1541 Ultimate - dospawanie Ethernetu

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

1541 Ultimate - dospawanie Ethernetu

#1 Post autor: KB777 »

Kto ma 1541 U (wszystkie batche poza pierwszym) bez Ethernetu a chciałby mieć wersję z Eth ?

Mam mały zapas kontrolerów Eth i transformatorów (właśnie je było najtrudniej zdobyć - ale w Shenzen można kupić wszystko ;) ) i niedługo będę miał gniazdka (Giedeon tu też zaszalał, bo wrzucił SMD, których w sklepach nie ma).

Jak ktoś jest zainteresowany - proszę o PM.

Edit:

Jeśli znacie jakiś dobry serwis RTV lub GSM lub kogoś kto zna się na lutowaniu (SMD) - mogę również wysłać elementy.

Jest tylko jedno "ale" - CS8900-cq3 (kontroler Eth) w cenie "promocyjnej" mam tylko 8 sztuk. Potem trzeba będzie dokupywać już w normalnej cenie (czyli chyba powyżej 20 PLN). Transformatorów mam trochę więcej.

Może ktoś wie, gdzie mają gniazdka Eth (RJ45), ekranowane, SMD (!) - bez konieczności zamawiania wagonu i czekania pół roku ?
- konto nieaktywne -

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#2 Post autor: suchy »

@KB777, zobacz może tu:

http://www.diax.pl/user/index.php5?sear ... d=6&page=1

... niby są (takie?), ale trzeba sprawdzić, czy faktycznie i w jakich ilościach!
C64PLC

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#3 Post autor: suchy »

... sorrki pomyłka, to są do PCB przewlekanego - kiepskie zdjęcia mnie zmyliły. No będzie problem z SMD w ilościach detalicznych - pewnie towar niechodliwy. W hurtowni Micros z Krakowa występują w bazie, ale aktualnie stany zerowe (na zamówienie), poza tym tam trzeba brać w pewnych ilościach (no może nie wagon), ale jakieś minimalne opakowanie (czasami rozpakują, jak bierzesz, jeszcze coś więcej - kiedyś zamawiałem u nich towar do sklepu). Gniazda RJ45 do SMD mieli takie:

Obrazek

i takie:

Obrazek


Hurtownia MICROS

Pozdrawiam
suchy
C64PLC

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#4 Post autor: KB777 »

suchy pisze:... sorrki pomyłka, to są do PCB przewlekanego - kiepskie zdjęcia mnie zmyliły. No będzie problem z SMD w ilościach detalicznych - pewnie towar niechodliwy. W hurtowni Micros z Krakowa występują w bazie, ale aktualnie stany zerowe (na zamówienie)

[...]

Pozdrawiam
suchy
Dzięki Suchy, ja już sprawdzałem co większe firmy od elektroniki u nas ;)

Okazuje się, że kilka RJ-ów mogę wylutować ze sprzętu, który uratowaliśmy w firmie przed recyklingiem ;) Wprawdzie to są 10-pinowe gniazdka, ale przecież 2 skrajne wyprowadzenia mogę wyciąć. Wtyk Eth w każdym razie pasuje :)
Do testów - jak znalazł. Tyle, że nie będę czegoś takiego wciskał ludziom.
- konto nieaktywne -

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#5 Post autor: Jacek31 »

A na TME sprawdzałeś. Prawie na pewno mają. Tylko pytanie czy cena do przyjęcia, bo z tym różnie u nich, czasem człowiek jest mile zaskoczony a czasem chwyta się za głowę i pyta sam siebie "jak tak można i kto to kupuje ??" :shock: Np. TL082 który u większości kosztuje ok 0,7zł u nich kręci sie w okolicy 0.81zł + VAT i trzeba brać 3 szt. a na AVT już ten sam układ kosztuje 0,60zł i to z VAT i można brać po 1.
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.

k.

#6 Post autor: k. »

tam jest więcej takich kwiatków, np. cena CPLD Xilinxów :)

ODPOWIEDZ