Co sądzicie o 1541 II Ultimate?

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KTO_Rosomak
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2012, 11:35

Co sądzicie o 1541 II Ultimate?

#1 Post autor: KTO_Rosomak »

Co sądzicie o 1541 II Ultimate?

Szczegóły:
http://www.1541ultimate.net/content/index.php

Warto kupić..., czy lepiej zainwestować w SD2IEC?

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#2 Post autor: wegi »

Jeżeli pada słowo inwestycja... to SD2IEC zrobisz za grosze. 1541U to sprzęt o nieporównywalnie większych możliwościach. 99% emulacji driva, przenoszenie plików na dyskietki, do ram C64, emulacja popularnych cartów, 16MB REU. Na 1541U ruszą dema, gry dyskowe. SD2IEC jest ciekawą alternatywą, ale kilka klas niżej. Bez dwóch zdań lepsze jest 1541U - kupiłem wersję 1 i nie żałuję.

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#3 Post autor: gryf »

Uważam, że to prawdopodobnie najlepszy sposób na emulację stacji dysków na C64. Oprócz samej emulacji stacji dysków (możliwość składowania danych na karcie microsd lub czymkolwiek na USB), killer feature 1541u (IMHO) to możliwość emulacji dowolnego cartridge'a :)

Tak czy siak, zamówiłem i cierpliwie czekam – pewnie jakoś na jesień do mnie dotrze to cudo :)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#4 Post autor: carrion »

tylko 1541-Ultimate - zapomnij o całej reszcie.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
KTO_Rosomak
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2012, 11:35

#5 Post autor: KTO_Rosomak »

carrion pisze:tylko 1541-Ultimate - zapomnij o całej reszcie.
A do czego służy kabel "1541U2 Tape Adapter Set", który jest sprzedawany za dodatkową opłatą?

I czy jest on niezbędny do pracy z 1541 Ultimate?

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#6 Post autor: bimber »

carrion pisze:tylko 1541-Ultimate - zapomnij o całej reszcie.
+1

brak kabelka 'Tape Adapter Set' absolutnie nie przeszkadza w pracy (nie wiem nawet do czego służy).

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#7 Post autor: zyga »

SD2IEC to pamięć masowa.

1541 Ultimate to emulator sprzętowy, wszystkiego co zmieściło się w kości FPGA. Niektórzy poszli jeszcze dalej i powstał Chameleon: http://www.vesalia.de/e_chameleon.htm

Dla mnie bezużyteczne. Z emulatorów wolę VICE.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#8 Post autor: carrion »

Tak, tak...
A za chwile ktoś palnie że FC3, AR, RR i inne dopalacze to też fanaberia, a prawdziwi ortodoxi używają tylko poke do programowania ...
c64portal.pl, retronavigator.com

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#9 Post autor: zyga »

Nie, dlaczego ? FC3, AR to tylko inny sposób na załadowanie programu do pamięci komputera. Taśma/dysk/cartridge...

Do A500 np. powstał scandoubler - Indivision ECS do którego nie jest potrzebna kość Denise, on ją po prostu emuluje. Można stworzyć w FPGA każdy klasyczny układ ze starego sprzętu przy okazji poprawiając jego wady. A następnie wrzucić to do jednego scalaka. I już mamy potworki jak: MiniMig czy C64DTV.

Vide BluREU - zajebiste demo na 30 letni komputer. Do odpalenia wymaga nigdy nie istniejącego REU 16MB (albo emulatora tegoż w 1541U).

Nie neguję tu olbrzymiej frajdy dla projektanta takiego dopalacza.

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#10 Post autor: 0kti »

Jedna sztuka zamówiona i zapłacona, teraz tylko czekanie
Wczoraj na FB Chat rozmawiałem z Gideonem, bardzo przyjemny facet i mimo braku czasu z jego strony służył pomocą.

Napisał, że partia produkcji to 180szt, jakby firma była w stanie wyprodukować 2000szt. koszt byłby mniejszy.
Nie spodziewał się, że po dwóch latach zainteresowanie tym produktem będzie nadal tak duże.
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#11 Post autor: kenji »

To jak dobrze pójdzie dostaniesz 1541U na święta :) Niestety terminy są kosmiczne, ale warto czekać.
Od kiedy mam ultimate`a to nie używam stacji. Gdyby nie ta co jest w 128D to bym zapomniał z czym to się je.
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
KTO_Rosomak
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2012, 11:35

#12 Post autor: KTO_Rosomak »

kenji pisze:Od kiedy mam ultimate`a to nie używam stacji. Gdyby nie ta co jest w 128D to bym zapomniał z czym to się je.
Wiesz może do czego dokładnie służy kabelek "1541U2 Tape Adapter Set", który jest sprzedawany za dodatkową opłatą?
Nie znam się za bardzo, i nie wiem czy go zamówić i w jakiej wersji (bo są dwie)?

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#13 Post autor: 0kti »

kenji pisze:To jak dobrze pójdzie dostaniesz 1541U na święta :) Niestety terminy są kosmiczne, ale warto czekać.
Od kiedy mam ultimate`a to nie używam stacji. Gdyby nie ta co jest w 128D to bym zapomniał z czym to się je.
też to zasugerowałem w rozmowie
Załączniki
Obrazek.jpg
Obrazek.jpg (17.78 KiB) Przejrzano 14569 razy
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#14 Post autor: kenji »

KTO_Rosomak - nie mam pojęcia, pewnie do podłączenia magnetofonu do Ultimate`a; Ja akurat wszystko co związane z magnetofonem omijam szerokim łukiem. Kiedyś 3 lata jechałem na magnetofonie i mi zbrzydł totalnie. Nigdy więcej.

Okti: wszystko zależy od tego jak szybko zaksięguje on Twoją wpłatę; Czasami jest tak, że ludzie zamawiają i nie płacą lub płacą po dłuższym czasie. Daj Ci Boże, żebyś to dostał w miesiąc. Tak czy siak warto czekać.


Na SD2IEC ja mam (w sumie miałem) pozrzucane tylko zaki i jakieś tam gry. Obecnie leży ten sprzęt gdzieś zakurzony na półce. Pewnie niedługo pójdzie na alledrogo.
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#15 Post autor: 0kti »

Obecnie też działam na sd2iec, wbrew pozorom działają gry dyskowe ale tylko z niektórymi loaderami lub jak jest opcja by wyłączyć fastloader, ale też używam do odtwarzania sid, ja nie będę się go pozbywał.

Co do ultimate, czekam na RANK
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

clayster
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2008, 07:52

#16 Post autor: clayster »

ja czekałem około miesiąca na swojego 1541 ultimate i dostałem kartę 2gb za free

fantastyczne urządzonko, polecam każdemu , warto czekać

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#17 Post autor: leming »

mistrzostwo swiata, najlepsza zabawka do komy. jeden z lepszych bajerow jak dla mnie to emulacja sida w karcie, mozna sobie sluchac zakow w stereo:) no i ogolnie szok ze praktycznie goly komcio, bez stacji dyskow i mozesz sto razy wiecej i szybciej niz 15 lat temu :)

Moj kart przyszedl w niecaly miesiac od zamowienia.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

makru
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2011, 05:42
Grupa: 503

#18 Post autor: makru »

tape adapter to kabelek łączący u2 z portem magnetofonu, służy do emulacji magnetofonu i z karty sd możemy załadować obraz "taśmowy". i... czekać długie minuty aż się wgra. troszkę hardkor. ale ja uwielbiam wgrywać z taśmy ;) (za młodu nie miałem stacji, taki sentyment :D )

a ultimate2 to istny cud i kosztuje ułamek ceny 1541. oczywiście porównując do cen z lat 80 ;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2012, 10:54 przez makru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
0kti
Posty: 122
Rejestracja: 03 paź 2011, 19:21
Grupa: Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs

#19 Post autor: 0kti »

Większość z nas zaczynała od magnetofonu ;) ja sam stacje miałem dopiero po 2 latach
Niestety przy zamówieniu jeszcze nie pojawił mi się RANK a już widziałem na forum64.de, że ktoś dostał rank 106 wiec jestem pewnie daleko w kolejce
ex.Puma/Caution/Varcaus/3Lux/Street Children/Tubular Jobs
Ultimate 64 Elite

DJ Gruby

#20 Post autor: DJ Gruby »

Tak zachwalacie, to chyba też się skuszę na zamówienie... Trzeba jeszcze będzie się potem zaopatrzyć także w C64 na jakimś ebay'u i wreszcie będę miał możliwość podziałania na żywym sprzęcie. ;]

ODPOWIEDZ