Pseudo stereo SID?

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

Pseudo stereo SID?

#1 Post autor: Lobo »

Chciałem poznać wasze opinie na temat tego schematu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#2 Post autor: Raf »

ten przelacznik od /CS jest tak narysowany ze nie jest pewne po co on jest, ale IMO to jest uklad ktory pozwala wybrac przelacnzikiem jednego badz drgiego sida w c64 (jesli tak faktycznie jest - jedyne sensowne zastosowanie ... 6581 i 8580 jednoczesnie w C64)... skad w ogole ten schemat?

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#3 Post autor: Ramos »

To ma być schemat 2SID? Czy może jest jak to zauważył Raf schemat do przełączania z jednego SIDa na drugi. Moim zdaniem trochę źle narysowany, ale nie jestem zawodowym elktronikiem i mogę pomylić.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#4 Post autor: Lobo »

Coś znalazłem na ten temat tylko po niemiecku. Chodzi tu chyba raczej o commodore 128.

http://www.c128.net/articles/pseudo_sid.htm

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#5 Post autor: Raf »

niestety nie sprecham ;-) tak czy siak jak znajdzie sie ktos kto wlada niemeickim to pewnie powie o co chodzi w tym doppel-sid ;d

k.

#6 Post autor: k. »

analiza logiczna jest dość prosta drugi sid jest cały czas zapisywany (cs=0) można to odłączyć poprzez zwarcie CS do +5V .. co jest dość dziwnym rozwiązaniem bo odłącza oba sidy od lini cs. Po ludzku dwa sidy grają jednocześnie dlatego jest to pseudo stereo.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

Re: Pseudo stereo SID?

#7 Post autor: booker »

Lobo pisze:Chciałem poznać wasze opinie na temat tego schematu.
http://www.bigmech.com/misc/c64mods/audioinout.html

sid2sid ?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#8 Post autor: booker »

kisiel pisze:analiza logiczna jest dość prosta drugi sid jest cały czas zapisywany (cs=0) można to odłączyć poprzez zwarcie CS do +5V .. co jest dość dziwnym rozwiązaniem bo odłącza oba sidy od lini cs. Po ludzku dwa sidy grają jednocześnie dlatego jest to pseudo stereo.
Dobre! :D Chce to!

Aha, co do translacji, mozna uzy gógla

http://translate.google.com/translate?u ... l=de&tl=en

http://translate.google.com/translate?u ... l=de&tl=pl

8)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#9 Post autor: booker »

Generalnie to poszukuje jakiegos dobrze zrobionego przelacznika miedzy 6581 i 8580

Mam plyte nowa i stara wiec nie gra roli w co to bedzie wepniete, wolabym miec jednak w nowszej obudowie.

Jezeli bedzie mozna przelaczac SIDy w trakcie pracy - cud miod.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#10 Post autor: booker »

W zasadzie to moga sobie grac dwa, a przelaczac sié bedzie tylko juz output :)

Aczkolwiek facio tam pisze, ze jakies wianki mu sie pojawiaja na roznych zakach - niektore chodza ok, niektore wariuja. :)

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#11 Post autor: Raf »

cos takiego mozna spokojnie wykonac przy uzyciu jednego 74139 oraz przelacznika, jesli nie boisz sie obu sidow nalutowac na siebie ;-)


a co do napiecia zasilania (9v vs 12v) nie ma to tak naprawde wiekszego znaczenia.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#12 Post autor: booker »

Raf pisze:cos takiego mozna spokojnie wykonac przy uzyciu jednego 74139 oraz przelacznika, jesli nie boisz sie obu sidow nalutowac na siebie ;-)


a co do napiecia zasilania (9v vs 12v) nie ma to tak naprawde wiekszego znaczenia.
Wiesz, mozna zrobic jakas podstaweczke, moze uzyc SID2SID?

Nie wiem jak - wiem tylko, że jakby ktoś się podiał zrobić porządnie taki dobrej klasy przełącznik to możemy pogadać o kasce. :)

Kisiel, odbierasz PW na tym forum? :)

k.

#13 Post autor: k. »

@booker
nie jestem zainteresowany robieniem takich przełączników ani na pająka ani robieniem pcb. Kupa czasu zmarnowana na nikły efekt.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#14 Post autor: booker »

kisiel pisze:@booker
nie jestem zainteresowany robieniem takich przełączników ani na pająka ani robieniem pcb. Kupa czasu zmarnowana na nikły efekt.
ok. dzięki za odpowiedź.

k.

#15 Post autor: k. »

ale wrazie czego mozesz się pytać co i jak :)
500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Jacek31
Posty: 230
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:33

#16 Post autor: Jacek31 »

Hm.. dziwaczne rozwiązanie. :? Po co 2 SIDy jak nie masz możliwości ich niezależnego programowania w celu uzyskania nazwijmy to prawdziwego "STERO"
Na Stereo z MONO, są lepsze i prostsze metody np. TDA8425, który ma w sobie to co trzeba, oraz 3 pasmowy korektor audio. Wszystko ładnie zapakowane w jeden scalak, programowany cyfrowo przez I2C.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#17 Post autor: leming »

odswiezam starucha...
pamieta ktos jaki adres mial drugi sid w rozwiazaniu 2sid mr fiza? :) zawsze zapominam :D
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

ODPOWIEDZ