XU1541 - Przenoś dane po USB! koniec z LPT! - OFF-TOPIC

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#81 Post autor: Nitro »

Biorąc Raf'a trochę w obronę powiem, że weźmy jeszcze pod uwagę kwestię roboty, jeśli jest jej trochę, to takie dołożenie na duże piwo ablo dwa wg.mnie byłoby jak najbardziej w porządku. Co do opieki nad projektem, to przejął ją autor openCBM, więc do niego ewentualnie puryści niech piszą w sprawie praw.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, 23:23 przez Nitro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#82 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

http://forums.obdev.at/viewtopic.php?t=392
elban pisze:jaki jest limit robienia z siebie idioty po ktorym zamilkniesz chociaz na troche?
Czytalem zlepek twoich pół-prawd godnych prawdziwego góru. Niby jestes obcykany, ale nie jestes pewien, mylisz sie i inni Cie prostuja :)
elban pisze:nie widzialem na tej stronie zadnej informacji (ale moze przeoczylem), ze autor zgadza sie na produkcje tego ukladu.
Nie pisze ze sie zgadza, ale udostepnia wszystko co trzeba do produkcji i nawet daje linka do sklepu z przygotowanym zamowieniem na czesci :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#83 Post autor: V-12 »

elban pisze:Leming, pewnie nie, ale prawnie taka mozliwosc ma, jezeli ma podejscie takie jak Raf to da rade:
Podaj mi choc jeden mocny argument dlaczego akurat Tobie powinienem w czymkolwiek pomagac?
V-12, ja to zostalem tak wychowany, zeby nie zarabiac na kolegach - a scene zawsze traktowalem tak kolezensko. Wiadomo, jednych lubi sie mniej, drugich bardziej, innych wcale, ale to jednak jakies srodowisko w ktorym sie obracasz i imho nie najbardziej elegancko jest zarabiac na znajomych. friendship rulez, nie? o to chodzi z psem ogrodnika - a na lamerach z allegro niech sobie Raf czy ktokolwiek inny zarabia ile tam chce - szczerze zycze powodzenia.

ps. od Prezesa tez tego kabla nie kupie ;)
Ano tu się z Tobą zgodzę, bo ja zostałem wychowany tak samo. Być może inaczej podchodziłbym do całej sytuacji, gdyby mi na tym kablu zależało :) Ale gdyby zależało, uderzyłbym najpierw do Rafa i spytał, czy można po znajomości taniej :D Fochów na forum bym nie strzelał bo już mam swoje lata ;]

A tak poza tym, to na allegro nie ma czystego zarobku, bo są jeszcze te nieszczęsne prowizje za wystawienie i za sprzedaż przedmiotu. A wiadomo, im wyższa cena sprzedaży, tym większa prowizja. Sprzedając kilkanaście rzeczy zawsze się okazuje, że jedną puszczamy za darmo. Coraz więcej sprzedawców leci w czuona i dodają sobie do kosztów wysyłki kilka zł a potem się tłumaczą, ze to koszty pakowania, pójścia z tym na pocztę a ostatnio jeden bezczelnie mi się przyznał, że z wygórowanej kasy za koszty przesyłki opłaca także prowizje od sprzedaży... W tych czasach ludzie kombinują jak mogą, co mi się osobiście nie podoba, bo takie zagrywki są po prostu nie fair...

A co do zarabiania na znajomych... to już wspominalem. Czasami największy przyjaciel może wywinąć niezły numer. Przez kasę wiele rzeczy się rozpada. Chyba trzeba znaleźć w tym umiar i uimeć rozdzielić friendship od biznesu. IMHO ciężko połączyć te 2 zjawiska.

Osobiście zamawiałem u kumpla zasilacz do mojej komody, co obsługuje komodę i 2 stacje. Zabuliłem stówkę. Dla mnie to było coś normalnego - nie ważne że to mój kumpel i że prawdopodobnie samemu, jakbym to składał, wyszłoby mi taniej. Po prostu człowiek wykonał swoją robotę za którą mu zapłaciłem. I szumu nie było żadnego.

To wszystko kwestia umiejętnego podejścia do problemu :)
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#84 Post autor: Raf »

obserwuje dalej ten atak na mnie i w tych hektolitrach SPAMu nie wiem skad pomysly, ze urzadzenie to jest identyczne jak na schemacie itd, ale prosciej niz zapytac po prostu to latwiej jest oczerniac, nie? :) (pozwolenie swoja droga tez mam, tylko chcialem zobaczyc jakie bzdury bedziecie pisac zas ;P )

"Po znajomosci" w PL wyglada to tak : "chcialbym brac za to 100zl, ale dla Ciebie moze byc 70. to biore za 60". W takim razie ponizej 100 nie schodze, right?

Tak naprawde to po prostu zazdroscicie ze to nie Wam sie udalo to urzadzenei uruchomic. Kisiel - Twoich addonow niestety prawie nikt nie chce, bo dla przecietnego scenera nie sa one potrzebne. Na xu1541 jest popyt.

Smieszne jest tez to, ze najbardziej krzycza wlasnie Ci, ktorzy w zwiazku ze swoja sytuacja materialna mogli by spokojnie wesprzec moj projekt i zmotywowac mnie tym samym do tego, abym ruszyl kolejne, ale to tylko Polska - przestrzgano mnie ze nie warto tego tutaj sprzedawac tylko od razu uderzac na zachod - i mysle ze mozliwych nastepnych moich urzadzen nei bede tutaj oferowac skoro mam potem czytac takie bzdury pod moim adresem.


Nitro, prosze abys zamknal ten temat - elita znajdzie sobie jakiies inne miejsce do pospamowania. Kto bedzie chcial odemnie kupic to urzadzenie - znajdzie mnie, a ja nie mam czasu na bezowocne dyskusje.

jak juz wczesniej napisalem - kolejne egzemplarze beda dostepne pod koniec sierpnia.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#85 Post autor: leming »

Raf pisze:
Nitro, prosze abys zamknal ten temat - elita znajdzie sobie jakiies inne miejsce do pospamowania. Kto bedzie chcial odemnie kupic to urzadzenie - znajdzie mnie, a ja nie mam czasu na bezowocne dyskusje.

FOCH??? :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#86 Post autor: elban »

to chyba nawet foch staly, nie okresowy. ;)

parafrazujac Twoje slowa, panie konstruktorze:
wskaz jeden powod, dla ktorego ktos mialby wspierac akurat Ciebie?
najlepiej bedzie, jak za pomoca kontaktow Izaaka, bedziesz to sprzedawal do Izraela. ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#87 Post autor: leming »

@elban ale to na zachód chcial a nie na daleki wschod :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#88 Post autor: prezes »

Raf pisze:nie wiem skad pomysly, ze urzadzenie to jest identyczne jak na schemacie itd, ale prosciej niz zapytac po prostu to latwiej jest oczerniac, nie? :)
prosilem o pomoc 2 razy, dostalem twoja odpowiedz i temat uznaje za zamkniety.

Tak naprawde to po prostu zazdroscicie ze to nie Wam sie udalo to urzadzenei uruchomic.
jak zakonczy sie foch wielkiego elektronika? czy pan kleks pokona golarza filipa?

najbardziej krzycza wlasnie Ci, ktorzy w zwiazku ze swoja sytuacja materialna mogli by spokojnie wesprzec moj projekt
przestrzgano mnie ze nie warto tego tutaj sprzedawac tylko od razu uderzac na zachod
mysle ze znajda sie osoby gotowe cie wesprzec i dolozyc ci sie do biletu. ;)

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#89 Post autor: Raf »

Prezes, otrzymujesz odemnie to, co wypracowales przez lata (miedzy innymi tez probowalem Ciebie kiedys o cos prosic, przypomnij sobie jak reagowales). Skad ta megalomania? czy nie zgadzajac sie na zaczepna propozycje Pana z "elity", ja wypinam sie na cala scene? (bo do takiego przedstawienia mnie przeciez dazysz)

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#90 Post autor: prezes »

Raf pisze:Prezes, otrzymujesz odemnie to, co wypracowales przez lata (miedzy innymi tez probowalem Ciebie kiedys o cos prosic, przypomnij sobie jak reagowales).
ach, do tej pory mnie to bawi - jak najpierw wystawiles na kompo rozbierana fotke swojej kolezanki z ktora przyjechales na northa a po dwóch latach kazales to wyciac ze stuffu, ehehe

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#91 Post autor: Nitro »

Rozdzieliłem wątki, oryginalne ogłoszenie Raf'a wisi i jest zamknięte, ten wątek zostaje także zamknięty, kończymy ten flame.

Zablokowany