1541U-II - mam i ja!

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#42 Post autor: KB777 »

Jenot pisze:No i to co kupiłem nie działa - nieobsługiwany chipset. Znalazłem na jakimś forum co obsługuje Ultimate. Powinna to być karta oparta na AX88772A. Na Allegro do wyrwania od 32zł. Czekam na przesyłkę.
Parę postów wyżej (i "parę tygodni" temu) o tym napisałem :P
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#43 Post autor: kmeg »

Sprawdzałeś czy działa i czy ma transformator (uwalenie u to by był dramat! ;)

ok
USB Network card. Contains a decoupling trandformer that protects the USB Host. Works well and is compatible with the 1541 Ultimate II C64 cartridge. (currently FTP and Telnet are implemented)
Zapraszam po piwo na Pernika :)

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#44 Post autor: comankh »

na facebookowej grupie ultimate ktos wklejal

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#45 Post autor: carrion »

podczepie się pod temat.
po updacie do ostatniej bety firmware'u nie działają (w zasadzie wszystkie) dema dwudyskowe. tzn przełożenie dyskietki na "drugą stronę" (podmonotwanie kolejnego .d64) nie działa :(

ktoś tak ma?
c64portal.pl, retronavigator.com

Asthor
Posty: 62
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:28
Grupa: EXlusive ON

#46 Post autor: Asthor »

Wiec tak:
- na commodore 64 /chlebak/ dema wieszają się, mało co można zobaczyć
- na C64C dema z przekładką dysku chodzą w 98% ale przy przekładce trzeba wybrać zdaje się 3 albo 2 opcję od góry. Niestety nie pamiętam teraz tych nazw, nie mam obok komodorka

Jenot
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2012, 21:07

#47 Post autor: Jenot »

comankh pisze:na facebookowej grupie ultimate ktos wklejal
OK, już mam i wszystko działa jak trzeba. Tylko jeszcze jedno pytanie - jakiego klienta używacie, żeby zamiast ascii znaczków pojawiała się ramka (i jakie ustawienia)? Mam putty i nijak nie mogę ustawień dobrać tak, żeby było OK. Podejrzewam, że odpowiednio trzeba ustawić: kodowanie, czcionkę i definicję terminala.
@carrion - 3.0b5 - nie miałem jak na razie problemów z wielodyskowymi demami ale też i jakiejś ogromnej ilości nie sprawdziłem - rzuć jakiś niedziałający tytuł to popatrzę.

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#48 Post autor: kmeg »

^^ Rozgryzam to właśnie sam. Na Putty nie udało mi się jeszcze odnaleźć poprawnych ustawień. Na typowym telenecie windowsa działa (choć widać, że idealnie nie jest) ale przerywa sesje podczas szybkiego przewijania.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#49 Post autor: bimber »

Asthor pisze: - na C64C dema z przekładką dysku chodzą w 98% ale przy przekładce trzeba wybrać zdaje się 3 albo 2 opcję od góry. Niestety nie pamiętam teraz tych nazw, nie mam obok komodorka
potwierdzam - Mount Disk Read Only

ODPOWIEDZ