Lepsza jakość obrazu - S-Video w C64

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Lepsza jakość obrazu - S-Video w C64

#1 Post autor: wackee »

To ulepszenie nie jest (podobno) zbyt trudne do wykonania, a efekt jest znaczący. Ja skorzystałem z alternatywy, którą jest zakup kabla podłączanego do wyjścia monitorowego z końcówką S-Video (eBay, 30zł). Tak czy siak obraz jest teraz bardzo dobry. Polecam!

http://www.bigmech.com/misc/c64mods/svideo.html
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#2 Post autor: kordiaukis »

byc moze(a raczej na pewno) opis kabla ktory wackee kupiles..

http://radagast.bglug.ca/C64_svideo/C64_Svideo.html

jak przywioze komcia z polski to sprobuje jak to dziala.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#3 Post autor: booker »

No monitory Commodore to przeciez wykorzystują.

/edit/ Nie poprzez złączke s-video, oczywiście. Chodzi o sygnały 1:1
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, 17:24 przez booker, łącznie zmieniany 1 raz.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#4 Post autor: prezes »

Nie pamietam - miales ten kabel w Toruniu?

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#5 Post autor: V-12 »

A do jakiego monitora go podłączasz?
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#6 Post autor: wackee »

Prezes: nie miałem. W sumie błąd, następnym razem wezmę.

V-12: przewód s-video jesteś w stanie podłączyć do niemal każdego telewizora (podkreślam telewizora) LCD na przykład. Jakość jest lepsza od sygnału kompozytowego czy modulowanego telewizyjnego ze względu na rozdział luminancji i chrominancji:

Obrazek

Ja puszczam to na przetwornik A/C który mam w kamerze, a następnie poprzez firewire do AMCap'a, którego mam włączonego na fullscreenie. Efekt: obraz z C64 na ekranie 17" monitora LCD (mogę po południu wrzucić fotkę). Tak naprawdę to połączenie pod zgrywanie obrazu z komody do DVD :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#7 Post autor: V-12 »

Rozumiem, ale co z interlace'm? Nie każdy LCD'k go wyświetla...
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#8 Post autor: wackee »

Jeżeli chodzi o grabowanie, to interlace nie ginie. Po kompresji MPEG2 i authoringu wszystko chodzi pięknie w 50i.

Jeżeli chodzi o podgląd realtime na LCD to nie udało mi się jeszcze znaleźć rozwiązania (w znaczeniu softu wrzucającego dane z firewire na ekran w fullscreenie) które nie naruszałoby interlace'u. Ale investigation trwa :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#9 Post autor: V-12 »

wackee pisze:Jeżeli chodzi o grabowanie, to interlace nie ginie. Po kompresji MPEG2 i authoringu wszystko chodzi pięknie w 50i.

Jeżeli chodzi o podgląd realtime na LCD to nie udało mi się jeszcze znaleźć rozwiązania (w znaczeniu softu wrzucającego dane z firewire na ekran w fullscreenie) które nie naruszałoby interlace'u. Ale investigation trwa :)
Yup tego się obawiałem :) Dlatego wciąż wstrzymuję się z kupnem LCD do C64 :).
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#10 Post autor: booker »

V-12 pisze:Rozumiem, ale co z interlace'm? Nie każdy LCD'k go wyświetla...
Możliwe, że 8" LCD Joytecha do PS2 pociągnie. Obadamy :)

Co do większych LCD VGA można spróbować takie rozwiązanie.

Aha, Posion kupił sobie na Forevera takiego 21'' Samsunga z tunerem, ale pisał, że interlace na tym to katastrofa.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#11 Post autor: skull »

a jak jakość obrazu jest na tym cudku Fenka? Przynam się że sam to już kupiłem, ale jeszcze nie miałem okazji podłączyć do c64.
http://www.allegro.pl/item597740316_tv_ ... elnie.html

na razie mogę tylko powiedzieć że dźwięk jest słaby, obraz z tunera daje rade, ale miewa humory - jak u góry obrazu jest dużo jasnego to gubi synchronizacje.
Używam tego teraz jako tuner tv + monitor commodore 1084 i cały zestaw robi za telewizor w sypialni. Oprócz tych dwóch wad, obraz wygląda całkiem przyzwoicie.
Aha na analogowym wyjściu niestety nie ma OSD.
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#12 Post autor: wackee »

Dajcie jakieś foty, żebyśmy mogli jakość porównać...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#13 Post autor: fenek »

eee, ja mam podlaczony c-64 nadal do monitora 1084 i zaczalem nawet robic effa ...

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#14 Post autor: Izaak Berenbaum »

wackee pisze:Dajcie jakieś foty, żebyśmy mogli jakość porównać...
fot nie mam ale jako ze ogladam po windblowsem to moge screeny wrzucic:

1
2
3

interlace wyswietla normalnie,to przeciez zwykle 2 obrazy z xscrollem przesunietym o 1. niektore inteligentne telewizory traktuja to jako zaklocenie i niestabilny obraz,chca niwelowac efekt i wyswietlaja niepoprawnie,podobnie plynne skrole i inne efekty przesuwania obrazu o 1 piksel moga byc rozmazane.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#15 Post autor: skull »

no całkiem schludne shoty, ale nie pochwaliłeś się konfiguracją - to z tą przeróbką svideo ?? Jaką kartą tv przechwytywany obraz itd itp
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#16 Post autor: Izaak Berenbaum »

c64c obsluguje s-video i nie wymaga zadnych przerobek. wystarczy kabel s-video zeby wykorzystac lepszy obraz. karta leadtek tv2000. jako playera mozna uzyc dscaler ktory ma sporo opcji i funkcji.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#17 Post autor: V-12 »

fenek pisze:eee, ja mam podlaczony c-64 nadal do monitora 1084 i zaczalem nawet robic effa ...
Ja tak samo, 1084S mi wystarcza kompletnie. Nawet jakiś czas temu padł mi trafopowielacz, a po wymianie nawet jakiś ostrzejszy obraz jest :).

Też planuję sobie kupić kartę tv do peceta i zobaczyć, jak będzie wyglądał obraz z komody na moim LCD 22".

Po cenach widzę, że leadtek tv2000 to droga karta, ale widzę, że się opłaca :)
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#18 Post autor: prezes »

wackee, jak pamietasz byly problemy z interlacem na projektorze. Masz jakis pomysl? To jest DLP. Podlaczalismy zdaje sie przez zwykly kabel video.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#19 Post autor: booker »

Izaak Berenbaum pisze:c64c obsluguje s-video i nie wymaga zadnych przerobek.
Nie wszystkie, zwłaszcza wczesne wafle.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#20 Post autor: V-12 »

Izaak Berenbaum pisze:c64c obsluguje s-video i nie wymaga zadnych przerobek. wystarczy kabel s-video zeby wykorzystac lepszy obraz. karta leadtek tv2000. jako playera mozna uzyc dscaler ktory ma sporo opcji i funkcji.
Jaką konkretnie kartę posiadasz? Deluxe, Expert?
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

ODPOWIEDZ