nowy emulator c64 dla mobilnych

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#21 Post autor: Nitro »

Przy tworzeniu emulatora mamy trzy szkoły:
interpretację
statyczną rekompilację
dynamiczną rekompilację
Commodore 64 jako komputer, gdzie używa się multum trików przy pisaniu programów+korzysta ze stacji w niestandardowy sposób nie pozostawia innej opcji przy pisaniu emulatora niż interpretacja, która jest najwolniejsza, możemy ją przyrównać do wspomnianej maszyny wirtualnej JAVY.
Tak więc mamy: maszyna wirtualna C64 -> maszyna wirtualna JAVA -> system -> hardware.
Jako ciekawostka powstał emulator rekompilujący kod C64, nie działa stacja i większość tricków ale coś tam się odpala przy ogromnej prędkości, polecam porównać z najnowszym VICE'm.
http://micro64.de/

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#22 Post autor: pajda »

Nitro pisze:iPhone'a przecież można złamać, jest nawet drugi market z aplikacjami, które się Apple nie podobają, na pewno znajdzie się na złamanego emulator C64.
He jednak złamasy dopuścili do AppStore ;)
C64/Manomio LLC, koszt $4.99 za to dostajemy 8 padakowatych gierek (Dragons Den, Le Mans, International Basketball, International Soccer, International Tennis, Jupiter Lander, Arctic Shipwreck, Jack Attack) + możemy dokupić inne.

Emu (to trochę za mocne słowo, wg Applowskiej nomenklatury ten program to wirtualne C64 z kilkoma grami...) jest tak skonstruowany, że bez jailbreaka nic innego czego nie autoryzuje firma z Curpentino nie odpalimy. Dlatego ja odpaliłem to na swoim starym iPhonie z jailbreakiem i podmienionym certyfikatem pozwalającym instalować obce pliki .ipa.

Pogrzebałem trochę w systemie plików i dana gra ma swój katalog w nim obrazki w png (screenshoota z tytułem), nagłowek w xhtml z opisem gry i plików oraz "freeza" z save oraz stare, poczciwe pliki d64 i t64 ;)
Podmieniłem dla próby plik z grą i odpaliłem ze dwa demka - działają ;)
W plikach od emu przewijają się nagłowki bądź pliki tekstowe FRODO więc wiadomo przynajmniej co za tym stoi.

Niestety póki co jest to ciekawostka, bo po prawdzie szkoda wydawać 5 baksów za takie nieporozumienie - zwłaszcza w kontekście tego, że praktycznie na każdą platformę jest darmowy emulator C64 pozwalający odpalać co się komu żywcem podoba...

Za to jak ktoś ma iPhone to polecam Sid Player (jedna wersja lite, za free oraz wersja Pro za $1.99) i to warto kupić. Gra całkiem fajnie, obsługa intuicyjna i szybka, do tego pozwala ściągnąć całe archiwum HVSC jednym kliknięciem. Przeglądanie SIDów online jest przewygodne i błyskawiczne, mamy dostęp do poszczególnych SIDów każdego muzyka alfabetycznie, klikamy i odpala w locie oraz automatycznie archiwizuje w pamięci iPhone robiąc playliste (nawet z takim bajerem jak ilość odtworzeń). Można ustawić rodzaj układu SID, tryb PAL bądź NTSC, własną długość odtwarzania SIDa - po prostu niezły grajek :)

Polecam.
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#23 Post autor: leming »

@Pajda a to cudo emuluje dobrze resid-fp 8580R5 1489 ??
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#24 Post autor: pajda »

leming pisze:@Pajda a to cudo emuluje dobrze resid-fp 8580R5 1489 ??
Już się nie rozpędzaj :)
Tylko stary/nowy SID...
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#25 Post autor: SUDi »

Własnie testuje emulator Komodorka na Nokii 6650 - Frodo na Symbiany S60. Narazie uruchomiłem pare gierek, ale żeby był dźwięk i inne opcje w emulu trza zainstalować biblioteke Bilbo. Przeszukałem cały net ale ni ma nigdzie, a autor udostępnia ją tylko po dotacji PayPal. Wersja Bilbo musi być taka sama jak Froda - Bilbo S60 v1.0 nie działa

Ma ktoś Bilbo S60 v.1.5?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#26 Post autor: booker »

pajda pisze:
leming pisze:@Pajda a to cudo emuluje dobrze resid-fp 8580R5 1489 ??
Już się nie rozpędzaj :)
Tylko stary/nowy SID...
Sidplay Pro ma resida-fp i jedzie dobrze. Jak pamiętam ma jednego 8580 i chyba że dwa czy trzy 6581. Na iPhonie 3G czasem się zatyka na multi (pomaga wyłączenie oscyloskopa), ale na iPhonie 3G S niby funga full miodo, czego akurat nie mogę sprawdzić.

Nie wiem dlaczego kolekcję zatrzymali sna HVSC 49.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ODPOWIEDZ