XU1541 - Przenoś dane po USB! koniec z LPT! - OFF-TOPIC

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#41 Post autor: Raf »

Spodziewalem sie, ze przyjdzie kolega. Prezes sam nie dal rady wymyslic odpowiedzi?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#42 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Tajemnica poliszynela jest, ze Elbanowi wlasnie Prezes pisze teksty :)
elban pisze:szkoda, ze nie mozna dodac ankiety
Prezes, zapytaj Elbana jak to mozna zrobic :)

http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?t=179
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#43 Post autor: elban »

Raf to Ty tez popros kolege zeby Ci napisal jakas odpowiedz, bo naprawde chetnie bym poczytal dlaczego inni scenowicze tez nie przyjezdzaja (sami, w ogole) na party ;) Tylko strzalaj focha od razu i nie pytaj sie dlaczego mialbys mi pomagac, dobra? ;)

Sebaloz - dobre. + 5pkt do lansu. Uzbierasz jeszcze 10 i bedziesz mogl sam przyjechac na party - bez podwozki Prezesa.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#44 Post autor: V-12 »

Nie rozumiem waszych przepychanek słownych. Ale Raf ma rację. Ja tam przyjeżdżałem nie raz sam na party, tłukąc się setki kilometrów i bynajmniej nie patrzałem na to, czy ktoś z mojej okolicy jedzie, czy nie. Jak jechał, to przynajmniej było weselej w pociągu :D A jak nie, to jego strata. Ja na party chciałem być to jechałem :D Miałem samotnego tripa chociażby na Floppy 2005 do Szwecji, na szczęście poratowali mnie potem chłopaki na miejscu i dowieźli samochodem na party place. Na syfa04 też jechałem sam i to w dodatku prosto z pracy, tak samo na pierwszą silesię, żeby tylko być, nawet w sobotę, ale żeby z wami się zobaczyć (wami scenowcami bez względu na płeć, wiek, wyznanie religijne czy umiejętności werbalne na forum:):) I tak powinno być :)

I w moim odczuciu dialog Rafa to nie foch. Przy fochu, jak została przytoczona definicja, jedna ze stron zaprzestaje kontaktu. A tutaj jest dialog i odpieranie zarzutów :).

Czy wy na serio nie umiecie się dogadać? :D omg.

Edit: Nitro, coś słabo zamknąłeś temat xD
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#45 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

elban pisze:bedziesz mogl sam przyjechac na party - bez podwozki Prezesa.
W tym roku tez licze na podwiezienie, tylko nie wiem jak do tego pomyslu przekonacie maszyniste pociagu?

A pamietasz jak ukrywales sie na intel outside bo ktos powiedzial ze
TWOJA STARA PRZYJECHALA ZABRAC CIE Z PARTY DO DOMU :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#46 Post autor: prezes »

Wyjasnienie do listy:

1. Nigdzie nie napisalem ze podejme sie wykonania tego kabla. To nie jest oferta sprzedazy. Lista powstala dla orientacji - oszacowania kosztow zakupu czesci i plytki. Im wiecej chetnych tym nizsze koszty, mozna zlozyc zbiorcze zamowienie.
2. Wpis to chec posiadania kabla. Wpis nie jest deklaracja wplaty.
3. Nie podejmuje sie wlasnorecznego wykonania. Probuje tylko pomoc w organizacji zakupu, ewentualnie produkcji. Na razie w inicjatywie pomogl tylko kisiel (dzieki).
4. Jesli uda nam sie zlozyc zamowienie, mozemy sprobowac znalezc pana Jozka ktory posklada to do kupy za jakies rozsadne wynagrodzenie.
5. Na pewno nie zamierzam na tym zarobic (dzien dobry Raf).

Nitro, rozbroiles mnie zamknieciem watku. Trudno, nic na sile. W sumie to jest nawet smieszne. Widocznie zrobilem blad bo zamiast wkleic bez mydla link do swojej aukcji za 120pln rozpoczalem inicjatywe taniej produkcji. Ale jestem frajerem. Teraz nie dosc ze nie zarobie ani grosza to jeszcze wyszedlem na lamera. Powialo prawdziwym duchem sceny...

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#47 Post autor: prezes »

Dziekuje ci Rafie za okazanie litosci i nie wysmianie mojej osoby, i to w moim stylu (ach jakaż to bylaby kompromitacja!). Ale nic straconego - właśnie postanowilem dac ci kolejną szansę!

Sądząc po tym co piszesz nie miesci ci sie w glowie ze mozna czasem zrobic cos bezinteresownie. Zabrakło ci wyobrazni na posądzenie mnie o chęć zorganizowania głupiego kabla dla kolegów non profit. Zadziwiłeś mnie - czy naprawde pomyślales ze przyszedlem do ciebie w łache po to żeby zarobić te śmieszne pare złotych? I te teksty rodem z KDT: "juz widze cala scene lecaca po plytki... ".

Ale wiesz co, w sumie to nawet ciebie troche rozumiem. Wyszlo ile chcesz na nas zarobic, kazdy by sie wkurwil. No i pewnie teraz spadnie ci zarobek na allegro...

Swoja drogą jaka to ironia losu - koleś który wchodzi na scenę historią o paleniu sidow samodzielnie zmontowal kabel za który sam nie wie ile sobie życzyć.

Aha, do Sosnowca ('95, nie pamietam nazwy party), Norta 4 do Bartoszyc i pierwsza Silesie przyjechalem solo. Ssij truskawe.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#48 Post autor: kotrobot »

Jestem zainteresowany zakupem takiego urządzenia.

Bez wnikania w dyskusję powyżej.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#49 Post autor: Cobra »

kotrobot pisze:Jestem zainteresowany zakupem takiego urządzenia.

Bez wnikania w dyskusję powyżej.
ja też,no chyba,że zakupię na allegro,ale pewnie ktoś przelicytuje moje max.
a teraz czas na wyjazd.Pozdrowionka dla Wszystkich.
8 bit rulez:)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#50 Post autor: Nitro »

Wyjasnienie do listy:

1. Nigdzie nie napisalem ze podejme sie wykonania tego kabla. To nie jest oferta sprzedazy. Lista powstala dla orientacji - oszacowania kosztow zakupu czesci i plytki. Im wiecej chetnych tym nizsze koszty, mozna zlozyc zbiorcze zamowienie.
2. Wpis to chec posiadania kabla. Wpis nie jest deklaracja wplaty.
3. Nie podejmuje sie wlasnorecznego wykonania. Probuje tylko pomoc w organizacji zakupu, ewentualnie produkcji. Na razie w inicjatywie pomogl tylko kisiel (dzieki).
4. Jesli uda nam sie zlozyc zamowienie, mozemy sprobowac znalezc pana Jozka ktory posklada to do kupy za jakies rozsadne wynagrodzenie.
5. Na pewno nie zamierzam na tym zarobic (dzien dobry Raf).

Nitro, rozbroiles mnie zamknieciem watku. Trudno, nic na sile. W sumie to jest nawet smieszne. Widocznie zrobilem blad bo zamiast wkleic bez mydla link do swojej aukcji za 120pln rozpoczalem inicjatywe taniej produkcji. Ale jestem frajerem. Teraz nie dosc ze nie zarobie ani grosza to jeszcze wyszedlem na lamera. Powialo prawdziwym duchem sceny...
Tak trzeba było od razu, wczorajszy half-zombie by tematu nie zamknął. Topic odblokowany.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#51 Post autor: Raf »

Ja rowniez dalej oferuje urzadzonko.

Prezes, to ze wyjechales z tym drugim tematem wlasnie po to, aby zalamac moja sprzedaz (ojej! ja chce zarobic uczciwie sprzedajac urzadzenie ktore sam zlozylem i z trudnosciami uruchomilem - jestem naprawde niegodziwy, prawda?) bylo dla mnie oczywsite. Nie robisz tego przeciez w gescie bezinteresownosci.

Silesia Party... i to juz 3ci raz - nie organizuje dla pieniedzy, wiec teksty o mojej interesownosci sa chybione.

Reszta to belkot (nie udalo Ci sie zniszczyc mojej inicjatywy zaklajadac drugi watek, to zaczales pisac o tym ze za duzo na tym zarabiam, moze lepiej zostan politykiem?), wiec sie do tego nie bede ustosunkowywal.

Anyway - ten watek na forum ma okreslony temat i nie zamierzam wiecej od niego odchodzic - zapraszam do dalszej, rzeczowej dyskusji.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#52 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

prezes pisze:Wysłany: Pon Sie 10, 2009 2:03 am Wyjasnienie do listy:
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 2:39 am Dziekuje ci Rafie za okazanie litosci
Prezes, pol nocy nie mogles spac, ale naprawde nie ma sie czym przejmowac. Chyba wiecej satysfakcji sprawi jak sam zorganizujesz sobie produkcje kabelka, niz jak ktos udostepni pelne know-how i poprowadzi Cie za raczke :)

prezes pisze:Na razie w inicjatywie pomogl tylko kisiel (dzieki).
Ok, pytales o dokladne ceny czesci, na stronie http://www.trikaliotis.net/xu1541 jest przygotowana lista zakupow do niemieckiego sklepu internetowego:

http://www.reichelt.de/?ACTION=20;AWKID ... ROVID=2084

A do zamowienia na plytke musisz dolaczyc dokumentacje w postaci elektronicznej, pewnie chcialbys taki plik wyciagnac od Rafa bo na stronce go nie ma :)

prezes pisze:4. Jesli uda nam sie zlozyc zamowienie, mozemy sprobowac znalezc pana Jozka ktory posklada to do kupy za jakies rozsadne wynagrodzenie
Koledze ze sceny nie dasz zarobic, ale poszukasz jakiegos pana Jozka zeby mu zaplacic za to samo :)

Pytanie ile pan Jozek bedzie chcial za poskladanie tego i czy ten kabel bedzie dzialac :)

W domysle liczysz ze panem Jozkiem bedzie Kisiel, ktory przeciez nie ma czasu nawet na wlasne projekty, wiec po co mialby dla kasy cos jeszcze robic?

prezes pisze:5. Na pewno nie zamierzam na tym zarobic (dzien dobry Raf)
Przy cenie minimalnej 85 zl czy 100 zl od reki to zarobek Rafa starczy mu na piwo.

Ja bym chetnie postawil piwo jesli ktos by mi taki kabelek zrobil.

Nie wiem jak ty zarabiasz na zycie, ile bierzesz za godzine pracy, a moze pracujesz za darmo i w ogole nie zarabiasz :)

prezes pisze:Cena wykonania 50-70 zł/szt
Jesli bedziesz te kabelki oferowal po 50 zl i beda dzialac to biore kazda ilosc. Serio.

Szkoda ze 2 lata wczesniej nie ruszyles z pomyslem produkcji, tylko czekales na Rafa :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#53 Post autor: skull »

Eee, no o co kopie kruszyć.
Jest kabel i jest zainteresowanie - czyli jest potrzebny. Raf włożył w to trochę trudu i sprawdza, czy jest sens się trudzić dalej.
Może i część ludzi staje przed dylematem (albo są na tyle ambitni) żeby wykonać sobie taki kabel samemu - powiem w prost - ja do nich nie należe.
Kabel USB to tylko jedna z potrzeb - zastanawiam się, kiedy doczekam jakiegoś polskiego cart'a do przenoszenia danych na ogólnodostępne nośniki, takiego, żeby nie musiał sprawdzać ile kosztuje euro i ile za przesyłkę i ile mam miesięcy czekać.

Że drogo ? Jakie inne hobby jest tak tanie ? (Nawet zbieranie napinaczy pasów do forda jak to wykukał mi sebaloz jest droższe).


ps1. @Sebaloz, zbieram przez lans - odkąd przerobiłem sobie fieste na mustanga to jak prężę klatę przed remizą, to napinacze lecą.
ps2. @Wegi - oby tylko był sprawny i nie służył jako monumencik pod moim 1084s
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#54 Post autor: Nitro »

Skończmy te wojny, ktoś chce kabel taniej, to niech pisze w temacie prezes'a i czeka na rozwój sytuacji, ktoś nie chce niech skorzysta z usług Raf'a. Oba tematy przyklejone dla sprawiedliwości.

k.

#55 Post autor: k. »

stówka od ręki to IMHO dobra cena, poza jednym mykiem: Prawa Autorskie, Kolega uzyskał zezwolenie na zarabianie na pomyśle autora?
Do dzisiaj waham się nad uruchomieniem produkcji actionów, właśnie przez ten myk, niby konstrukcja jest moja ale... nie do końca.
Czy to lama korzystać z kodu innego? Czy dożyłem do czasów że to jest ok.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#56 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:Prawa Autorskie, Kolega uzyskał zezwolenie na zarabianie na pomyśle autora?
XU1541 nie zostal nigdzie zgloszony, autor porzucil projekt kabla i nie go juz nawet na swojej stronce. A OpenCBM jest free :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#57 Post autor: Raf »

XU1541 jest oparty o V-USB (dawniej AVR-USB). Zasady licencji: http://www.obdev.at/products/vusb/license.html

nigdzie nie pisze, ze nie wolno sprzedawac hardware, nalezy tylko udostapeniac publicznie schematy, zrodla itd - a te sa na stronie Spiro.

Co do klonowania actiona - ciekawe czy tworcy retro replaya, mmc64 itd etc sie tym przejmowali ;)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#58 Post autor: moog »

Zgodnie z prawem patentowym i miedzynarodowym prawem znakow towarowych ochrona na urzadzonko moze trwac max 20 lat, jezeli nie uisci sie w tym czasie dodatkowej oplaty o przedluzenie ochrony. Wydaje mi sie, ze Action replay mk 6 datowany chyba na ok 90 rok juz takiej ochronie nie podlega. W przypadku Actiona raczej przejmowac sie nie trzeba ;)

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#59 Post autor: prezes »

Prezes, to ze wyjechales z tym drugim tematem wlasnie po to, aby zalamac moja sprzedaz
Nie jesteś aż tak ważny jak ci sie wydaje. Czy mozna zalamac sprzedaz jednego egzamplarza?

Silesia Party... i to juz 3ci raz - nie organizuje dla pieniedzy, wiec teksty o mojej interesownosci sa chybione.
Watpie. Ale nie w tym problem. Nie obchodzi mnie ile na tym zarabiasz. Jak do tej pory prezentujesz podejscie psa ogrodnika. Wiem, ale nie powiem.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#60 Post autor: prezes »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:W domysle liczysz ze panem Jozkiem bedzie Kisiel
Nie. Panem Jozkiem bedziesz ty - będę lutował twoją głową.

Zablokowany