C64 z przełącznikami

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

C64 z przełącznikami

#1 Post autor: SUDi »

Mam okazję kupić sprawny C64 z beczką 1541 za 20 ojro, zestaw jak na zdjęciu które załączam.
C64 ma wyprowadzone w obudowie nad klawiaturą 1 przełącznik i 1 przycisk.
Ktoś mnie oświeci co by to mogły być za wajchy? Rozszerzenie pamięci i reset? Wiem że sporo się podobnego sprzętu przewinęło przez to forum ale wolę spytać...Nigdy nie miałem Komody z extra bajerami.
No i czy się to opłaca kupić za tą cenę...obudowy pożółkłe, brak klawisza, stacja pewnie fest zakurzona bo widać przy slocie na dyskietki. Co sądzicie?
Załączniki
c64+1541.jpeg
c64+1541.jpeg (89.74 KiB) Przejrzano 5504 razy

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Ja mam cos takiego, przelacznik to przyspieszenie do 2mhz, a przycisk to reset. Do rozszerzenia pamieci +64kb nie potrzebny byl przycisk.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

Re: C64 z przełącznikami

#3 Post autor: bimber »

klawisz można dosztukować, a obudowę wyczyścić.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: C64 z przełącznikami

#4 Post autor: SUDi »

bimber pisze:klawisz można dosztukować, a obudowę wyczyścić.
wiem wiem, to pikuś, była tu ostatnio dyskusja jak czyścić zabrudzone plastiki...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#5 Post autor: carrion »

IMO przełącznik to może być JiffyDos.... najczęściej tak to wygląda/ło

Co do klawisza to mam klawisz "5" z C64G. dałem kiedyś taki komputer jako nagrodę na którymś SP. wtedy bez klawisza, a teraz przebudowująć piwnicę go znalazłem... V12 raczej już tego klawisze nie chce (Tropyx wygrał na tym party ten, wówczas mój C64 w demo compo)...
anyway klawisz mam i jak chcesz to ci dam, ale będziesz miał chyba dwa klawisze "5" :). it's your call.
zawsze możesz wystawić na allegro, ebay, amibay... jako zagubiony klawisz z komputera V-12...
daj znać - klawisz czeka.

[edit]
co do ceny 20 ojro - chyba może być. dał bym tyle... jęsli i stacja i c64 są sprawne.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ