Brak dźwięku - buczenie.

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
boe666
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2012, 17:15

Brak dźwięku - buczenie.

#1 Post autor: boe666 »

Witam. Odgrzebałem stary zestaw C64. Odkurzyłem, uruchomiłem, wykalibrowałem głowicę magnetofonu i wgrałem ze dwie gry. Niestety dźwięku brak. Zamiast niego budzenie, zarówno a Audio-Out jak i na RF. Procesor SID (muzyczny) bardzo się grzeje.

Parenaście lat temu all było sprawne.

Ktoś mógłby coś poradzić ?

jericho
Posty: 229
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:52
Grupa: Draco Tropyx WST

#2 Post autor: jericho »

prawdopodobnie zjarałeś SIDa. trzeba by go wymienić... szkoda, trzeba podłączać komodorka do tv jak obydwa są wyłączone z prądu (najlepiej całkowicie). potem uruchamiasz tv a dopiero pozniej komcia. jesli podłączenie jest prawidłowe oraz komputer sprawny to nie uszkodzisz SIDa.
Bee boozed together in Comaland!!!

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#3 Post autor: leming »

mialem gdzies takiego sida, nawet nakleilem sobie na nim 'buczy tylko' :)
pytanie czy sid sie spalil bo cos zwarles na wyjsciu czy poprostu cos sie spierdzielilo na plycie. najczesciej jednak to sid do wymiany.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

boe666
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2012, 17:15

#4 Post autor: boe666 »

Dzięki za odpowiedź. Nie wiecie może gdzie takiego SIDA kupić ?

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#5 Post autor: leming »

sid generalnie to najdrozszy i najbardziej poszukiwany cip i z reguly kosztuje tyle co komodorek. wiec najprosciej i najtaniej kupic jakiegos komodora na alegro czy gdzie tam lubisz.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

ODPOWIEDZ