Lepsza jakość obrazu - S-Video w C64

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#101 Post autor: CJ Grass »

problem jednak nie ustąpił - nadal mam paski na ekranie - zakupiony dobrej jakości kabel DIN - SVIDEO (jak na zdjęciu) karta to winfast dtv2000h plus.
ostatnio przejrzałem nagrania ze starszego tunera avermedia cardbus 506r i tam o dziwo obraz był bardzo dobry!
system Win7 x64, macie jakieś sugestie?
muszę jeszcze sprawdzić jak działa c64 pod zwykłym tv.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#102 Post autor: zyga »

Jeśli chodzi o te cienkie pionowe linie co powtarzają się co szerokość znaku, to dotyczy to wszystkich komodorków. Poczytaj ten temat:
http://www.softwolves.com/arkiv/cbm-hackers/8/8212.html

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#103 Post autor: wackee »

Grassoo, dawaj jakiegoś screenshota.

Jeżeli tamta starsza karta działała w niższej rozdzielczości na przykład, to mogła po prostu te linie rozmywać.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#104 Post autor: CJ Grass »

3 posty powyżej zamieściłem screena (falujący ekran, małe kropki - o paskach pionowych nie mowie bo zdaje sobie sprawę z tego ze tak musi być) - myślałem, ze zakłóca prąd, podłączałem c64 pod inne gniazdo niż PC, ale nadal to samo.
dziwne ze na poprzednim tunerze było ok - nawet na kablu din -> 4x chinch.

k.

#105 Post autor: k. »

no jak ja ciebie rozumiem, że jak zmieniasz żonę na drugą żonę i twierdzisz że ta pierwsza była lepsza to znaczy że coś nie jest teges z Tobą? W sprzęcie tak to nie działa. Ja kupiłem na allegro chyba z 3 karty zanim miałem obraz z kablówki na ekranie kompa. Wróć do pierwszej żony:)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#106 Post autor: wackee »

Grass, daj skrina na nowym kablu...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#107 Post autor: CJ Grass »

"pierwsza żona" była na PCMCIA, sprzedawałem laptopa - sprzedałem i ją (w końcu rodziny się nie rozdziela), teraz nowa zona daje poznać się z dobrej strony (lepsza jakość TV), jedyny minus na ta chwile - dziwne zakłócenia podczas używania c64.
czy to może być wina sterowników?
PS sprawdziłem wideo na wejściu CVBS - obraz bez zakłóceń.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#108 Post autor: wackee »

To może stosując brzytwę Ockhama masz kartę z walniętym wejściem s-video? A spróbuj podłączyć pod nie np. DVD kablem s-video?
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#109 Post autor: CJ Grass »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

podłączyłem dvd pod svideo i pod wejście chinchowe / w obu przypadkach obraz idealny, jedynie C64 odbiera jak na załączonych obrazkach, jakoś jest dobra ale obraz "pływa".
Tutaj filmik (najlepiej widac na pelnym ekranie, kropki i pływanie obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=2Duz98e1DtA

k.

#110 Post autor: k. »

a masz tego samego komcia co się pierwszą żoną dogadywał? Bo jak tak to ja nadal twierdzę że to wina karty. Ogólnie jak podłącze komcia pod TV samo włączenie go powoduje zakłócenia. Karta jest dość czułym ustrojstwem i jak pamiętam to głowica w tunerze na philipsie chodziła ok a na jakimś innym badziewiu już nie (poprawka że to było 10 lat temu więc mogło być odwrotnie). Same szumy od płyty i procka miały znaczenie, jak zmieniłem k6 na jakieś badziewne semprony to była różnica w obrazie mimo że tuner ten sam. Ogólnie temat jest ciężki (wyeliminowanie szumów). Ja próbowałem ekranować co się da, grzejniki itp;)

Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#111 Post autor: CJ Grass »

komp ten sam, poprzedni tuner avermedia był na gniezdzie pcmcia a do komputera podłączony był za pomocą karty pci (kontrolera), teraz tuner winfast dtv2000h plus PCI i takie buty....
komputer podłączony do upsa, nawet commodora podłączałem na listwie z innego pokoju - te same zakłócenia.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#112 Post autor: wackee »

no faktycznie z tym pływaniem jest dramat.
chyba musisz się przejść do kogoś z tą kartą, kablem i c64 i stestować na innym kompie.
ja mógłbym ci ewentualnie stestować ten kabel, ale myślę (kuźwa, mam nadzieję) że z nim jest raczej ok...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#113 Post autor: skull »

CJ Grass pisze:komp ten sam, poprzedni tuner avermedia był na gniezdzie pcmcia a do komputera podłączony był za pomocą karty pci (kontrolera), teraz tuner winfast dtv2000h plus PCI i takie buty....
komputer podłączony do upsa, nawet commodora podłączałem na listwie z innego pokoju - te same zakłócenia.
łoł, już naprawdę niewiele zostało do "wyeliminowania". Dokładałeś jakieś karty do kompa ? przesuń o złącze pci dalej. Spread spectrum w biosie uaktywnij. Wszystko to szukanie po omacku. Ewidentnie tryb Hires mu nie służy - może po prostu taka wersja VIC-a, a może zasilacz. Spróboj zrobić screenshota bez dźwięku.
Bo pecet to zwykły banan...

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#114 Post autor: Jacek31 »

Akar to tylko warystor + kondensator w środku i bezpiecznik, więc tak defakto nie ma prawie żadnych właściwości filtrowania z sieci śmieci. jak byś chciał dobry filtr to być musiał zakupić sobie coś takiego:
http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/71401/ ... -6dx3.html
i włożyć do środka. Tyle w sprawie tgz. listw komputerowych, które się reklamuje, jako filtry, a tak naprawdę są najwyżej kiepskim zabezpieczeniem przepięciowy za 30-80zł, a które są zwykłym przedłużaczem z elementami za 4zł w środku.
Natomiast w sprawie zakłóceń. Pamiętajmy jakiej jakości jest 20 letnia konstrukcja zasilacza C64, a współczesnego PC. No i jakość samych układów graficznych. W przypadku PC, sytuacje pogarsza często fakt że w obudowie wiszą kable zasilania i sygnałowe, które też są źródłem zakłóceń. Dochodzi do tego WIFI, i inne bezprzewodowe urządzenia. Z drugiej strony tanie kable AV też raczej jakością nie grzeszą.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#115 Post autor: k. »

testowanie karty na innym kompie też mi kiedyś doradzono i dlatego wymieniłem kartę :)

Awatar użytkownika
CJ Grass
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:48

#116 Post autor: CJ Grass »

w kompie mam to co miałem przy karcie firmy AverMedia - nic nie dokładałem. slotu PCI wolnego nie mam żeby przełożyć kartę.
dziś sprawdzę c64 pod zwykłym TV.
ponieważ mam jeszcze jedną c64 sprawdzę czy na niej tez tak obraz pływa, do tej pory sprawdzałem inny zasilacz do c64 i to samo.
sprawdzałem tez samo c64 bez magnetofonu, stacji, finala, joya - obraz również pływa, pod inne gniazdko - tez bez zmian.
po odłączeniu dźwięku obraz bez zmian.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#117 Post autor: wackee »

Tak abstrahując, to co ty się tak na tej jakości obrazu skupiasz? Powinieneś odpalać jakiś soft do komponowania i wziąć się za pisanie muzyczek na komie, a nie zajmować się pierdołami... ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ