Vic 1541 nie kopiuje dyskietek

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
koxy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:18

Vic 1541 nie kopiuje dyskietek

#1 Post autor: koxy »

Witam,
Mam problem z moją stacją, działa formatowanie, odczytywanie, natomiast zapis pliku/plików na dyskietke nie i nie wiem o co biega... Próbuję skopiować jakikolwiek plik przez XU1541 i zaczyna migać czerwona dioda, silnik stacji chodzi w kółko, na dyskietce tworzy się poprawna nazwa a plik zajmuje 0 bloków. XU1541 na pewno sprawne bo działa bez problemu z drugą 1541 jak i 1541-II, przełożyłem wszystkie scalaki z działającej 1541 i dalej to samo. Jak już wspominałem formatowanie/odczyt działa mam problem tylko z zapisem, gdzie szukać ?

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

#2 Post autor: Nameless »

napędów pewno nie podmienisz bo złączki nie pasują ;-(
przemierz rezystancje na głowicy kabelki 1 345
być może jest przerwa

koxy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:18

#3 Post autor: koxy »

Nameless pisze:napędów pewno nie podmienisz bo złączki nie pasują ;-(
przemierz rezystancje na głowicy kabelki 1 345
być może jest przerwa
Zamieniłem całe płytki z chipami, okazało się jednak, że 325572-01 był padniety, co dziwne, wcześniej jego też podmieniałem na dobrej stacji i był ok. Po przełożeniu całej plytki do stacji, która nie zapisywała, przestał działać silniczek tzn zapalala sie zielona, pozniej czerwona i gasła, ale silniczek nie krecił ani razu, no i wogole stacja nie chiała nic odczytać. Wymieniłem 325572-01, chodzi i zapisuje/odczytuje/formatuje.

Dla świetego spokoju zmierzyłem napięcie na P1 pin 1 i 4 15,1 V czyli miesci się w normie, natomiast między 2 i 3 jest tylko 9 V, z tego co wyczytałem z ksiązki serwisowej do 1541 powinno być między 9,5 a 13,5. Czyżby zasilacz do wymiany ?

ODPOWIEDZ