dodatki będą?
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#3 Post autor: Uriel75 »

Post usunięty przez autora tematu.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:25 przez Uriel75, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#4 Post autor: Jacek31 »

Turbo (właściwie to takie ćwierć turbo) być może da się zrobić tak aby nie tracić obrazu, ale nie jestem pewny tego do końca mam tylko pewną teorie na ten temat.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

Awatar użytkownika
Uriel75
Posty: 45
Rejestracja: 04 sty 2010, 00:56
Grupa: brak
Kontakt:

#5 Post autor: Uriel75 »

Post usunięty przez autora tematu.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:25 przez Uriel75, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#6 Post autor: Jacek31 »

Być może zastosował tę samą sztuczkę jaka mi wpadła do głowy, choć jest to ciekawy przetakt bo taki połowiczny niejako. Ogólnie idea jest taka jak na szkicu. Natomiast nie analizowałem tego jeszcze tak dogłębnie i nie wiem czy nie należało by uwzględnić dodatkowo sygnału BA. A napisałem półtakt, bo jak łatwo zauwarzyć CPU nie było by taktowane szybszym zegarem ciągle tylko w jednej połówce zegara systemowego czyli było by tak naprawdę przetaktowane tylko o 50%, chyba że dzielnik DOT CLOCK będzie 3 a nie 4 wtedy będzie jakieś 75%.
PS. Z twojego opisu wynika że praktycznie budujesz C65. Jak dobrze pogrzebiesz to można jeszcze znaleźć karty SB16 które mają na sobie układy w PLCC, taki łatwo wyjąc z podstawki lub odlutować i samemu sobie zastosować. Ale taki Sb nie miał zazwyczaj WAWE TABLE sprzętowego, bo był to dodatkowy scalak i rzadko kiedy był na płytce.
Załączniki
Turbo C64.JPG
Turbo C64.JPG (24.54 KiB) Przejrzano 12226 razy
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#7 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:06 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#8 Post autor: Jacek31 »

Kisiel Only zioło 8) :wink:
Też sobie powinieneś pobakać od czasu do czasu bo straszna, agresja od ciebie bije.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#9 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:07 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#10 Post autor: Jacek31 »

Primo. Napisałem że nie wgłębiałem się w problem dogłębnie, więc jest to tylko moja sugestia i może być mylna. Doszedł byś do tego jak byś czytał ze zrozumieniem.
Duo. Jak jesteś doświadczonym w tej dziedzinie, to byś napisał, że panowie ale to wam nie przejdzie, bo tak się nie da z tego czy owego powodu. Nie trzeba od razu pisać pracy na ten temat, wystarczyło by to nawet w uproszczeniu podać.
A tak piszesz jakimś tonem Ojca Dyrektora którego sam wspominasz, co powoduje że efekt jest taki że pierwsza myśl osoby która by cię nie znała jest taka:
"O kurwa co to za zjebany debil który od razu po każdym jedzie, baba go w domu bije czy ki chuj jaki ??"
Sorry za brak cenzury i taki ton, ale wybacz, tak to wygląda w odbiorze drugiej osoby. Ja tam nic do ciebie nie mam, już się przyzwyczaiłem do tych twoich wyjazdów, ale czasem potrafią tez wnerwić.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#11 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:07 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#12 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:Po co przyśpieszasz procka jak ram jest nadal tankowany 2MHz?
Skoro w projekcie jest przewidziane ram expansion to mozna pojsc dalej i zwiekszyc rowniez taktowanie pamieci. Tylko ze wtedy moze spasc sprzedaz projektu 64 :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#13 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:07 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#14 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Kisiel widziales kiedys SuperCpu 20MHz z SuperRam 16 MB?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#15 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:08 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#16 Post autor: Jacek31 »

Nasz kisiel ma niestety racje, my tu tak gruchamy o MHz, a zapominamy że Commodore ma DRAM, a to oznacza wytwarzanie sygnałów RAS i CAS w odpowiednim czasie, a tego mój prosty układzik już nie zapewnia. Oczywiście pewnie jest i na to metoda, ale wtedy nie będzie to już taki prosty schemacik jak mój.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#17 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:08 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#18 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

co stoi na przeszkodzie zeby dodac do schematu 20 MHz + 16 MB ?

projektanci c64 tez na schematach mowili ze grafika tylko hires i multi, 16 kolorow bez interlace, a sprajtow nie mozna na ramkach :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#19 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:08 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#20 Post autor: Jacek31 »

Seba co jak co ale kisielowi trzeba przyznać racje. Wczoraj mnie tak podjarał że zacząłem szukać w specyfikacji 6502 i starych schematach C64 (tych jeszcze bez chipu Sharpa) i się okazuje że to nie takie proste, i właściwie jak byś chciał zrobić prosto Turbo to byś musiał sobie na FPGA nowego VICa opracować, bo to on taktuje DRAM (właściwie go odoświeża).
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

ODPOWIEDZ