Retro64 MOD

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
k.

#101 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:19 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
veiner
Posty: 20
Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:23

#102 Post autor: veiner »

Zgadza się użyłem farby w sprayu. Odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną, ale widocznie niedokładnie. A w jaki sposób ją zmatowić? Bo ja po posmarowaniu benzyną przystąpiłem do pryskania farbą. Pierwszy raz zrobiłem tego typu rzecz. Mimo to i tak jestem zadowolony :wink:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:50 przez veiner, łącznie zmieniany 1 raz.
Commodore 64 wiecznie żywe!!!

k.

#103 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:06 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#104 Post autor: suchy »

Malowanie sprayem, aeorografem wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Ta technika, zresztą jak każda inna technika malowania, wymaga chociażby minimalnego opanowania. Więc jeśli ktoś wcześniej jej nie stosował, a chce żeby efekt końcowy był zadawalający, to warto najpierw potrenować. Oprócz oczyszczenia i odtłuszczenia (malować trzeba potem w rękawiczkach, aby nie tłuścić paluchami), ważne jest, aby farbę nakładać cienkimi, równomiernymi warstwami (szczególnie jak używa się sprayu z puszki, który ze względu na niewielkie ciśnienie daje dosyć grube kropelki) i koniecznie trzeba cierpliwie czekać na porządne wyschnięcie każdej warstwy (ja swojego komcia malowałem tydzień). Równomierność i grubość warstwy farby, najlepiej ustalić w czasie pierwszego nakładania - właściwa powinna być taka aby widoczny był przez farbę plastyk, później trzeba to już ustalać na wyczucie. Międzyszlifowania nie stosowałem, bo to dobre jak się nakłada ostateczną, bardzo grubą i błyszczącą powierzchnię (np. w szkutnictwie). Wg. mnie dla komcia wystarczą trzy warstwy matowego sprayu, no ale zdania na ten temat mogą być rzecz jasna, różne. No i nie malować klawiszy, w warunkach amatorskich nie da to dobrych rezultatów, a wytarte klawisze będą później mało atrakcyjne.
C64PLC

k.

#105 Post autor: k. »

xxx
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 01:06 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ