Problem z C64 (prawdopodobnie z IRQ)

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Problem z C64 (prawdopodobnie z IRQ)

#1 Post autor: kmeg »

Walczę dalej ze swoim starym C64, który zachowuje się niestabilnie. Mam wrażenie, że problemem jest generowanie zbyt dużej ilości przerwań IRQ w miejscach, gdy nie powinny być one generowane. Wygląda to tak, że np. SIDy są odgrywane jakby kilka razy na ramkę, 2bitowe loadery mają przekłamania ładowania danych, multiplexer sprite skacze po ekranie jak szalony. Z tego co pamiętam to za IRQ odpowiada CIA1 ale nie pamiętam już sprzętowych zależności za tym. Kończą mi się już pomysły ale może ktoś coś zasugeruje...

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#2 Post autor: wegi »

kasujesz przerwanie w układzie który je wywołał ? bit $dc0d. inc $d019, bit $dd0d... (?) Ogarnąłęś czy przypadkiem nie jest uruchomionych kilka źródeł przerwań?

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#3 Post autor: kmeg »

wegi pisze:kasujesz przerwanie w układzie który je wywołał ? bit $dc0d. inc $d019, bit $dd0d... (?) Ogarnąłęś czy przypadkiem nie jest uruchomionych kilka źródeł przerwań?
Dobry trop.
Przed chwila udało mi się szczęśliwie rozwiązać problem. Przyczyna leżała najwyraźniej w VIC a konkretnie w zimnym lucie lub jakimś wrednym syfie w podstawce (VICa oczywiście wcześniej wyjmowałem i pryskałem chemią do kontaktu aby odświeżyć styki). Przelutowałem jeszcze raz wszystkie piny VIC'a i przeczyściłem mechanicznie każdą dziurę w podstawce... i problemy znikneły.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

No i obyło sie bez Miernika :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#5 Post autor: kmeg »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:No i obyło sie bez Miernika :)
Rozczaruje Cie! Był miernik (ale obyło się bez oscyloskopu).

ODPOWIEDZ