Kupie zmodowany C64 DTV

W tym miejscu możemy do woli sprzedawać, kupować, oddawać przedmioty związane z Commodore oraz inne rzeczy kwalifikujące się do kategorii retro.
Wiadomość
Autor
snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

Kupie zmodowany C64 DTV

#1 Post autor: snerg »

Chetnie kupie urzadzenie ktore bede mogl latwo podpiac do cyfrowego TV (ew. przejsciowki). Takie gdzie bedzie mozliwosc zapodania sobie gier/dem np. w formacie D64 lub innym rozpoznawalnym poprzez karte pamieci SD/CP/XD etc.

Teraz tak. Nie wiem czy taki mod istnieje do DTV i szukal nie bede. Jesli tak to moze znajdzie sie ktos kto kupi ostatnia wersje DTV (wplace zaliczke a nawet zamowie na dojazd do wykonawcy) i dokona potrzebnych zmian. Dam zarobic chociaz przeplacac jak za zboze tez nie bede ale sie dogadamy.

Jesli jest to niemozliwe do zrobienia to prosze mnie uswiadomic. Moj sprzet jest w roznych miejscach w Polsce i pozbieranie tego zajmie sporo czasu jak i oplacalne nie bedzie stad polsrodek!

PS> Wiem ze na PS3 sa retro gry z 8-mio bitowcow i innych. Ja jednak chce zeby to byla osobna konsolka dla urozmaicenia imprez np.

Dzieki z gory i ozdrawiam.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

k.

#2 Post autor: k. »

czyli chcesz DTV z U1541....wyborne... pewnie chcesz dać z 500PLN max co?

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#3 Post autor: Nitro »

DTV z tego co wiem nie jest w 100% kompatybilne z C64 pomijając oczywisty brak filtrów.
Some games do not run on the DTV hardware, or have some flaws that should be fixed before the games behave correctly on the DTV. Normally this will be due to the hardware (ASIC) implementation in the DTV that in some instances behaves slightly different that the original C64 hardware, although it is impressive how close it actually gets.

VICII: In particular some games and especially a lot of demos for the C64 use special raster routines and fancy programming of the VIC chip, which may result in graphical glitches on the DTV. This kind of glitch can be extremely difficult or even impossible to fix, so start out by finding a game that does not pose too many problems in this respect.

SID: Some similar issues exist for the SID (sound) implementation on the DTV. An important point is that the DTV does not implement SID filters, and so the sound may sound considerably different than what one might be used to from the C64. Fortunately a large percentage of games do not use SID filters due to the fact that production differences on the original C64 SIDs meant that the sound could appear quite differently on different C64s when using filters. Again, the easiest is to pick a game that works on the DTV hardware.

Keyboard input: In most cases the primary issue is games that require keyboard input, either in-game, when starting the game (such as select 1 or 2 players or select level), or for skipping the highscore entry. Although this does not per se mean that the games cannot be played on the DTV, it will require that a keyboard is hooked up to the DTV in order for it to work. It is therefore desirable to patch any part of the game that requires the keyboard to work with the joystick. You can also use the five extra buttons found on the DTV (see Joystick port for details). If this means that some selections are not possible (due to limited keys), so be it, but it would be preferable to be able to avoid the keyboard. A lot of games seem to require selecting the number of players before starting, normally by pressing either 1/2 or F1/F3. In this case it is desirable that pressing the firebutton on joystick2 (i.e. the left button on the DTV) results in a one-player game being started.

Similarly, a lot of times a C64 game has some loader/decruncher/cracker screen that requires the use of the keyboard (normally by hitting the space bar) to continue. Although it would certainly be possible to patch this to react on the left button of the joystick, and this is an acceptable solution, it is often just as easy to remove the screen altogether.

Floppy loading: For games that consist of more than one file (known as multi-part games), there may be a need to fix the loading routine in order for the game to work on the DTV. Normally the game (if it is a floppy-game) is loaded from device 8. The flash in the DTV can be accessed using kernal routines (and LOAD) using device 1. It implements random access semantics like a floppy.
Na emu kupa dem się wywala.
Tak więc nie wiem czy DTV to to czego szukasz jeśli zależy Ci na oryginalnym sofcie z C64.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#4 Post autor: snerg »

Potrzebne mi to DTV glownie jako konsolka do gier(!) z mozliwie najlatwiejszym ich dodawaniem. Jak to bedzie 500 to bedzie... Pytam czy ktos moze cos takiego zrobic i za ile.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

k.

#5 Post autor: k. »

za kilka tysięcy złotych można to zrobić jako prototyp, przy takich życzeniach to jest wykonalne od zera. Zobacz sobie schemat joy'a oraz ultimate i przestań marzyć:) Jak nadal się nie wyleczyłeś daj temat do jeri, ona jest w stanie zrobic to dość szybko.
Czasem warto się zainteresować tematem zanim się coś napisze:)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#6 Post autor: Nitro »

Jeśli to ma być konsolka do gier, to olej ultimate i zainteresuj się czymś takim:
http://lallafa.de/blog/2008/04/sd2iec-in-dtv-joystick/
Ekonomiczność zdecydowanie na tym zyska.

Chociaż ja na twoim miejscu bym się zainteresował czymś takim:
http://allegro.pl/item1085339944_shuttl ... _raid.html
http://allegro.pl/item1086453522_joysti ... _inne.html
Możliwości gigantyczne, cena wręcz śmieszna.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#7 Post autor: snerg »

Ok dzieki za obicie pyska. Myslalem ze to wykonalne gdy zobaczylem to:
http://lallafa.de/blog/2008/04/sd2iec-in-dtv-joystick/
Sie nie da to nie.. Zabiore sie wiec za zbieanie w calosc tego co mam.

Dzieki jeszcze raz.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

k.

#8 Post autor: k. »

snerg pisze:Ok dzieki za obicie pyska.
masarnia chłopie, grzeczniej to tylko na allujaidoprzodu.pl
Jak chcesz joy'a z sdiec to trzeba było mówić a nie cytujesz linki zacytowane.
Polecam C64power.pl na takie pytania :)

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#9 Post autor: snerg »

Widzisz kisiel skladam zapytanie tudziez zlecenie na wykonanie uslugi i myslenie nad projektem zostawiam wykonawcy. Skoro siedzisz w sprzecie to po opisie wiesz co zaproponowac przeciez.
Osobiscie mam niefart siedzenia w pracy nad projektowaniem procow, koprockow, programowaniem, ukladami, tlumaczeniami itd. to samo mialem w tepsie w kraju dlatego po "zajeciach" sram na to i odpoczywam goniac za przyjemnosciami.

Widze ze Ty kochasz swoje hobby wiec sprawa do obgadania na PW - jutro sie odezwe (jesli Cie to nadal interesuje) bo dzis ide na piwo.

Za nieprecyzyjnosc wypowiedzi nie bede sie kajal bo jak ktos chce to sie doczyta.

Ozdrawiam.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

k.

#10 Post autor: k. »

zgłoś się do olo on robi sd2iec jak dobrze pamiętam, to Ci te parę kabelków dolutuje w odpowiednie miejsca. Musisz tylko dobrą wersję joya kupić.... jak mnie pamięć nie myli, olo poszuka ;)
ja sorki ale nie mam czasu na odtwarzanie tylko na tworzenie, teraz mam ciekawszy projekt.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#11 Post autor: comankh »

kisiel pisze:za kilka tysięcy złotych można to zrobić jako prototyp, przy takich życzeniach to jest wykonalne od zera.
bitch please.

k.

#12 Post autor: k. »

czy to mutacja loda szmato?

k.

#13 Post autor: k. »

psy szczekają karawana jedzie dalej.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#14 Post autor: snerg »

Olo kilkanascie minut temu zapialem aukcje na ebayu tak ze juz jestem posiadaczem DTV. Teraz zastanawiam sie czy predzej znajde czas na zrobienie tego osobiscie czy jednak warto to komus wyslac. Chyba ze jest opcja ze masz dtv do opchniecia?

Co do kisiela to daj na luz. Zabawny z niego ludzik i czesto cos tam smiesznego napisze a projekty bywa ze ma niezle. ;) Czasami tez pieprzy od rzeczy co rowniez jest zabawne choc bywa dziecinne.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

k.

#15 Post autor: k. »

snerg jak jesteś najebany to piszesz zabawniej co przemilcze bez cytatu. Olo ci się nie podoba i kombinujesz jak tu zrobić sam?

k.

#16 Post autor: k. »

bo gejem nie jest? bo nie chce dać ci zarobić? może popis umiejętności wypadł słabo?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, 21:40 przez k., łącznie zmieniany 1 raz.

k.

#17 Post autor: k. »

11111olo pisze:Skąd wiesz że nie jest? bo mu się nie podobasz?
to proste głąbie jesteś tylko zwykłym cwaniaczkiem z allegro.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#18 Post autor: snerg »

Dla uściślenia podoba mi sie kto inny tylko żona może się nie zgodzić :)
Kisiel nie bierz sobie do serca tego co piszę na tym wątku bo to jest tylko forum. Na cytaty z PW wyrażam zgodę :) tylko z kontekstem ;) Piję, piję czasami w tygodniu, głównie piję na weekend, chętnie bym się "najebał" ale nie mam z kim na fajna jazdę. Piszę więc czasami po piwie chociaż do "najebania" aż taaaak daleko. Diagnoza jedna: alkoholik nieskrywany aczkolwiek świadomy.

Tak mam DTV i sobie przerobię sam - bez kombinowania ot "kilka ścieżek na tydzień i kiedyś będzie". U Olo prawdopodobnie zamówię zamiennik który mi ułatwi życie przez pewien czas gdyż chyba się jasno nie wyraziłem - z czasem stoję słabo i wezmę urządzenie które... czytaj post pierwszy.
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#19 Post autor: KB777 »

kisiel pisze:Jak nadal się nie wyleczyłeś daj temat do jeri, ona jest w stanie zrobic to dość szybko.
O ile nie zgubi źródeł w międzyczasie. Tak jak się jej przytrafiło np. z DTV :P
- konto nieaktywne -

k.

#20 Post autor: k. »

KB777 pisze:
kisiel pisze:Jak nadal się nie wyleczyłeś daj temat do jeri, ona jest w stanie zrobic to dość szybko.
O ile nie zgubi źródeł w międzyczasie. Tak jak się jej przytrafiło np. z DTV :P
wiesz z mojej praktyki wynika że obcykanie jak to ma działac trwa więcej niż opisanie tego w vhdl. wydaje mi się że koderzy mają tak samo;)

Zablokowany