Strona 1 z 1

ULTIMATE 2+ wyjście liniowe audio

: sob lis 30, 2019 11:51 pm
autor: Katon
Wklejam poniższy tekst z dokumentacji od Ultimate 2+ zaraz będzie pytanie.
Audio
Zielone złącze audio po lewej stronie urządzenia zapewnia stereofoniczny sygnał wyjścia liniowego. W menu konfiguracji można wybrać, co zostanie skierowane do kanałów wyjściowych. Dostępne opcje obejmują:

Stereo SID;
Moduł Ultimate Audio (do odtwarzania próbek);
Szpilki do odczytu / zapisu na taśmie (do słuchania sygnałów dźwiękowych na taśmie);

Podłączając słuchawki do zielonego wyjścia liniowego poprzez wtyk jack 3.5 mam dźwięk odtwarzanego np. Dema lub kolekcji muzycznej w słuchawkach. I teraz moje pytanie , prośba brzmi: czy z ww. Wjścia jak zamiast słuchawek podłączę kolumnę typu Sony Power Audio 600wat z wejściem na złącza 2x jack kanał lewy prawy będzie grała komodorowska muza bez uszkodzenia SIDA nadmienię że za monitor u mnie robi TV GRUNDIG który mam podłączony z komcia przez euro scart i tu mamy obraz i dźwięk który słyszę zarówno na tv i słuchawkach podłączonych do Ultimate. I następne pytanie czy z poziomu Ultimate wchodząc w menue audio output można zwiększać głośność odtwarzanej muzyki. Proszę o podpowiedź jak co zrobić żeby to wszystko zadziałało i czy jest w ogóle taka możliwość. Pozdrawiam KATON

Re: ULTIMATE 2+ wyjście liniowe audio

: ndz gru 01, 2019 1:00 pm
autor: Steffan
Na wyjście, o którym piszesz możesz przekierować:

-stereo SIDa;
-Ultimate Audio - odtwarzanie np. mod-ów z Amigi,
-dźwięk ładowania z magnetu,
-symulacja dźwięku stacji

-jako że to wyjście to nie ma znaczenia jaki odbiornik do niego podłączysz (słuchawki, wzmacniacz, czy jak piszesz kolumnę, która ma wzmacniacz wbudowany). To kwestia kabla bo z tego co piszesz to tam są 2 m-jack mono na każdy kanał osobno.
Tak na marginesie ciekaw jestem dźwięku stacji na 600 watowym głośniku, a ładowanie z taśmy to już byłby kosmos!

-tak możesz z menu podgłośnić (niewiele) i ściszyć dźwięk.

Mam nadzieje, że pomogłem.
Pozdrawiam.

Re: ULTIMATE 2+ wyjście liniowe audio

: ndz gru 01, 2019 1:32 pm
autor: carrion
@Katon
Stefan już nieco odpowiedział, ale najważniejsze chyba info o tym wyjściu (zielonym) mini jack jest takie, że tam nie gra prawdziwy SID z twojego C= ale emulowany w Ultimate, ale tak, powinen bez problemu grać na wieży czy na czym tam chcesz. Ja mam np podłączone stare zewnętrzne głośniki od PC i używam tylko do słuchania 2SIDów i czasami amigowskich modułów (bo ultimate je odgrywa), jak nie chce mi się włączać amigi.

Re: ULTIMATE 2+ wyjście liniowe audio

: ndz gru 01, 2019 5:53 pm
autor: Katon
Dziękuję Steffan & Carrion za szczegółowy opis , wszystko zrozumiałe i działa jak należy. Pozdrawiam KTN.