Renowacja C64C

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Hieronim
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2016, 08:43

Renowacja C64C

#1 Post autor: Hieronim »

Cześć, nazywam się Hieronim i to jest mój pierwszy post.
W dość zabawnych okolicznościach zostałem właścicielem Commodore C64C sprzęt wygląda na bardzo zaniedbany więc profilaktycznie nie podłączałem zasilacza, rozkręciłem go i okazuje się że należy mu się porządne mycie. Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki czym go umyć? mam na myśli płytę główną, o wybielaniu klawiatury czytałem ale na razie nie myślę o tym. Czy alkohol izopropylowy będzie ok?

Pozdrawiam,

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

#2 Post autor: Nameless »

Wyciagnij uklady i wrzuc pod prysznic.

Hieronim
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2016, 08:43

#3 Post autor: Hieronim »

Poszukałem trochę na forum i znalazłem potrzebne informacje, było to łatwiejsze niż przypuszczałem ;) temat do zamknięcia:)

moneo
Posty: 54
Rejestracja: 06 lut 2010, 00:33

Re: Renowacja C64C

#4 Post autor: moneo »

Hieronim pisze: W dość zabawnych okolicznościach zostałem właścicielem Commodore C64C sprzęt wygląda na bardzo zaniedbany więc profilaktycznie nie podłączałem zasilacza, rozkręciłem go i okazuje się że należy mu się porządne mycie. (...)
O tym, jak kupiłem c64 i jak odmieniłem jego los.

Może pomoże ten krótki opis.

Gratuluję, pozdrawiam i życzę trwania w wytrwałości w przywróceniu c64 do życia.
M.

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

#5 Post autor: drygol »

wczoraj klepalem , jak sie przyda to git ;)
https://www.retrohax.net/c64-breadbin-r ... ion-again/

Hieronim
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2016, 08:43

#6 Post autor: Hieronim »

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, zobaczę co uda mi się zrobić i pochwalę się efektem końcowym. Zabawne, popytałem po znajomych i okazało się że będę miał do niego magnetofon, nie wiem tylko czy sprawny;)

ODPOWIEDZ