Mega65 - ktoś już ma ?

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KB777reborn
Posty: 207
Rejestracja: 12 lut 2020, 08:30
Grupa: 1100°Crew
Kontakt:

Mega65 - ktoś już ma ?

#1 Post autor: KB777reborn »

Czy wśród 400-tu nabywców pierwszego batcha jest może ktoś stąd ?
1100°C

FeralChild
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2021, 16:28
Kontakt:

Re: Mega65 - ktoś już ma ?

#2 Post autor: FeralChild »

Tak, ja - ale jeszcze ich nie wysłano, inaczej miałbyś już pewnie trochę unboksingów na YouTube. Mam też DevKit’a - jeśli masz jakieś pytania, to wal, może będę w stanie odpowiedzieć.

Niestety, ostatnio prawie w ogóle nie mam czasu na retrocomputing, wsadu od dosyć dawna nie aktualizowałem, a i w Open ROMs zrobiłem w tym czasie tylko drobne poprawki (ROM oparty na tym z C65 jest w chwili obecnej dużo aktywniej rozwijany).

Awatar użytkownika
KB777reborn
Posty: 207
Rejestracja: 12 lut 2020, 08:30
Grupa: 1100°Crew
Kontakt:

Re: Mega65 - ktoś już ma ?

#3 Post autor: KB777reborn »

FeralChild pisze:
22 paź 2021, 17:01
Tak, ja [...] Mam też DevKit’a [...]

Niestety, ostatnio prawie w ogóle nie mam czasu na retrocomputing [...]
Nieźle :) To w kwestii tej pierwszej części. A w kwestii drugiej - też się tego boję. Bo stosy sprzętu się u mnie kurzą... No i jak Żonę przekonać, że muszę to mieć :P

OK, wiem już co chciałem - nie ma socketów na SIDy (choć oryginał miał dwa), nie ma user portu (tak, wiem, nie po to się by C65 kupowało, ale ja np. na C64 zrobiłem sobie driver do czeskiego ćwierćinteligentnego plotera XY4140, fajnie by było móc go znowu podłączyć - pod Ultimate64 mogę). Ale ten "form factor", klawiatura, obudowa z formy, stacja dysków - ech, gdyby dało się kupić obudowę z klawiaturą.
1100°C

FeralChild
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2021, 16:28
Kontakt:

Re: Mega65 - ktoś już ma ?

#4 Post autor: FeralChild »

Po co ci sama obudowa z klawiaturą? Płyty głównej od C64 tam nie wsadzisz.

Co do portów - są w planach karty rozszerzeń, obudowa ma mieć „wyłamywalne” wycięcia na userport i port magnetofonu.

Mnie akurat ten ostatni szczególnie interesuje, bo napisałem z myślą o MEGA65 wypasiony kod do ładowania programów z taśmy (ładuje normal / turbo, format powinien być wykrywany automatycznie; zamiast wygaszać ekran po prostu wyłącza badline’y; jest dynamiczna korekcja timingów do skompensowania efektów wow / flutter, powinien też lepiej współpracować z adapterami normalnych magnetofonów, gdzie masz „zawsze wciśnięty” play i brak możliwości zatrzymania silnika) - i chciałbym ustrojstwo wypróbować. Powinien działać (zrobiłem częściowy bringup przy pomocy VICE i Ultimate64), ale nigdy nic nie wiadomo…

Awatar użytkownika
KB777reborn
Posty: 207
Rejestracja: 12 lut 2020, 08:30
Grupa: 1100°Crew
Kontakt:

Re: Mega65 - ktoś już ma ?

#5 Post autor: KB777reborn »

FeralChild pisze:
23 paź 2021, 20:28
Po co ci sama obudowa z klawiaturą? Płyty głównej od C64 tam nie wsadzisz.
Zawsze mogę wpakować Nexys-a ;)

Tak, wiem że da się wpakować oryginalną płytę od C65, więc te wycięcia na user/magnet.
1100°C

ODPOWIEDZ